60.000 TL Bütçeli Station Araç Tavsiye

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

60.000 TL Bütçeli Station Araç Tavsiye

Mesaj Archimed » 11 Eyl 2012, 16:37

Değerli arkadaşlar,

Halen kullandığım aracım artık yeterli gelmediği için değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımda bir otomatik vitesli, benzinli (fazla kilometre yapmadığım için benzinli yeterli olacaktır) station araç almak var. Aracı ticari olarak kullanmayacağım. O nedenle Doblo, Caddy gibi araçlar önermenize gerek yok. Bütçe olarak 50.000-60.000 TL arasında kalmayı düşünüyorum.

Şu an aklımda Opel Astra Tourer ve Renault Megane Sports Tourer var.

Passat Variant da çok beğendiğim bir araç; ancak düşündüğüm fiyat aralığını aşıyor.

Konuyla ilgili görüş ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Re: Station Araç Tavsiye

Mesaj vmetin » 11 Eyl 2012, 16:45

Renault Megane de benzinli ve otomatik yok. Mecbur dizel otomatik. Benim de hoşuma gidiyor, çok güzel araba. Ama çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookk para
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj herofb » 11 Eyl 2012, 16:55

station sayılmasada 3008 tam bir aile arabası diğer ikisinden tercihim Megane
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj SeRxx » 11 Eyl 2012, 17:02

Motor konusunda Opel'i hic beğenmiyorum, kuzenimde yeni kasa Astra 1.6 benzinli var fazla kilometre yapmamasına rağmen yakıt konusunda cok şikayetçi ve malesef performans cok düşük. Kullanıcı yorumlarına göre 1.4 turbolu motor abartılı yakıt harcamakta, 1.3 dizel'in ise performansı cok cok düşük. Astra tasarım olarak sınıfının kesinlikle en iyilerinden.

Megane ise motor konusunda bir adım önde özellikle 1.5dci cok doyurucu bir motor(bana göre WV grubunda kullanılan 1.6 TDI'dan bile iyi ) tasarımı fena degil ama Astra tasarım olarak daha iyi.

Alternatif olarak Scenic ve C-Max de düşünülebilir ..
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj apesen » 11 Eyl 2012, 18:08

2010 Passat Variant 1.4 TSI Highline DSG (140 Beygir) kullanıyorum ve seninle aynı kullanım spec.lerine sahibim Archimed, kesinlikle öneririm. DSG Şanzıman var, 7 ileri, 65 Lt. depo ile yaz trafiğinde hergün Ataköy - Beşiktaş gittim, 900 km görmüşlüğüm var, trafiğin yoğun zamanı en az 820km yapıyorum. Yeni kasanın sıfırı dediğin gibi over-budget, ama ikinci el düşünürsen, dediğin özelliklerde gözü kapalı Passat derim.

Öte yandan, Herojd'un önerdiği 3008'de çok hoşuma gidiyor.
Do more of what makes you happy, so buy another new watch ;o)
Kullanıcı avatarı
apesen

Mesaj Archimed » 13 Eyl 2012, 23:31

Peugeot ve Citroen çok şık tasarımlı araçlara imza atmalarına rağmen, üretim kalitesi ve dayanıklılık açısından örneğin bir Hyundai'den farklı olmadıklarını düşünüyorum. Bir tanıdığım 1-2 yıl önce 0 km'de bir Peugeot 5008 almıştı, en başta çok memnundu. 5-6 ay sonra aracın her yerinden ses gelmeye başlayınca oldukça düşük km'deki aracı oldukça düşük bir fiyata elinden çıkarttı. Onun yerine Tiguan aldı ve oldukça memnun.

Astra'nın tasarımını çok beğeniyorum, ancak Serxx'in dediği gibi yakıt tüketimi hakkında ben de pek çok eleştiri duydum. Hatta bir ara ciddi bir şekilde kafama 1.4 turbo motorlu Insignia almayı koymuştum, otomatiği olmadığı için vazgeçtim.

Apesen'in dediği temiz bir ikinci el variant da iyi bir çözüm olabilir. Ancak Doğuş Grubu'nun bence başarılı pazarlama stratejilerine bağlı olarak VW grubu araçları ülkemizde overpriced durumundalar. Bu durum ikinci el piyasasını da etkiliyor. Ancak örneğin Renault Megane Sport Tourer'ın otomatik benzinlisi olmadığı için, benim otomatik talebim de fiyatı yükseltiyor. Hal böyleyken; dizel bir Renault'a 60-65.000 TL vermek yerine düşük km'li bir Passat daha iyi olabilir.

Bir de ikinci el araç alırken tavsiye ettiğiniz satıcı var mı? Piyasada ikinci el araç yapan galerileri güvenilir bulmuyorum. DOD ve Renault'un 2. el satış sistemi sizce güvenilir mi?
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj mucadeleci » 14 Eyl 2012, 00:23

Hayalimdeki station wagon u öneriyorum :) :arrow:
Resim
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj mrbars » 14 Eyl 2012, 01:01

bu sıralar ben de insignia yerine yeni araç alma derdindeyim.
fiyatlar aşırı yüksek.
C segmentindeki araçlara 55-60 TL istenir hale gelinmiş.
nacizane tavsiyem, 10k TL daha koyup D sınıfı araç alınız, aradaki farka her türlü değer.
Kullanıcı avatarı
mrbars

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners