Vostok Amphibian Neptune SE Green 960726 Kutu A癟覺l覺覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Vostok Amphibian Neptune SE Green 960726 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj sentez42 » 05 Mar 2019, 20:47

Herkese selamlar

Tad覺 dama覺mda kalan bir Vostok'um olmutu vakti zaman覺nda, kadran覺 ve kullan覺m rahatl覺覺yla 癟ok sevdiim, ama kolumdan bir癟ok k覺l alan, sal癟a tenekesinden hallice kordonlu bir saatti. Satt覺ktan sonra da 癟ok癟a arad覺m yalan yok. Hatta bir fotoraf da koyay覺m da y璽d edelim

Resim

Gel zaman git zaman derken son g羹nlerde koleksiyonumun da覺lmas覺 ve elimde kalan 2 adet Oris'ten sonra farkl覺l覺k katmak ama癟l覺 Meranom ve Komandirskie sitelerinde 癟ok癟a zaman ge癟irmeye balad覺覺m g羹nlerden birinde bir de ne g繹reyim bu g羹zellik stoa d羹m羹. nce bir sayfay覺 yeniledim ki kendimi inand覺ray覺m. Zira bildiiniz gibi 癟ok s覺k stoa d羹meyen, d羹t羹m羹 de az say覺da d羹t羹羹nden hemen t羹kenen bir model. Alay覺m, almayay覺m diye kendi kendime k覺sa s羹re k覺vrand覺ktan sonra stokta kalmayaca覺n覺 d羹羹n羹p 繹nce al覺p sonra d羹羹neyim dedim ve sat覺n ald覺m. Komandirskie sitesinden 3 adet Amphibia classic model al覺nabilen bir fiyata 1 Vostok almak biraz akl覺m覺 kurcalad覺 ve iptal etsem mi diye 癟ok癟a da d羹羹nd羹m ama 羹k羹r ki iptal etmedim :champ:

Gelelim saate yava yava, saat klasik vostok kutular覺 yerine san覺r覺m SE modellerini bar覺nd覺ran bu kutuyla geliyor. Kutu standart kutudan bir t覺k kaliteli, yast覺覺 ho olsa da bir癟ok markan覺n 羹st羹ne herhangi bir ey bar覺nd覺rm覺yor ve bir "SE" havas覺 yaratan bir kutu deil.

Resim

Kutuyu a癟t覺覺m覺zda bizi 癟ok ama 癟ok ho bir yeil kar覺l覺yor. Malesef t羹m b羹t癟emi saatlere yat覺rd覺覺mdan d羹zg羹n bir telefon almad覺m ve bu g羹zellii yeterince yans覺tacak teknolojiye has覺l deil telefonum :D

Resim

Bezel en b羹y羹k eksi y繹n羹 olup bildiiniz gibi tek y繹nl羹 deil, o t覺k t覺k t覺k atma hazz覺n覺 alam覺yoruz ki ben bezellerle oynayay覺 seven bir adam覺m :D

elik kalitesi standart Vostok serilerinin olduk癟a 羹st羹nde olup genel olarak deerlendirildiinde harikalar yaratm覺yor ama elbetteki sal癟a tenekesinden yap覺lmam覺 ve k覺llar覺n覺zla daha bar覺覺k. Solid bir bilezie sahip classic serinin aksine.

Resim
Resim
Resim

Arka kapakta b羹y羹k癟e bir Neptune logosu ve limit numaras覺 mevcut. Kakefe hocam覺zdan 繹rendiime g繹re bu limit numaras覺 yeile ait bir limit olmay覺p t羹m renklerin toplam覺n覺 g繹steren bir numaraym覺. Bu 500'羹n ka癟 tanesi yeil onu kestiremiyoruz yani.

Resim

Lume konusunda biraz zay覺f

Resim

u minik aparat ile bizi Oris gibi urat覺rm覺yor, aparat yapmak i癟in 癟eitli 繹l癟羹lerle birs羹r羹 kargo beklemiyor ve bu olduk癟a g羹zel, zira saatimizin luglar覺 yok. Bayaa yok. Bu aparat覺 saatle birlikte 7 dolara, bunun silikon kordon dahil olan覺n覺 12 dolara alabiliyorsunuz, ben silikon kordonu almamay覺 tercih ettim

Resim

Genel olarak 繹zetleyecek olursak kolda kendini olduk癟a belli eden, g繹ze 癟arpan ve oturup sizi kendini izlemeye sevkeden bir tonu var. Malzeme kalitesi gayet g羹zel ama tabi ki bir Swiss Made beklentisinde olmay覺p marka i癟inde deerlendirirseniz. Evet belki komandirskie sitesinden 3 Vostok alabilirdim bu paraya ama g繹rd羹羹m anda ne kadar doru bir tercihte bulunduumu anlad覺m. 39*40 mm ve lugsuz yap覺s覺yla benim gibi minik bilee sahip "癟ocuk adam"lar i癟in kolda 癟ok g羹zel duruyor ama fotoraflar覺 d羹zg羹n alabilmek i癟in 覺覺k kulland覺覺mdan kolda fotoraf alamad覺m. Son olarak sizi birka癟 kadran fotoraf覺yla babaa b覺rak覺p gidiyorum :champ:

Resim
Resim
En son sentez42 taraf覺ndan 05 Mar 2019, 21:29 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
sentez42

Ya: 30
Kay覺t: 22 Nis 2017, 22:43

Re: KUTU AILII: Vostok Amphibian Neptune SE Green 960726

Mesaj Cotton » 05 Mar 2019, 20:52

Hay覺rl覺 olsun. :thumbup: (kolda resimlerde bekliyoruz)
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj sentez42 » 05 Mar 2019, 20:55

Cotton yazd覺:Hay覺rl覺 olsun. :thumbup: (kolda resimlerde bekliyoruz)

Teekk羹r ederim hocam kolda fotolar yar覺ndan itibaren forumu s羹sleyecektir :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
sentez42

Ya: 30
Kay覺t: 22 Nis 2017, 22:43

Mesaj vysaknc » 05 Mar 2019, 21:01

Hay覺rl覺 olsun,Tebrikler... :thumbup:
H覺rs sebebi hasarettir..
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 51
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj Ankthas » 05 Mar 2019, 21:03

Sentez hocam piman olmayaca覺n覺z覺 s繹ylemitim, g羹le g羹le kullan覺n harika g繹z羹k羹yor :champ:
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Ufkynl » 05 Mar 2019, 21:07

oris ile ayn覺 karede olan fotoyu kald覺rsan覺z anlat覺m daha etkili olucak :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj MehmetKarat羹rk » 05 Mar 2019, 21:14

G羹le g羹le kullan R覺dvan bu al覺veri seni belli s羹re rahat durman覺 salar :D Yeil kadran ayr覺 bir g羹zel durmu bu arada
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Mesaj azizkaya » 05 Mar 2019, 21:21

Hay覺rl覺 olsun.

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Sonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners