Vostok 211186 Komandirskie kurma sorunu

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Vostok 211186 Komandirskie kurma sorunu

Mesaj vauban6 » 05 Ara 2020, 15:51

Selamlar ve saygılar sayın forumdaşlar. Saatim ikinci el. Saatimin enerjisi çoğu kez 24 saatten evvel bitiyor. Saati kurmak için de çevirme kolunu yukarıya doğru sürmem gerekiyor, bu durum saatimi zorluyormuş gibi hissediyorum. Bunu yapmazsam 5 dakika içerisinde duruyor. İlk mekanik saatim, pek fazla anlamıyorum. Acaba bir sorun mu var?
Kullanıcı avatarı
vauban6

Re: Vostok 211186 Komandirskie kurma sorunu

Mesaj westernboy » 06 Ara 2020, 01:57

vauban6 yazdı:Selamlar ve saygılar sayın forumdaşlar. Saatim ikinci el. Saatimin enerjisi çoğu kez 24 saatten evvel bitiyor. Saati kurmak için de çevirme kolunu yukarıya doğru sürmem gerekiyor, bu durum saatimi zorluyormuş gibi hissediyorum. Bunu yapmazsam 5 dakika içerisinde duruyor. İlk mekanik saatim, pek fazla anlamıyorum. Acaba bir sorun mu var?
Saati kurarken yukarı sürmekten korkmanıza gerek yok saat böyle kurulur zaten vostokların kurma kolları gevşektir 15 16 kere ileri doğru çevirmeniz tam rezervi sağlar ancak tam rakam söylemeyeyim zaten siz kurdukça kol sertleşecek geri doğru itecektir kendini aşırı zorlamadan(çok zorlarsanız zemberek kırılır) kurmanızda bir problem yoktur zaten 3 4 kereden sonra anlayıp ne kadar çevirmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj vauban6 » 06 Ara 2020, 14:16

westernboy yazdı:
vauban6 yazdı:Selamlar ve saygılar sayın forumdaşlar. Saatim ikinci el. Saatimin enerjisi çoğu kez 24 saatten evvel bitiyor. Saati kurmak için de çevirme kolunu yukarıya doğru sürmem gerekiyor, bu durum saatimi zorluyormuş gibi hissediyorum. Bunu yapmazsam 5 dakika içerisinde duruyor. İlk mekanik saatim, pek fazla anlamıyorum. Acaba bir sorun mu var?
Saati kurarken yukarı sürmekten korkmanıza gerek yok saat böyle kurulur zaten vostokların kurma kolları gevşektir 15 16 kere ileri doğru çevirmeniz tam rezervi sağlar ancak tam rakam söylemeyeyim zaten siz kurdukça kol sertleşecek geri doğru itecektir kendini aşırı zorlamadan(çok zorlarsanız zemberek kırılır) kurmanızda bir problem yoktur zaten 3 4 kereden sonra anlayıp ne kadar çevirmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok teşekkürler, ben bozuk olduğu için yukarıya çevriliyor yani saatin mekanizması bozulmuş sanıyordum :D ;)
Kullanıcı avatarı
vauban6

Mesaj syndrome23 » 07 Ara 2020, 06:49

Kurma kolu tamamen dönmez hale gelene kadar çevirebilirsiniz. Zaten sona doğru sertleşmeye başlayacak, sertleşince biraz daha hafif hareketlerle kurarsınız. Arkadaşın dediği gibi Vostok saatlerin kurma kolları gevşek oluyor, ancak yay maksimum kurulduktan sonra yayı kıracak kadar kurmak bayağı zor. Eğer eliniz çok ağır değilse kasten uğraşmadan kıramazsınız. Yine de dikkatli kurun.

Bir de saat 2. el demişsiniz, eğer saat çok eskiyse (20+, 30+ yıl) biraz daha erken bitiyor olabilir. Benim ilk Vostok saatimi alalı çok olmuyor ancak bolca 2. el aldım bugüne kadar, genel gözlemim saatin yaşı çok fazla ise rezervi ciddi ölçüde azalıyor, 38 saatlik rezerv 30 saatin altına iniyor. 2. ellerde genelde bunu gözledim. Bunu da saatin bakım görmemesine bağlıyorum açıkçası, düzenli bakımı yapılan ya da en azından aldıktan sonra bakıma soktuğunuz bir saatte böyle bir sorun olmaz diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners