Motosiklet Hastalar覺 Buraya

Genel Otomotiv Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: Motosiklet Hastalar覺 Buraya

Mesaj cagatay1903 » 09 Oca 2018 10:28

Merhaba.
Size yak覺n,Barbaros Bulvar覺 羹zerinde, Anes ve Motoliz var.

Ben ge癟en sene 700 TL'ye Shark kask ald覺m. Memnun da kald覺m yani basit ehir i癟i s羹r羹 i癟in full-face. Viz繹r羹 de g羹zel.
襤yi bir f/p 羹r羹n羹 olduunu d羹羹n羹yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 36
Kay覺t: 10 Mar 2014 15:52

Mesaj Terasus » 10 Oca 2018 21:31

Uhpu ve agatay1903, tesekkur ederim.

Onceki mesajimda belirtmemisim, Yamaha xmax250 satin aldim. cogunlukla sehirici kullanacagim, guzel havalarda haftasonlari Tekirdag ve Sile-Agva gibi yakin sehirdisi yerlere de gidecegimi dusunuyorum.

Kask olarak birkac alternatif belirledim. Oncelik sirasina gore: Bell M5X, Shoei Qwest, Nolan N87 ve Shark Speed-R modellerinden birisini almayi planliyorum. Kask konusunu kafamda bitirdim gibi, bu modellerden birisini kullanan varsa ozellikle motosiklet hizlandikca ruzgar sesi performanslarini yazarlarsa sevinirim.

Mont, ayakkabi, dizlik, eldiven vs. icinse magazaya gidip saticidan bilgi alip deneyerek karar verecegim gibi gorunuyor. Buradan bilgi vererek yonlendiren birisi olursa ona gore de kararim sekillenecektir.
Kullan覺c覺 avatar覺
Terasus

Ya: 32
Kay覺t: 19 Tem 2010 06:25

Mesaj uhpu » 11 Oca 2018 16:08

Tekrar hay覺rl覺 olsun,
xmax g羹zel se癟im. kazas覺z belas覺z kullan覺n.
Kask konusu;
kesinlikle denemeden, kafa 繹l癟羹n羹ze en uygun modeli belirlemeden, hele internetten almay覺n覺z.
1500 tl civar覺na al覺nabilecek modelleri yazm覺s覺n覺z, hepsi birbirine yak覺n modeller. Ama artan kurlarla shoei o fiyata bulunur mu bilmiyorum, bulunursa da ka癟 y覺l 繹nce 羹retilmitir, ne kadar zamand覺r stoktad覺r bunlara bakmak gerekir.
Yak覺n bir arkada覺ma HJC Fg serisi ald覺k, son derece memnun. Ben kullanmad覺m, bilmiyorum.

Mont konusu;
Motoru ne zaman kullanacaks覺n覺z? Yaz? k覺? yamur? kar?
4 mevsim olarak sat覺lan montlar yaz k覺 kullan覺l覺r dense bile yaz覺n rand覺man alamazs覺n覺z. Bu iin en temizi hem yazl覺k, hem de k覺l覺k ekipman almak, ama malum kurlar ve i癟inde motosiklet ge癟en 羹r羹nlerin sahip olduklar覺 genel y羹ksek fiyat nedeni ile 癟ok tercih edilemiyor.
K覺l覺k tavsiye ederseniz dainese laguna seca d-dry kulland覺m 癟ok memnun kald覺m.
yazl覺k alpinestars (tam modelini hat覺rlam覺yorum) kulland覺m memnun kalmad覺m.
Bu arada dainese montlar s覺rt korumas覺z geliyor ve her koruma monta uymuyor, s覺rt korumas覺na ayr覺ca alman覺z gerekiyor.

dizlik yerine korumal覺 pantolon tavsiye ederim.

bir de eldiven genelde 癟ok 繹nemsenmiyor, ama d羹me an覺nda yere ilk temas eden uzuvlar eller olduu i癟in son derece 繹nemli.

tekrar hay覺rl覺 olsun. kazas覺z belas覺z kullan覺n. tekeriniz d羹z bass覺n.
Muhta癟 olduun kudret, damarlar覺ndaki AS襤L KANda mevcuttur....
Kullan覺c覺 avatar覺
uhpu

Kay覺t: 05 Kas 2013 02:00

Mesaj khef » 11 Oca 2018 18:22

Kask i癟in b羹t癟eyi biraz art覺rman覺z覺 tavsiye ederim. Nolan al覺nabilir fakat ses yal覺t覺m覺 zay覺f kalacakt覺r. 5 y覺ld覺r Nolan kullan覺yorum ve bu sene Araiye ge癟eceim. Bir de kask al覺rken mutlaka 羹retim tarihini kontrol edin. B羹y羹k indirimlerle sat覺lan kasklar覺 da almaktan ka癟覺n覺n. 羹nk羹 ya elden d羹羹r羹lm羹, darbe alm覺 ya da 羹retim tarihi eski modeller oluyor.

Mont konusu ise 癟ok kapsaml覺. Benim 癟繹z羹m羹m; yazl覺k/full korumal覺 bir mont ve soguk havalarda i癟ine windstopper giymek. 襤e giderken motor kulland覺覺m i癟in dizlik tercih ediyorum. Ayr覺ca eldiven ve s覺rt korumas覺 mutlaka olmal覺. :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
khef

Ya: 37
Kay覺t: 07 Mar 2014 13:02

Mesaj onurcan3461 » 12 Oca 2018 15:37

Herkese selam bende mt-09 kullan覺c覺s覺y覺m. Toplu s羹r羹ler tan覺ma vs olursa kat覺lmak isterim.
Kullan覺c覺 avatar覺
onurcan3461

Kay覺t: 11 Tem 2017 18:07

Mesaj Taps » 06 ub 2018 12:49

Merhabalar,

Ben de Triumph Tiger XRX kullan覺c覺 olarak, haftasonlar覺 yap覺lacak k羹癟羹k gruplu s羹r羹lere sizlerle kat覺lmak isterim 襤stanbulda. Bu vesile ile enduro motosikletler ile ilgili yard覺mc覺 olabileceim konu olursa elimden geldiince yard覺m etmek istediimi de belirtmek isterim.
Umar覺m yak覺n zamanda bir s羹r羹 organize ederiz.
Kullan覺c覺 avatar覺
Taps

Ya: 36
Kay覺t: 24 Oca 2014 20:24

nceki

D繹n TSF Otomotiv & Motorsporlar覺 - Automotive & Motorsports

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 4 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners