Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Volkswagen Golf MK7

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Volkswagen Golf MK7

Mesaj 2fast4u » 31 Ara 2012, 01:58

metincım hay agzına saglık dustuk bu fanatıklerın ıcıne :D bunlar papermoon da kapıya cekmekten arabayı hep cılalı devrınde yasatıyor vur duvara soyle guzelcene dıyorum bak vura vura yerlı ncap oldum anlatamıyorum
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj AboveTheRim » 31 Ara 2012, 06:01

vmetin yazdı:2 el alacak olan Japon alsın, bunu bilir bunu söylerim, garantisi bitmiş bir vw ocağa incir ağacı dikmeye adaydır :D

Vallaha mı :shock:

Ben Megane 2 kullanıyordum, çok beğeniyordum ve araçla gönlümce oynuyordum. Lakin süspansiyonlar, ön takımlar çok kötüydü. Bir de sağ ön camın krikosu kırıldı nasıl olduysa baya sinir etmişti. O servis günlerinde ah Golf ah Alman dövünüyordum ...

Neyse Range Rover'ın çok sıkıntılı olduğunu bende arkadşımdan görüyorum. Sport Autobiograph kullanıyor, ben olsam o paraya 8-10 metrelik bir tekne birde 40-45 binlik bir araba alırım :champ:
Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır.
Kullanıcı avatarı
AboveTheRim

Mesaj mlm » 31 Ara 2012, 10:19

Ford'un esamesi okunmuyor hiç bir yerde biz bitmişiz :lol:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Baran » 31 Ara 2012, 10:28

Ben Fordu cok begeniyorum,Fiesta ve Focus cok kullandım 2 kerede kısa sure Mondeo kullanmıştım.Focus ve Fiesta kucuk sınıfta kesinlikle tercih edeceğim araclar.Lüks ve süsden arındırılmış ama bence kaliteli iç mekanları ve yol tutuşlarıyla guven vermelerinden ötürü cok begeniyorum.Ankaraya cok gidip geldim bu sene ve kiralamadığım araba kalmadı,en guven verenler hep ford oldu o segmentte.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj mlm » 31 Ara 2012, 10:59

Çok fazla beğenmedim ama Pamuk'tan sonra fena değildi, toparladın sayılır :lol:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj fsinan » 31 Ara 2012, 11:56

Eskiden sanayide çok vakit geçirirken hayatı Ümraniye sanayide geçmiş, ilgili markaların servisine bile girmemiş çokbilmiş usta bozuntularını dinlerken şu marka beş para etmez, şu millet araba yapamaz. Şu motor dandik ağbi şeklinde diyalogları çok duyardım. Sonra yaptıkları işleri de görünce zaten kaale alınmayacaklarını da zamanla öğrendik.

2006 senesinde C4 alırken çevremdeki istisnasız bu kafadaki herkes aman ağbi alma başın beladan çıkmaz dedi. 125000km'de ve periyodik bakım be kapı kasnağı değişimi dışında "tık" yok. Arkadaşım 2009 sonunda C180 aldı, şanzumanı değişti, direksiyon kutusu değişti. Şimdi bu iki örneğe bakıp Citroen daha iyi araba yapıyor mu diyeceğiz?

Yakın çevremizdeki (istersen sektörün içinde yüz, çevrendeki insanların da örnekleyebileceği araç sayısı birkaçyüzdür, yani bir otomobil fabrikasının belki bir haftalık hat çıkışı) örneklerle genelleme yapıp da şu iyi, bu kötü, bu berbat diyemeyiz.

Markalar model bazında çok iyi işler çıkarıp, çok kötü işler de yapabiliyorlar. Mercedes için eski A serisi neydi? Peugeot için yılın otomobili seçilen 308 neden kaç kişinin kabusu oldu? Efsane kasa olan Astra G, Astra CLassic olarak yıllarca satılırken ve çok tutulurken Opel yıllarca neden direksiyon kutularını düzeltemedi? Yıllarca Alman ADAC değerlendirme kuruluşu sorunsuzluk sıralamasında neden Mazda hep birinci olurken benim Mazda3 kaldırım yolda at arabası gibi anırıyordu? Citroen hep sorunlu berbat araba iken, HDI motor hem turboda hem de püskürtme sisteminde çatlarken maşallah benimki neden tık etmedi, 125000km'de ortalama tüketimi 5.5lt/100km'de? TSI motorlar hani çatlayacaktı? Hesapladınız mı bu motorlar 4 senedir yollarda, hala ne olacağı belli değil diyoruz. Servise giden 200K üstünde km'si olan 1.4TSI motorlar var tıkı yok. Arkadaşımın aldığı 1.16 BMW turbosu neden 4.ayında basınç problemi ile 20 gün servise gömüldü? Hani süper mucit Alman'ların DSG şanzumanı çığır açacaktı? 15K'dan sonra hemen hepsinde mekatronik arızası sebebi ile silkeleme başlıyor ve garanti kapsamında değişip sonra garanti bitince birkaçbintl bayılıyorsunuz? Nerde kaldı üstün Alman teknolojisi?

Netekim, herkesin seçimi kendine, bu işler şans işi. Ama model bazında da bir üretim, dizayn kalitesi olabiliyor, araçtırma yapıp almak lazım. Markaya güvenmeyin.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj vmetin » 31 Ara 2012, 12:06

İstanbulda taksiye bindim, multijet albea idi. Baktım km 600.000 :shock: abi kaç kez motor yaptırdınız dedim; kısmetse gelecek ay yaptıracaz ilk defa dedi :thumbup:
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj SeRxx » 31 Ara 2012, 12:19

Multjet için çok olumlu yorumlar var nette, Opel de kullanıyor Astra'da ama affedersiniz araba eşşek olmuş.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners