Subaru Forester Bilgi ve Öneri

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Subaru Forester Bilgi ve Öneri

Mesaj SeRxx » 11 Eyl 2012, 00:25

Frax teşekkürler bilgi için :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Baran » 11 Eyl 2012, 11:22

Subaru benım gözümde STi dan ibaret olsada özellikle guncel kasasıyla begenimi kazandı.Subaruda 2.ele girme taraftarı hiç olmadım butce yetmiyorsa başka marka bakmakta fayda var ki sorunsuz bircok arac mevcut.Sorunsuzluk ve şıklık konusunda RAV4 tavsiye edebilirim Tiguan bence ülkemiz koşullarında o fiyatı haketmiyecek bir arac.Neredeyse biraz zorlayınca sıfır Tiguan yerine 2.el Q7 alınıyor.Aynı konu Q5 içinde gecerli o yuzden onu ben tavsiye etmem.2.el Land Rover Freelander dizelde önerebileceğim aracların başında geliyor.Forester yeni kasa için yorum yaparsam,siddetli baskılarıma ragmen sülalemden kimseye aldıramamış olsamda turbo yenı kasa hem cok yakışıklı hem cok performanslı hemde kaliteli bir arac.Sedefli beyaz turbo biblo gibi duruyor gidip bakmamışsan bakmanı öneririm.Bu arada 2.el forester bakıyorsan illa turbo almanı alırkende haberim olmasını isterim cunku Tork Garajı tanıyorum onlar expertizde yetkili servisten daha iyiler ve sana ne kadar masraf cıkaracağını turbonun durumunu tüm seceresini dökeceklerdir.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj edaliy » 11 Eyl 2012, 13:19

ben de bu aracı geçen yıl 2009 focus titanium tdci aracımla takas için bir arkadaşla görüşmüştüm. o dönem bayağı araştırdım. bir kere iç mekanda zerre estetik yok çok çirkin yapmışlar. yakıt ütketimi korkunç miktarlarda, 16lt iyimser bir rakam, 16 lt' den de fazla olacağını tahmin ediyorum (ki aracı takas etmek isteyen arkadaş bu konuda uyarmıştı sağolsun) ayrıca bu araç çok farklı bir şanzıman kullanıyor diye biliyorum ve sorun çıkartınca dikiş tutmuyormuş, bu da çekişe yansıyor zaten. son olarak herkesin dediği gibi elden çıkarmada problem yaşayacağın kesin.
=hotel california=
Kullanıcı avatarı
edaliy

Mesaj vmetin » 11 Eyl 2012, 13:31

Tamam vurmayın adam öldü beyler :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
vmetin

Re: Subaru Forester

Mesaj Archezia » 11 Eyl 2012, 17:20

seRxx yazdı:Aslında Ford'la Volvo'yu kıyaslamak olmaz ama bu iki araç kıyaslanacak durumdalar diye düşünüyorum :) Senin araç benzinliydi degil mi ? Yakıtı nasıl ?

Kıyaslanmaz mı canım. Focus zaten s40'ın yeni kasası denebilir. Eski kasa focus ile s4 şasileri ortak çünkü. Ama s40 dış görünüş olarak beğendiğim modellerdendi. İçini ise bir kere bakmıştım beğenmedim. Focus'un içi nasıldır bilmiyorum ama onun da dış görünüşü güzel. Focus 0 alınacaksa bence tercih edilebilir eski focus kasayla aynı sayılabilecek s40'a...
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Archezia » 11 Eyl 2012, 17:25

Bu arada ben de Forester gibi arazide kullanabileceğim bir araç düşünmüştüm araç bakarken, çok da istemiştim. (Gerçi arazi kullanımı amacı var mı bilmiyorum?) Ama yakıtını ve arazi de kullanacağım zamanın şehire göre azlığını düşününce vazgeçtim. İkinci araç olarak haftasonları falan dağa, bayıra sürmek için güzel olabilir ama bence tek araç olacaksa çok mantıklı değil. Yok, hacimden dolayı düşünülüyorsa Grand Picasso veya C-max tarzı bir araç daha uygun olacaktır.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj vmetin » 11 Eyl 2012, 19:02

Subarunun tipini sevdim, hacim de fena diil. aslında çok para versem tabii ki daha modern araçlar alırım. Söyle rock solid bir araç mı acaba diye merak ettim. Cmax 3008 filan beni mutlu etmez. Bir kere peugeot her arabaya 1600 motor koydum oldu. Hatta bir de sanziman vardı düzden çevirme onu da koydum. Sarsintili filan ama millet alıyor. Diye araba satıyor.

Koskoca Ford un zaten 1600 dizel otomatik arabası yok :)

Zaten tipsiz.

VW den yani doğuş oto dan zaten araba almam prensip.

İçin için skoda hoşuma gidiyor :(

Ben en iyisi Toyota ma bineyim , what if as good as it gets
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj Baran » 11 Eyl 2012, 21:11

Toyota RAV4 yenı kasaları cok yakışıklı abi düşünebilirsin.Honda Accord olabilir yine sorunsuz ve şık.İlla yerden 2 karış yuksek olsun diyorsanda yenı kasa Forester diyorum :thumbup: Skodaya ise hiç girme.
Kullanıcı avatarı
Baran

Önceki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners