Raketa 24 Hr. Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Raketa 24 Hr. Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Hsnmrycl » 22 May 2012, 22:53

Hekese selamlar,
Bal覺klar覺n yan覺nda epeydir Rus bayra覺 g繹r羹nm羹yordu. Aray覺 fazla soutmadan bir inceleme yapmak artt覺.

Sovyet saatleri ile ilgilenmeye balad覺覺mdan beri hep ilgimi 癟ekmi bir model olan Raketa 24 hr.'a nihayet bug羹n kavutum. Hem de g羹zel bir New Old Stock'a. Saat pek 癟ok ilanda g繹r羹len, yeni 羹retim olmas覺na kar覺n Sovyet Mal覺 yazanlardan deil; ger癟ek bir sovyet.

Resim

ncelikle unu s繹ylemeliyim ki bu saati daha 繹nce almam覺 olduuma piman oldum. G羹n boyu keyifle ta覺d覺m bileimde. Bu kadar g羹zel bir saat olduunu tahmin etmiyordum. Fotoraflar覺n yan覺lt覺c覺 olabileceini bir kez daha anlad覺m. Fotoraflar覺nda olduk癟a k羹癟羹k g繹r羹nen saat, 40mm'lik 癟ap覺yla kolda gayet oturakl覺 duruyor. Krom kapl覺 kasas覺 imdilik 覺覺l 覺覺l. Umar覺m bu 覺覺lt覺s覺 uzun s羹rer. Kordon tak覺p 癟覺kar覺rken dikkatli olmam gerekecek san覺r覺m. Bu arada, bir saate ilk kez kordon takan biri olmak g羹zel bir hismi. Hem de bu saat u anda varolmayan bir devlet 羹retimiyse...

Resim

Saat gayet sade bir 24 saatlik kadrandan ve 癟ift y繹ne d繹nebilen bir i癟 bezelden oluuyor. Saatin akrebi g羹nde tek tur at覺yor. Bu saat esas olarak g羹nein douu ve bat覺覺 ile g羹n tayini yap覺lamayacak yerlerde 癟al覺an buzk覺ran personeli ve hi癟 g羹n 覺覺覺 g繹rmeyen denizalt覺 personeli i癟in 羹retilmi. Kadran覺n覺n 24 saatlik olmas覺yla am/pm kar覺覺kl覺覺n覺n 繹n羹ne ge癟ilmi. Bu kadran dizayn覺 pek 癟ok kii i癟in al覺覺lm覺覺n d覺覺nda olan bir yap覺 olduundan okunmas覺 zor bulunabilir.

Resim

Saat 8 y繹n羹nde g繹r羹len ikinci kurma kolu tahmin edeceiniz gibi i癟 bezeli 癟ift y繹nl羹 olarak d繹nd羹rmeye yar覺yor. Bu kol biraz gevek olduu i癟in g羹n i癟inde i癟 bezel yer deitiriyor. Ama elbette bu 繹nemli bir sorun deil.

Resim

Saat 11mm'lik y羹kseklii ile olduk癟a ince, 覺k ve kibar. Hele bir de, benim Vostok Amphibianlara al覺t覺覺m hesaba kat覺l覺rsa saati ne kadar zarif bulduumu tahmin edebilirsiniz.

Resim

Saatin arkas覺 da olduk癟a temiz. Kapak benden 繹nce bir kez a癟覺lm覺 san覺r覺m. Muhtemelen sat覺tan 繹nce bir servisten ge癟mi olmal覺. Ben yine de bir servisten ge癟irmeyi d羹羹n羹yorum.

Gelelim saatin kalbine:

Resim

Saatte SU damgas覺ndan da anla覺laca覺 羹zere Sovyet 羹retimi 2623H kalibre bulunuyor. 24 saat esas覺yla 癟al覺an bu kalibre 19 tal覺, saatte 18000 vuru yap覺yor ve yakla覺k 40 saatlik g羹癟 rezervi ile 癟al覺覺yor. Sabahtan bu zamana kadar ya覺na g繹re olduk癟a dakik ilerleyen bu ihtiyar delikanl覺n覺n ger癟ek performans覺n覺 繹n羹m羹zdeki g羹nlerde g繹receiz.

Bir de bilek fotoraf覺 ile incelememizi sonland覺ral覺m.

Resim

Sayg覺lar
H. Emre
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Raketa 24 hr.

Mesaj mlm » 22 May 2012, 23:01

襤nceleme icin tesekkurler, ben saati cok beendim, gule gule kullan Hsnmrycl :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Re: Raketa 24 Hr. Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj trader » 22 May 2012, 23:10

Adam incelemenin dibine vurmu :) bu g羹zel inceleme ve doyurucu resimler i癟in teekk羹rler. :thumbup:
G羹le g羹le kullan Hsnmrycl :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
trader

Kay覺t: 17 May 2012, 21:46

Mesaj Thevenin » 22 May 2012, 23:14

Guzel inceleme icin tesekkurler :champ:
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj zfr » 22 May 2012, 23:19

襤nceleme i癟in teekk羹rler, saat 癟ok 覺k, iyi g羹nlerde kullan... :champ:
"Saatin kendisi mekan, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r... Bu da g繹sterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullan覺c覺 avatar覺
zfr

Ya: 41
Kay覺t: 03 Eki 2011, 18:49

Mesaj SeRxx » 22 May 2012, 23:20

Hsnmrycl, dostum bu saati harbiden beendim :thumbup: iyi g羹nlerde kullan :champ:
襤svi癟re ve Japon'lara ne zaman s覺ra gelecek :?:
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj nickynick » 22 May 2012, 23:29

ok beendim, 癟ok farkl覺 :champ: 襤nceleme i癟in teekk羹rler :thumbup:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj drk » 22 May 2012, 23:30

Ben de 癟ok beendim :) G羹le g羹le kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Sonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 8 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners