TSF Rus Saat Projesi Fikir Payla覺m覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: TSF Rus Saat Projesi Fikir Payla覺m覺

Mesaj kilimanjaro » 05 Ara 2018, 20:15

Sevgili Kakafe , siz iin i癟inde olursan覺z benim i癟in maddi deeri 繹l癟羹lemeyen , 癟ok baar覺l覺 bir saat ortaya 癟覺kar.Kesinlikle al覺r覺m.
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj cbmad » 05 Ara 2018, 20:46

Say覺n kakafe, dediiniz gibi 繹zel dizayn proje i癟in uzun bir zamana ihtiya癟 var ve teknik olarak destek verecek 癟ok 羹yemiz yok bence. Hatta forumumuzda vostok sevgisinin bir ka癟 羹yenin ilgisi ve sizin yapt覺覺n覺z gibi mod uygulamalar覺 ile artt覺覺n覺, biraz da sonu癟 odakl覺 bakt覺覺m覺zi d羹羹n羹yorum. Tabiri caizse dibimiz d羹羹yor sizin modlar覺 g繹r羹nce. Hul璽sa teknik destek ve katk覺 noktas覺nda eksiklik yaanaca覺n覺 ve bunun da bir ka癟 羹yeye fazladan i y羹k羹 癟覺karaca覺n覺 d羹羹nerek bir 癟ok par癟ay覺 yeniden 羹retim anlam覺na gelecek 繹zel dizayn saat yerine sadelik yanl覺s覺 iyi fikirlerin toplam覺 bir saat daha uygun olaca覺 kanaatindeyim. Arkan覺zda bir ordu var ama biraz kolay覺 seven.
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj Ankthas » 05 Ara 2018, 21:52

Benim de bu konu konuulmaya balad覺覺ndan beri akl覺mda olan ey Meranom'daki stok par癟alarla, kolay, h覺zl覺 ve en 繹nemlisi uygun fiyatl覺 bir saat yap覺labilmesiydi. Yap覺alcak saatin b羹t羹n par癟alar覺 Meranom'da u an halihaz覺rda bulunan ya da daha 繹nce bulunmu olabilir, sadece bence saatin en 繹nemli k覺sm覺 olan kadran, TSF'ye 繹zel olarak 羹retilebilir.

Daha 繹nceden de belirttiim gibi sandvi癟 kadran herkes taraf覺ndan beeniliyor, koleksiyona kat覺lmak isteniyor g繹rd羹羹m kadar覺yla. Belki bize 繹zel bir sandvi癟 kadran tasarlanabilir, TSF logolu. Onun d覺覺nda standart 120 kasa 羹zerine, herkesin mutab覺k kalabilecei standart bir bezel, SE kollar覺, standart tepe(m羹mk羹nse Vostok logolu), sade bir nato ile bence basit ama ho bir an覺s覺 ve anlam覺 olan bir saat 癟覺kabilir ortaya. Bu durumda dizayn覺 yap覺lacak tek ey kadran oluyor bu da bizi ciddi bir zamandan ve masraftan kurtar覺yor.

Sonras覺nda uzun vadede, isteyen, bu ie ay覺racak bilgi birikimi ve zaman覺 olan arkadalarca 繹zel 羹retim bir forum saati i癟in ayr覺 bir proje gelitirilebilir.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj SelAc » 05 Ara 2018, 22:21

襤ki ayda be vostok ald覺m :shock: . Bileydim beklerdim. 100-120 dolar aras覺 ben de kat覺labilirim. Kadran ve kasa konusunda ustalarla hemfikirim.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj Ufkynl » 05 Ara 2018, 22:25

Kakefe yazd覺:Quote"
Re: Vostok modlama bilgi
Mesaj Bond 罈 04 Ara 2018, 00:30

Arkadalar herkese merhaba 癟ok 繹nceden beri akl覺m覺zda olan bir proje asl覺nda ama b羹t癟elendirme, adet ve model gibi kriterler konusunda ortak bir karara varmak laz覺m. Basit bir proje olduktan sonra bence anlams覺z. Ger癟ekten bize 繹zel olacak bir model yap覺labilirse elbette akl覺m覺zda baka projeler olmas覺na ramen makul fiyatland覺rma ile bunu da yapt覺rma imkan覺m覺z olabilir.

Hen羹z konumad覺k ama Kakafe arkada覺m覺z destek vereceini s繹ylemi Brera'ya. Bende kendisi ile haberleeceim k覺sa zamanda. Rus saatleri ile ilgili baka tecr羹beli ve bilgili arkadalar覺m覺zda mevcut forumda onlarda katk覺da bulunur ise daha rahat ilerlenir. Ben ahsen Ankthas'覺n g繹nderdii modeli bir hayli beeniyorum ve ilk rus saatim olmas覺na hay覺r demem :) Ama bildiim kadar覺 ile bu Rus projeleri 繹zellikle meranom'un yapt覺klar覺 癟ok yava ilerliyor. Senelerdir s羹ren projeler var. Belki Vostok i癟in farkl覺 kanallardan talepte bulunulabilir. u an tam arat覺rmad覺m biraz ekstra bilgi edinince ayr覺 konu a癟覺l覺p elbette duruma bakabiliriz.

Selamlar " Quote
sevgili Baskan ve degerli arkadaslar merhaba

Konuyu bu baslik altinda tekibimiz daha dogru olacak diye dusunerek burden cevap vereyim.
Daha once WUS a ait iki ve ispanyol forumuna ait saat projelerine dahil oldum. Ayrica yerel rus forumunda da 3-4 projeye katildim.Su anda yine bir WUS projesi devam ediyor ( Vostok elbrus)ve birde yerel proje ( slava Sadko). Wus un ve ispanyol forumunun saatlerinin ureticisi meranom du diger wus projesinin de yerel ve daha ufak capta ve kisitli secenekler sunabilen bir firma idi.

Eger ozel design bir saat talep ediliyorsa Baskanin da dedigi gibi surec cok uzun oluyor. 2-3 yila varan projeler var.Ortaya cikan design bazen cok tatmin edici olsa da( Slava Amphibia projesi) surec cok sIkIcI olabiliyor ve surec uzadikca motivasyon dusuyor projeden ayrilanlar oluyor maliyetler artiyor vs vs..
Oncelikle bu konuda bir karar verilmesi gerekli ...hizli olmasini istedigimiz bir proje mi veya uzun surecli ve ozel bir design li ( yukarida paylastigim ispanyol forumundaki gibi ) bir proje mi ? Ozel designdan kastim bezel ,bezel insert ve kadran ve tepe nin sifirdan uretildigi ve/veya design edildigi designlar. sunu da belirtmeliyim ki ozel design projelerde bu konuda hakikaten deneyimli Teknik forumdaslara ihtiyac var. extra emek kan ve gozyasi dolu bir surec olabilir :)

Kisisel gorusum mevcut bilesenlere yapilabilecek ufak tweak lerle bir proje uzerine fokus olmanin daha fizibl olacagi yonundedir.

Gri kadranli mod lu saatlerle ilgili ozel den cok soru geliyor o sebeple biraz detaya gireyim.
120 kasa kadran ve kollar meranom SE serisinden. Kadran Sandwich ve lumesi gayet yeterli .ama su anda uretimi yok kadranin. Yeniden uretilme imkani varmi meranomla konusmak lazim bilgim yok.

Ilk resimdeki bezel yekpare.. pers184 nickli bir bezeli genelde 1 ayda yapan bir rus arkadas tarafindan yapilan bir bezel. ikinci resimdeki benim moddaki bezel de ilk nesil amphibia lardaki bezel ve artik uretimi yok.

Bilgi icin 120 kasalara 333 kodlu bezel https://meranom.com/ru/amphibian-classic/spare-parts/vostok-amphibia-black-bezel.htmlveya meranomun yeni cikardigi universal bezel https://meranom.com/ru/amphibian-classic/spare-parts/vostok-amphibia-black-universal-bezel.htmluyabilir. Daha genis bezeller tepe ile cakistigi icin tam oturmuyor.
120 kasa her bilege uygunluk acisindan ideal bir kasa , hem military saatlere hem de diver tipi saatlerle uyum gosterebiliyor.

p.s :Revize edilip yeniden uretilen 020 kasalar da son donemde tutulan kasalardan.Her tip bezele uygunlugu ve bilege oturusu . bilege uyumu lug araliginin 20 mm olmasi avantajlari ve esasinda 120 kasalarla boyutlari ayni 120 nin tepe koruyuculari sebebi ile. ikisininde kasa genislikleri 41mm.

referans olmasi acisindan boyutlari bu linkte bulabilirsiniz.
https://www.pinterest.it/pin/570127634073890164/

kissadan hisse :forumda bir rus saati projesi olmasi beni mutlu eder. Maliyetinin yuksel olmamasi katilimi arttirabilir ama bu konuda genel talep( adet design) ne ben cok tahmin edemiyorum calisilmasi gerek.Meranom yukarida da belirttigim gibi 200 saatten asagi ozel uretim yapmiyor. mevcut parcalarla yapilabilecek ve cok degisiklik gerektirmeyecek projelerde ise bir min sinir koyarlarmi bilmiyorum . (Meranom disinda vostok design adli bir uretici ile de WUS ta proje yapmistik ama bu uretici sadece 060 kasalarla calisiyor ve secenekler kisitli ama onlar 50 saatlik bir proje yapmislardi mesela )
neyse uzattim sanirim .. simdilik bu kadar..
Ispanyol forumundaki proje saat u muydu acaba?
Keke bizim forumumuz da 繹zg羹n bi saat yapsa ama zor ve emek gerektirdiinden bahsetmisiniz. Resim

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj neperliva » 05 Ara 2018, 22:34

200 dolar 羹st羹 olacakdsa bezelde de lume olsun bence. Daha uygun maliyetli olacaksa art deil :thumbup:
"Hata yapmayan kii asl覺nda genel olarak hi癟bir ey yapm覺yor demektir".
Kullan覺c覺 avatar覺
neperliva

Kay覺t: 25 Ara 2015, 02:10

Mesaj siyahpena » 05 Ara 2018, 23:50

daha 繹nce yapt覺r覺lan steinhart concord oris gibi saatler markalar覺n standartlar覺n覺n 羹zerinde 羹retimler olup fiyatlar覺 da kendi segmentlerinde bir o kadar uygundu.

Bond 羹stada kat覺l覺yorum. Toplama yap覺larak herkesin oluturabilecei bireyden ziyade bir benzeri daha olmamal覺. Bu nitelikte bir proje can s覺kacak kadar uzun s羹recekse anlam覺 yok. Ger癟ekten makul s羹rede makul fiyatla 繹zel birey olacak ise bende var覺m keza rus saatlerine yeni yeni ilgi duyuyor ve mekanizma i癟ilik ve malzeme kalitesini bir kenara b覺rak覺rsak 癟ok daha 繹zg羹n modeller olduunu d羹羹n羹yorum.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
siyahpena

Kay覺t: 28 Nis 2017, 00:04

Mesaj Okanito » 06 Ara 2018, 00:54

Bence biraz zaman harcanarak ni 羹r羹n 癟覺karmak daha hay覺rl覺.. Saati yedek par癟alardan toplayarak kadran ile de yapabiliriz say覺n Ankhtas覺n dedii gibi ama 繹zelletirme imkan覺 varsa bence kuyruuna kadar y羹z羹p daha kaliteli ve farkl覺 癟覺karmak anlaml覺 olacakt覺r diye d羹羹n羹yorum. Bir de saati birletirme ii olacak, onu da birilerine yapt覺rmam覺z ve diver saat olacaksa testlerden de ge癟mesi gerekecek, oradaki organizasyon zor olur. Son t羹ketici 羹r羹n羹 olarak elimize ge癟mesi daha sal覺kl覺 bence.

Buna ek olarak, 癟ok k覺sa s羹rede yeterli say覺da kat覺l覺mc覺 salamak da zor olur diye d羹羹n羹yorum zira girme s覺kl覺覺 d羹羹k olup forumun ba覺ndan beri giren 羹yeler de var. Meranomun istedii say覺 癟ok y羹ksek, zamansal olarak yetitiremeyiz. Dier b羹y羹k yabanc覺 forumlarda bile anca y覺lda bir kere 癟覺kar覺yorlar bu temal覺 saatleri.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Okanito

Kay覺t: 10 May 2012, 13:49

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners