1969 Mercedes 280SE W108 Projemiz

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: 1969 Mercedes 280SE W108 Projemiz

Mesaj sedir » 09 Mar 2013, 19:13

Bordo diyeceğimiz (ona yakışıklı bir resmi isim verilmiştir) renk çok güzel.
Lacivertin hata olacağını düşünüyorum.
Alternatif renk ısrarınız devam ediyorsa beyaz ve gümüş rengini değerlendirin.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj onatozer » 09 Mar 2013, 19:24

Güzel dilekleriniz için teşekkürler;
Renkler konusunda da , beyaz aracı inanılmaz öldürüyor, bir tane görüp hayret etmiştim. O yüzden kesinlikle listemde değil. Metalik gri ise çok çok iyi bir renk karışımı yapılması gerekiyor ki kurşun gibi dursun; o nedenle riskli geliyor. Son günlerde yeşil ve kahve tonları gözüme çok hoş gözükmeye başladı ancak zaten tarzı ağır bir araç olduğundan renginin biraz daha spor olması daha iyi olur gibime geliyor.
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj mlm » 09 Mar 2013, 20:00

Umarım projeniz istediğiniz şekliyle son bulur, çok güzel bir klasik..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Archimed » 09 Mar 2013, 20:38

Değerli Mcco, bayağı emek isteyen ama bence çok şık bir projeye girmişsin, Allah yardımcın olsun.

Ben çocukken bir komşumuzun ve amcamın W108'leri vardı; her ikisi de adını ve boya kodunu tam bilmediğim koyu yeşil idi.

Diğer taraftan İngiltere'de yayınlanan Mercedes Enthusiast dergisinin bazı sayılarında karşıma şampanya rengi diyebileceğim W108'ler çıktı, bence W108'lere en çok yakışan renk.

Bir ara sahibinden.com'da satılık lacivert bir 280 SEL 3.5 vardı. Sahibi Ataköy'de oturuyordu yanlış hatırlamıyorsam..

Belirttiğin gibi Türkiye'de en çok 250 S ve 280 SE var. Ülkemizde az sayıda bulunan 280 SEL 3.5'in, diğer taraftan ABD'de bulunan 300 SEL 4.5'in ve 6.3'ün hayranıyım. 6.8 ise tam bir koleksiyoner aracı.. Birkaç ay önce Almanya'daki Auto Motor&Sport dergisinde ve daha sonra da buradaki araba dergilerinde 300 SEL 6.8 ile AMG S63'ün karşılaştırmaları vardı.

Bazı D&R mağazalarında bulunan Mercedes Enhuriast dergisinin restorasyon aşamasında yararlı bir kaynak olacağını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj onatozer » 09 Mar 2013, 23:28

Sevgili Achimed,
Değerli yorumlarınız icin öncelikle teşekkürler. Malesef Turkiye de v8 modeller bir hayli az, soyledigijiz harici bir tane de Ankara da bej renk 3.5 280sel disinda hic gormedim. Bahsettiginiz lacivert 3.5 u canlı görme fırsatım olmadı ancak sahibi ile telefonda görüşmüştüm. Fakat hazıra konmaktansa emek verilen herhangi birşeyin manevi degerini cok arttırdığını düşünenlerdenim. Ayrıca oyle bir rahatsızlığım var ki, sahip oldugum herseye illa ki kendimden bir imza tasarimsal bir degisiklik yapma takıntım oldugundan hazır almış olsam da yine emek ve para harcayacağımi bildiğimden, hem de hurdaya gitmek uzere olan bir klasiği kurtarmanın manevi hazzı ağır bastı. Bir picasso tablosu almaktansa kendi tablomu yapmak daha keyifli geldi diyelim :) renk konusundaki düşüncelerinize tamamı ile katılıyorum ancak yas itibari ile daha spor kendime özgü bir renk arayisindayim. Biliyorsunuz ki araç zaten epey ağır bir aracken, rengi ile kendimi daha da yaslandırmak istemiyorum :D mavi ve tonlarına özel bir zaafım oldugundan spor güzel bir renk tonu bulmak suan ki düşüncem. Birkaç markada Aquamarine blue denilen ton bana cok sıcak geliyor, tabi bu is bir anlık deliliğe bakiyor. Ne olacağı hic belli olmaz ;)
Söylediğiniz yayını da incelemiştim fakat tavsiyeniz doğrultusunda yarın ilk is bir tane alacağım. Renk olsun donanım olsun tum arkadaşların fikirlerini duymayı dört gözle bekliyorum.
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj 2fast4u » 10 Mar 2013, 01:51

merakla ızlıyorum ben bu tarz restorasyon işlemlerinde gecmiş ıle gelecek butunleştiği zaman sonuclarına hastayım.
Resim
mesela foose bu işi ıyı becerıyor :champ:
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj onatozer » 10 Mar 2013, 21:06

2fast4u yazdı:merakla ızlıyorum ben bu tarz restorasyon işlemlerinde gecmiş ıle gelecek butunleştiği zaman sonuclarına hastayım.
Resim
mesela foose bu işi ıyı becerıyor :champ:

Amerikanlarda bu tarz eski yeni birleşimlerin bazı örneklerini ben de çok beğeniyorum. Ancak avrupalı klasiklerde pek hoş durduğunu düşünmüyorum.
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj rj2k » 11 Mar 2013, 03:23

foose surekli tekrar eden tipte isler yapiyor, tak kullan lego mantigina amerikan arabalari, artik ilginc gelmemeye basladi.

west coast customs baya iyiydi avrupa arabalarini da yapiyorlardi bazen ne zaman rastlasam izlerim, ishmail in doseme ustaligina hastayim :D
rj2k

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners