Restore Etmeye Değer Mi?

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Re: Restore Etmeye Değer Mi?

Mesaj EugeneL » 07 Haz 2020, 14:01

SelAc yazdı:vintagesaat34 diye biri vardı. Temiz rus saatleri görmüştüm sayfasında.

Gördüm hocam ama çok çabuk satılıyor.
Bu saat nasıl peki almaya değer mi sizce?
Kullanıcı avatarı
EugeneL

Mesaj SelAc » 07 Haz 2020, 15:30

Fiyatı normal. 200- 250 civarı uygun olur sanırım. Beğendiyseniz olur.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj hknmtn » 08 Haz 2020, 00:25

EugeneL yazdı:
hknmtn yazdı:
EugeneL yazdı:
SelAc yazdı:Sorun sadece cam ise çok tutmaz. Cam ellerinde mevcutsa tabi.

Saatin herhangi bir sorunu yokmuş hocam sadece camın çizikleri fazla geldi bana ondan değiştirtmek istedim.

Herhangi bir saatçi de yok mudur bu saat için olan cam?

Merhaba. Hocam ben denemedim ama geçen yıllarda saat camı nasıl temizlerim vs. gibi bir araştırmaya girdiğimde YouTube'da türkçe bir video denk gelmişti. Orada kendi imkalarıyla tam hatırlamıyorum ama sanırım zımpara ve maden cilası ile camı tertemiz yapıyordu.
Bahsettiğim videonun linki : https://www.youtube.com/watch?v=4B743pfkvcQ
Bu şekilde bir şey yapılabilirse camın orijinali de korunmuş olur diye düşünüyorum. Bu tarz uygulama yapan saatçiler de vardır elbet ama önerebileceğim bir saatçi maalesef yok.

Hocam zaten satan arkadaşa sordum camı mika cammış büyük ihtimal cilayla falan dediğiniz gibi olur.
Sizce almaya değer mi bu fiyata?

Hocam vintage saat işleri biraz deneme yanılma, talih işi. Saati beğendiyseniz alınabilir neden olmasın. İkinci dünya savaşında kalma saatler de kullandım yakın dönem vintagelerde kullandım. Deneyim olur farklı mekanizmalar farklı markalar. Bu saate de şöyle bir bakınca mekanizması temiz duruyor. Zaman tutuşu, çalışması nasıldır bilemem. Dediğim gibi farklı mekanizmalar, markalar denemek güzel bir şey. Görüntü olarak da beğendiyseniz alınabilir. Tabi deneyim ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur (: Yalnız 33mm baya küçük bir çaptır bunu göz önünde bulundurun.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Oguzhanm » 08 Haz 2020, 10:58

Deneyip görerek almanızı tavsiye ederim
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj EugeneL » 08 Haz 2020, 11:28

hknmtn yazdı:
EugeneL yazdı:
hknmtn yazdı:
EugeneL yazdı:
SelAc yazdı:Sorun sadece cam ise çok tutmaz. Cam ellerinde mevcutsa tabi.

Saatin herhangi bir sorunu yokmuş hocam sadece camın çizikleri fazla geldi bana ondan değiştirtmek istedim.

Herhangi bir saatçi de yok mudur bu saat için olan cam?

Merhaba. Hocam ben denemedim ama geçen yıllarda saat camı nasıl temizlerim vs. gibi bir araştırmaya girdiğimde YouTube'da türkçe bir video denk gelmişti. Orada kendi imkalarıyla tam hatırlamıyorum ama sanırım zımpara ve maden cilası ile camı tertemiz yapıyordu.
Bahsettiğim videonun linki : https://www.youtube.com/watch?v=4B743pfkvcQ
Bu şekilde bir şey yapılabilirse camın orijinali de korunmuş olur diye düşünüyorum. Bu tarz uygulama yapan saatçiler de vardır elbet ama önerebileceğim bir saatçi maalesef yok.

Hocam zaten satan arkadaşa sordum camı mika cammış büyük ihtimal cilayla falan dediğiniz gibi olur.
Sizce almaya değer mi bu fiyata?

Hocam vintage saat işleri biraz deneme yanılma, talih işi. Saati beğendiyseniz alınabilir neden olmasın. İkinci dünya savaşında kalma saatler de kullandım yakın dönem vintagelerde kullandım. Deneyim olur farklı mekanizmalar farklı markalar. Bu saate de şöyle bir bakınca mekanizması temiz duruyor. Zaman tutuşu, çalışması nasıldır bilemem. Dediğim gibi farklı mekanizmalar, markalar denemek güzel bir şey. Görüntü olarak da beğendiyseniz alınabilir. Tabi deneyim ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur (: Yalnız 33mm baya küçük bir çaptır bunu göz önünde bulundurun.

Hocam saat tam olarak orjinal değilmiş Meranom'a sordum kadranının sonradan takma olduğunu söyledi ben de sağdan soldan para bulup komandirskie.com'dan sıfır bir Amphibian almaya karar verdim.
Kullanıcı avatarı
EugeneL

Mesaj hknmtn » 08 Haz 2020, 16:03

Yeni saat almak doğru bir karar bence. Hem sıfır bir saatiniz olur hem de kafanızdaki sorulardan kurtulmuş olursunuz. Yeni rus saatleri de vintage tasarımlarına benziyor zaten. Fiyatları da uygun. Sorunsuz alışverişler dilerim.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj EugeneL » 08 Haz 2020, 17:19

hknmtn yazdı:Yeni saat almak doğru bir karar bence. Hem sıfır bir saatiniz olur hem de kafanızdaki sorulardan kurtulmuş olursunuz. Yeni rus saatleri de vintage tasarımlarına benziyor zaten. Fiyatları da uygun. Sorunsuz alışverişler dilerim.

Sağolun hocam.
Kullanıcı avatarı
EugeneL

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners