Vostok Amphibian 420059 bir Scuba Dude da benden

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Vostok Amphibian 420059 bir Scuba Dude da benden

Mesaj payday3d » 03 Tem 2018, 16:10

Merhaba arkadaşlar, daha önce forumda kararsız kalıp "Vostok Amphibian Keşmekeşi" ismiyle bir danışma konusu açmıştım. Aradan epey bir süre geçti. O konudan sonra uygun fiyatlı denk gelince 1 tane Orient Ray bir tane de Quartz dress tarzı bir saat satın aldım. Bu arada bir tane de Seiko 5 sattım. Sıra ancak Vostok'a gelebildi. :thumbup:
Uzun süre baktım tarttım ettim. En son ikonik olan modellerden Blue Scuba Dude modelinde karar kıldım. Saati Meranom'dan aldım ve bugün itibariyle elime ulaştı. Siparişi 23 Haziran'da verdim ve tüm gümrük giriş çıkışı vs'si ile koca Çistay Rusya'dan 10 günde geldi. Daha geç gelmesini bekliyordum. (İstanbul dışında oturuyorum bunu da göz önüne alırsak. (Yeri geliyor yurtiçinde verdiğimiz bir sipariş daha uzun sürede bile gelebiliyor) Gördüğüm kadarıyla Meranom hakikaten işini iyi yapıyor ve kargo takibini an be an yapabildim. Ürün soruları gibi konularda da iyiler.
Bu benim ilk Rus saatim ve dolayısıyla ilk Vostok'um. Bu modellerin konuları forumda var ya da internette yabancı forumlarda inciği cüncüğüne kadar var. Ancak ben kendi penceremden izlenimlerimi paylaşayım istedim;

Resim

Saatin kasa çapı çok fazla büyük değil ama kıstas olarak şunu söyleyebilirim Seiko 5 SNK 800 serisi küçük geliiyor genelde çoğu kişiye, onun biraz daha tatmin edici ve büyüğü diyebilirim. Bileklerim 6,5-7 inç arası ince bilek yapımdan bende sırıtmadı. Fakat genelde 42mm ve üzeri saatler takan oldukça geniş bilekli insanlarda çok hoş durmayabilir diye düşünüyorum. Dar lug aralığı saatte sırıtmıyor, 420 kasa için merak ettiğim konulardan biri buydu.
Saat görünüm çok klasik bir yapıda değil siparişim geldiğinde iş yerimde beyaz gömlekle çok abes olmasa da tam o havanın aksesuarı değil. Bununla birlikte biraz modlama ile istediğimiz yöne saati kaydırabiliriz (mesela düz bezel takılıp deri kayışla çok daha klasik bir görüntüye kavuşabilir internette örneklerini gördüm). Amaç zaten düğünde iş görüşmesinde falan takmak da değil. Günlük kullanım için çok iyi olacak gibi. Ben outdoor indoor yaz-kış istediğim yere giderken içim fazla cız etmeden takabileceğim mekanik bir saatim olsun diye satın aldım biraz da. Sanırım saat dünyasında bunun tam karşılığı "Tool Watch" oluyor.

Vostok amphibia serisi denince ilk akla gelen metal bileziğin ne kadar kötü olduğuyla ilgili izlenimlerim o kadar etkili olmuş ki kayışı neredeyse plastiğini bile sökmeden değiştirdim. Neyse ki bu iş için önceden elimde 1 tane nato kayış vardı.
Bu arada saatin kadran rengi tam olarak Turkuaz rengi diyebilirim. Tabi zevkler ve renkler değişebilir :lol:
Aklıma gelen yapabileceğim yorumlar bunlar. Saygılar.

Kutuyu açmış bulundum. Ama resimleri ekliyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
payday3d

Re: Vostok Amphibian 420059 bir Scuba Dude da benden

Mesaj mlm » 03 Tem 2018, 17:44

Güle güle kullanın :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Skywalker87 » 03 Tem 2018, 17:47

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj azizkaya » 03 Tem 2018, 17:58

Hayırlı olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj slhgzl » 03 Tem 2018, 18:08

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj akincio » 03 Tem 2018, 18:08

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın :champ: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
akincio

Mesaj debra » 03 Tem 2018, 18:27

Koleksiyonumda en çok olmasını istediğim saatlerden biri. Çok güzel, güle güle kullanın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Cres » 03 Tem 2018, 18:48

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.. [emoji106]
Kullanıcı avatarı
Cres

Sonraki

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners