250.000 TL Bütçeli Araç Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: 250.000 TL Bütçeli Araç Tavsiyesi

Mesaj cavro » 31 Oca 2013, 18:10

@Archimed
noktasına virgülüne katılıyorum:)
gerçi maddi durumun iyi olması ile zenginlik arasındaki ufak fark bu sanırım
Kullanıcı avatarı
cavro

Mesaj Baran » 31 Oca 2013, 20:06

Zenginlikle alakasız bir durum,ne zenginler gördüm oturup çingene pazarlığı yapar..Paraya kıymet vermekle alakalı bir durum.Ben şu forumdaki en araba delisi adamlardan biriyimdir ama kaç tane araba alıp sattım hiçbirzaman bütün bayileri dolaşıp pazarlık etmedim test sürüşünede cıkmadım.Parammı kıymetsiz hayır.Sevgili cihanın durumu yaşının küçük olması forumda pek aktif olmaması ve bize sorduğu aracların fiyatları dolayısıyla biraz dikkat cekti hepsi bu.Gercek olup olmamasıda kendisini baglar.Alınan araclarda ayrıca atla deve değil 250.000 euroya cevirince daha makul görünüyor ;)
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj vmetin » 31 Oca 2013, 20:21

Archimed yazdı:Ben 200 TL'lik parfüm alırken bile kaç tane parfümü denerim. Farklı zamanlarda farklı parfümeri mağazalarına gidip elime koluma sıktırırım, kokusunu anlamaya çalışırım. 1000 TL bile olmayan bir cep telefonu almadan önce pek çok formu araştırır, burada ve diğer yerlerde fikir ve bilgilerine güvendiğim insanların tecrübelerinden yararlanırım. Arabamı almadan önce bile İstanbul ve İstanbul'a yakın neredeyse bütün VW bayileriyle tek tek iletişim kurdum, fiyat pazarlığı yaptım (gerçi VW bayilerinde bir şekilde ellerinde araç kalmışsa ve o araç için sıra yoksa pazarlık söz konusu oluyor), test sürüşü yaptım. Tatile gitmeden önce pek çok tesis hakkında araştırma yapıp geri bildirimleri okurum. Çünkü para kolay kazanılmıyor.

Herkes benim gibi davranmak durumunda değil tabi ki.. Diğer taraftan 250.000 TL'lik araç alımı söz konusu olup, aracın 2-3 günde alınması bana gerçek olamayacak kadar değişik bir tüketici davranışı gibi geliyor.

Herneyse.. Cihan kardeşimizden hem Mercedes S350'nin, hem de BMW 3.30'un resimlerini bekleriz ;)

Ben de hayatta bakmam forumlara, iyice kafam karışıyor bakınca.
Araba da iki yere sorarım o kadar.
Bi ayakkabı alacam diye bütün forumları ayağa kaldıran soru soran, cevap alamayınca da bozuk atan tiplere gıcık olurum.

Sözüm sana değil de sen yazınca gözümde canlanan ara sıra bizim forumda da rastladığımız hayatı dibine kadar sıkıp suyunu çıkarmaya çalışan maksimum faydacı tiplere.
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj Cihan » 31 Oca 2013, 22:12

2-3 aydır aklımızda vardı burda paylaşmak istedim , isteyin inansın istemeyen inanmasın :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kalem&Saat!
Kullanıcı avatarı
Cihan

Mesaj Baran » 01 Şub 2013, 00:02

Cihan birkaç fotograf paylaşırsan bizde bu güzellikleri görebiliriz kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilsin.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Archimed » 01 Şub 2013, 16:00

vmetin yazdı:
Archimed yazdı:Ben 200 TL'lik parfüm alırken bile kaç tane parfümü denerim. Farklı zamanlarda farklı parfümeri mağazalarına gidip elime koluma sıktırırım, kokusunu anlamaya çalışırım. 1000 TL bile olmayan bir cep telefonu almadan önce pek çok formu araştırır, burada ve diğer yerlerde fikir ve bilgilerine güvendiğim insanların tecrübelerinden yararlanırım. Arabamı almadan önce bile İstanbul ve İstanbul'a yakın neredeyse bütün VW bayileriyle tek tek iletişim kurdum, fiyat pazarlığı yaptım (gerçi VW bayilerinde bir şekilde ellerinde araç kalmışsa ve o araç için sıra yoksa pazarlık söz konusu oluyor), test sürüşü yaptım. Tatile gitmeden önce pek çok tesis hakkında araştırma yapıp geri bildirimleri okurum. Çünkü para kolay kazanılmıyor.

Herkes benim gibi davranmak durumunda değil tabi ki.. Diğer taraftan 250.000 TL'lik araç alımı söz konusu olup, aracın 2-3 günde alınması bana gerçek olamayacak kadar değişik bir tüketici davranışı gibi geliyor.

Herneyse.. Cihan kardeşimizden hem Mercedes S350'nin, hem de BMW 3.30'un resimlerini bekleriz ;)

Ben de hayatta bakmam forumlara, iyice kafam karışıyor bakınca.
Araba da iki yere sorarım o kadar.
Bi ayakkabı alacam diye bütün forumları ayağa kaldıran soru soran, cevap alamayınca da bozuk atan tiplere gıcık olurum.

Sözüm sana değil de sen yazınca gözümde canlanan ara sıra bizim forumda da rastladığımız hayatı dibine kadar sıkıp suyunu çıkarmaya çalışan maksimum faydacı tiplere.

Evet; forumda 2 paylaşımda bulunmayan, sorduğu soruya anında cevap alamayan kişilerin trip atması hoş olmuyor, katılıyorum.

Diğer taraftan; benzer hobileri ve/veya tüketici alışkanlıkları olan kişilerin birbirleriyle bilgi paylaşımı yapmalarının yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle reklamı veya sunumu çok parlak olan bir ürünün zayıf noktalarına veya amacımıza uygun olup olmadığına dikkat edebiliyoruz.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj brckk » 01 Şub 2013, 23:12

Her Ocak ve Temmuz'da MTV yi unutma... Digiturk kanal 107
Kullanıcı avatarı
brckk

Mesaj Hakand » 02 Şub 2013, 01:06

brckk yazdı:Her Ocak ve Temmuz'da MTV yi unutma... Digiturk kanal 107

:lol:
Kullanıcı avatarı
Hakand

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 16 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners