TSF Rus Saat Projesi Fikir Payla覺m覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: TSF Rus Saat Projesi Fikir Payla覺m覺

Mesaj Ufkynl » 13 Ara 2018, 10:37

sentez42 yazd覺:Eldeki par癟alar覺n deiik kombinasyonlar覺 kullan覺l覺p 羹st羹ne TSF yazma durumuna 癟ok kat覺lm覺yorum. Vostok saatlerin zaten t羹m par癟alar覺 sat覺l覺yor ve halihaz覺rda istediimiz kombinasyonu zaten yarat覺p sat覺n alabiliriz. Ge癟 de s羹rse bizim 繹nceliimiz daha 繹zel bir tasar覺m olmal覺 bence. uana kadarki t羹m TSF modelleri parmakla g繹sterilecek modeller ve Vostok'ta da b繹yle 繹zel bir model 癟覺kar覺lmas覺 taraftar覺y覺m. Olas覺 bir Vostok projesine de tasar覺m覺 beenmeme durumu d覺覺nda kesinlikle kat覺l覺r覺m. Eer bir diver yap覺lacaksa ikonik Scuba Dude karakterinin saatin bir yerinde bulunmas覺n覺 temenni ederim ahsen.

+1
Bu proje swiss projelere nazaran daha ekonomik cikacak. Fiyat覺 iyice dibe 癟ekmek i癟in uramak yerine vostok saatlere g繹re daha pahal覺 ama herkesin sahip olmak isteyecegi kalite ve tarzda birey ortaya 癟覺karmak daha mant覺kl覺. Sonu癟ta 羹zerine t羹rk yada t羹rkiye vb biseyler yazilacak. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj cihanmert » 13 Ara 2018, 11:51

Bir TSF Steinhart veya Oris 癟al覺mas覺na yetiemedim, o d繹nemde 羹ye deildim hatta saatlere merak覺m y羹zeyseldi. O kalitelerde ve esizlikte 癟al覺malar s羹per olacakt覺r. Emei ge癟en ve ge癟ecek herkese imdiden teekk羹r ederim.
Kullan覺c覺 avatar覺
cihanmert

Kay覺t: 08 Oca 2018, 09:29

Mesaj Mrgncn » 13 Ara 2018, 21:25

cihanmert yazd覺:Bir TSF Steinhart veya Oris 癟al覺mas覺na yetiemedim, o d繹nemde 羹ye deildim hatta saatlere merak覺m y羹zeyseldi. O kalitelerde ve esizlikte 癟al覺malar s羹per olacakt覺r. Emei ge癟en ve ge癟ecek herkese imdiden teekk羹r ederim.

+1
Kullan覺c覺 avatar覺
Mrgncn

Kay覺t: 18 Eki 2018, 21:43

Mesaj Hsnmrycl » 14 Ara 2018, 10:01

Ufkynl yazd覺:+1
Bu proje swiss projelere nazaran daha ekonomik cikacak. Fiyat覺 iyice dibe 癟ekmek i癟in uramak yerine vostok saatlere g繹re daha pahal覺 ama herkesin sahip olmak isteyecegi kalite ve tarzda birey ortaya 癟覺karmak daha mant覺kl覺. Sonu癟ta 羹zerine t羹rk yada t羹rkiye vb biseyler yazilacak. :champ:

asl覺nda ama癟 fiyat覺 dibe 癟ekmekten ziyade temin s羹resini k覺saltmak.
daha 繹nce yap覺lan baz覺 rus projelerinde s羹re 3 y覺la kadar 癟覺km覺t覺.
ancak stoktaki par癟alar kullan覺l覺r ve k羹癟羹k 繹zelletirmelere gidilirse bu s羹re olduk癟a d羹er.

zaten "繹zel" bir saat oluturmak istenirse en az 200 kii bulunmas覺 da art gibi.
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj CptOz » 14 Ara 2018, 12:07

Bu projedeki saatin Oris, Steinheart veya iyi bir 襤svi癟re saati d羹zeyinde veya kalitesinde olmas覺n覺 beklememek laz覺m. Fikri bir baka bal覺kta 繹ne s羹rerken amac覺m Vostok Amphibian gibi ikonik, g羹zel ama uygun fiyatl覺 bir saate buradaki baz覺 forumdalarla beraber TSF veya T羹rkiye etiketli olarak sahip olarak ortak bir an覺y覺 paylamakt覺. A癟覺k癟as覺 bu projenin b羹t癟esi k覺s覺tl覺 veya b羹t癟esini k覺s覺tlayan 羹yelere daha 癟ok hitap edeceini d羹羹n羹yorum. (ahsen benim 羹st limitim 1603 TL [emoji16])
Dolay覺s覺yla 60-100$ l覺k bir saatte; binlerce veya y羹zlerce $ l覺k bir 襤svi癟re saat kalitesi olmaz. Fakat sonu癟ta umar覺m forumdaki belli ve istekli 羹yeler ikonik bir fiyat/performans saatine sahip olacaklard覺r.
Markam覺z san覺r覺m belli Vostok Amphibian; 200 mt suya dayan覺kl覺, bezelli, mekanizmas覺 (2416) ve kasas覺 standart (710,120 vs.) Geriye en onemlisi kadran tespit etmek kal覺yor. Bakal覺m nas覺l olacak...
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj Kakefe » 14 Ara 2018, 12:53

Hsnmrycl yazd覺:

asl覺nda ama癟 fiyat覺 dibe 癟ekmekten ziyade temin s羹resini k覺saltmak.
daha 繹nce yap覺lan baz覺 rus projelerinde s羹re 3 y覺la kadar 癟覺km覺t覺.
ancak stoktaki par癟alar kullan覺l覺r ve k羹癟羹k 繹zelletirmelere gidilirse bu s羹re olduk癟a d羹er.

zaten "繹zel" bir saat oluturmak istenirse en az 200 kii bulunmas覺 da art gibi.
[/quote]

Arkadaslar , Emre ile ben sovyet proje saatleri konusunda biraz daha tecrubeli olabiliriz ve bu sebeple eziyetli sureci biliyoruz ki bu saatlerin cogu ikonik sovyet saatleri baz alinarak yeniden olusturulan saatlerdi. Yani bir baz design i vardi.Ornek olarak su anda devam eden proje olan Slava Sadko .. Bu saate ozel kasa kadran kol vs yapiliyor.. en az 3 yil surer ve allah 繹m羹r verirse takariz birgun kolumuza. Tabi bu extreme bir ornek ama mevcut kasalar kullanilsa bile yeni design kadran ve kollarin sureci epey uzatma ihtimali cok yuksek.. O y羹zden daha once de dedigim gibi ve Emrenin de ilettigi gibi stok parcalarda ozellestirme bizi daha konforlu ve dusuk maliyetle bir surece goturebilir

Su anda devam eden sadko projesinde orjinal sadko resmi. Su anki piyasasi $13 k
Resim

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Kakefe

Ya: 50
Kay覺t: 21 Nis 2013, 15:06

Mesaj arkhanson » 15 Ara 2018, 16:13

konuyu g繹r羹nce heyecanland覺m:)

tasar覺m konusunda ben de 120 kasa 繹neren arkadalara destek veriyorum. 120 kasa, clean bezel, sandwich kadran.. 繹zellikle sandwich kadran saate apayr覺 bir g羹zellik ve kalite hissi kat覺yor. meranom'dan takip ettiim kadar覺yla bu kadran ayr覺ca sat覺lm覺yor 癟ok uzun zamand覺r.
forumdan deerli bir 羹yemizden zaman覺nda 120se sat覺n alm覺t覺m. onun ve sar覺 kadranl覺 dier versiyonun fotoraflar覺n覺 koyay覺m.

Resim
Resim
Resim

arka 癟elik kapakta scuba dude var. 繹zelletirme yap覺lacaksa arka kapakta veya kadran覺n alt k覺sm覺nda forumdan ziyade t羹rkiye veya t羹rk saat severlerle ilgili birka癟 k羹癟羹k ibarenin/logonun bulunmas覺 kat覺l覺m覺 art覺racakt覺r. (ben b繹yle olursa yaln覺z kendime almak yerine 2-3 tane al覺p forumdan habersiz birka癟 dostuma hediye edebilirim misal)

wus'ta 2209 yeniden 羹retimi projesinde vard覺m. s覺f覺rdan art覺k 羹retilmeyen yeni bir kasa, kollar, kadran ve 300m wr derken y覺llar s羹rd羹, maliyeti artt覺. insanlar koptu projeden. ben bile 癟ok heyecanla beklerken unutmuum varl覺覺n覺. bu y羹zden unique bi tasar覺m her ne kadar ho olsa da hem bekleme zaman覺n覺 art覺racak, hem say覺 zorunluluu artacak, hem maliyeti. 癟覺kabilecek sorunlar da var tabi. o y羹zden m羹mk羹n olduunca 羹retimi olan par癟alar 羹zerinden gidilmesi iyi olur.
Kullan覺c覺 avatar覺
arkhanson

Kay覺t: 15 Tem 2014, 22:18

Mesaj Ankthas » 15 Ara 2018, 16:51

Son 4 yoruma sonuna kadar kat覺l覺yorum, en makulu Meranom'da haz覺rdaki par癟alardan yapt覺r覺lacak bir saate ufak r繹tularla TSF kimlii kazand覺rmak. Yukarda da pek 癟ok kiiden benzer yorumlar gelmi. 120 kasa, kullan覺m覺 en kolay, herkese ho gelebilecek bir kasa. te yandan sandvi癟 kadran her saatseverin hayalini s羹sl羹yor, pek 癟ok kii ilk 癟覺kan SE'leri ka癟覺rm覺 durumda. Belki bir anket yap覺labilir, kadran ve kasa se癟imi olarak ayr覺 ayr覺. Gerisi zaten bir ekilde 癟繹z羹l羹r, en 繹nemli k覺s覺m bu ikisi gibi g繹z羹k羹yor.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners