Subaru Forester Bilgi ve Öneri

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Subaru Forester

Mesaj SeRxx » 10 Eyl 2012, 20:34

Çağlar abi, o kasa sanirim 2003 yılından beri değişmedi beni de düşündüren o, nette araştırdım yenilenme ile ilgili pek bilgi yok. Focus'un dizeline de o para cok diye düşünüyorum üzerine biraz daha koyup bir önceki kasa BMW 3 alırım diyorum; özet olarak saatteki durum araba alımında da mevcut :)
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Frax » 10 Eyl 2012, 20:46

Konu başlığı Forester ama hiç fikrim yok bu yüzden S40 muhabbetine dalayım. Bence yakıtı ve performansı yeterli oldukça güzel bir araba. Kasanın değişip değişmemesini ben pek takmam beğenildiği sürece kullanılır her makyajda her yeni modelde yeni otomobil mi alınıyor? Focus karşılaştırmasına gelirsek Ford ile Volvo aynı kefeye konulmamalı. :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj SeRxx » 10 Eyl 2012, 20:53

Aslında Ford'la Volvo'yu kıyaslamak olmaz ama bu iki araç kıyaslanacak durumdalar diye düşünüyorum :) Senin araç benzinliydi degil mi ? Yakıtı nasıl ?
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Scubat » 10 Eyl 2012, 21:11

İlle de yuksek bir araç istiyorsan tiguan tavsiye ederim. Araziye cikacaksan 4motion da alabilirsin. 1.4tsi, iyi bi motor yeterince guclu.
Kullanıcı avatarı
Scubat

Mesaj Başkan2005 » 10 Eyl 2012, 21:54

Resmi görülen Subaru Forester modelinin turbosuz olanını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu araç kasa değişimi olmadan çıkan 2005 veya daha eski bir model.

2005 model turbosuz siyah bir Foresteri 3 yıl kullandım. Bu seriler 2000 cc motor ve 125 hp'dir. Özellikle yokuşlarda sollamalarda araç yok yetersiz kalıyordu. Dayanamadım sattım.

Foresterin kasa değişen 2006 modeli (turbosuz) 2000 cc motor ve 158 hp'dir. Bu modelde 2005 modelin eksiklikleri giderilmiştir.
Kullanıcı avatarı
Başkan2005

Mesaj borik » 10 Eyl 2012, 23:33

Forester kullanmis biri olarak yakit harcaminin ciddi bir miktarda artacagini soyleyebilirim. Ayrica 2.el satışı cok kolay degil, gerektiginde cabucak paraya cevrilecek bir araba istiyorsan, seni oldukca zor durumda birakabilir. Onun haricinde kardeşim ben zevkime duskunum, 2000 cc motordan turbo ile 158 beygir guc elde etmek, 4 teker cekis ile tepe bayir gezmek istiyorum vede bunlari kendine has bir araba ile yapmak istiyorum dersen, hic kacirma.
Kullanıcı avatarı
borik

Mesaj mehmetserkan » 10 Eyl 2012, 23:55

Subaru sahibi olmak güzel bir ayrıcalık,fakat demode ve zevksiz iç mekanı,yüksek tüketimi,atmosferik motorda düşük çekiş gücü,satarken uzun vakit istemesi ve maalesef pek dayanıklı olmayışı bu ayrıcalığa sahip olma isteğini azaltıyor.ben arkadaşımın 2006 atmosferiğini kullandım 2 gün boyunca ankarada,bir şekilde yolda ilerlemesini seviyorsun ama arabaya sevdalanamıyorsun,iç mekanı hakikaten berbat:) dostum görüşüm (-)
Kullanıcı avatarı
mehmetserkan

Mesaj Frax » 11 Eyl 2012, 00:23

seRxx yazdı:Aslında Ford'la Volvo'yu kıyaslamak olmaz ama bu iki araç kıyaslanacak durumdalar diye düşünüyorum :) Senin araç benzinliydi degil mi ? Yakıtı nasıl ?

Bu soru bana soruldu sanırım. Evet benzinli, yakıtı bir miktar önemsediğim için Scirocco vb gibi bir araç tercih etmedim, bir de dizel başından beri istemedim, babamın baskısıyla biraz seçenekler arasına girdi. Ben İstanbulda 8-9L civarında ortalama tutturuyorum ayda 2,5 depo bana yetiyor bu açıdan memnunum. Babama sorarsak o değil neticede taşıt tanıma olduğu için benzin parasını ödeyen o :lol: ona bu miktar fazla geliyor. Kendisi dizel fanı oldu çıktı :)
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners