Vostok Modlama Hakk覺nda Detayl覺 Bilgiler

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: Vostok modlama bilgi

Mesaj CptOz » 28 Ara 2019, 20:34

salguz yazd覺:
Ufkynl yazd覺:
salguz yazd覺:Ufuk bey Meranomda u an 3 rengide mevcut alsak m覺 acaba?
Ben vintage radio koval覺yorum u s覺ra. Bulmas覺 zor ama bu y羹zden g羹zel ya zaten :D
Biraz daha kovalay覺m o orda haz覺r zaten :D

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Orijinal kadran rengi beyaz m覺 siyah m覺 acaba? Ben gemi saatlerinde hep beyaz kadranl覺 olan覺n覺 g繹r羹yorum.
Bildiim kadar覺yla radio room (gemi veya sahildeki istasyonlarda telsiz (muhabere) kamarasi veya odas覺 olarak ge癟er.) 襤lk balarda her yar覺m saatte bir 3 er dk l覺k aral覺klarla susma (telsizde tehlike sinyallerini alabilmek i癟in sadece dinleme yapmak) ifade eder. Yani bu 3 dklarda hi癟 konuma, sadece dinle demek. Daha sonralar覺 bu 15 dk da bir olarak deimitir. 0-3, 15-18, 30-33 ve 45-48 aras覺 k覺rm覺z覺 markalanarak. Eski kadranlarda gemilerde beyaz kadranda k覺rm覺z覺 olarak vard覺r.
Fakat g羹n羹m羹z modern teknolojide b繹yle bir uygulama yoktur. Zaten ozellikle bir 癟ok gemide radio room (telsiz kamaras覺) bulunmamakta ve iletiim (muhabere) modern telsiz cihazlar覺 ile genelde hepsi k繹pr羹ustunde yap覺lmaktad覺r. Tehlike sinyalleri (distress) otomatik g繹nderilip al覺nabilmektedir.
Kadran siyah veya beyaz farketmez hangisini beeniyorsan覺z onu se癟in derim. Sonu癟ta nostaljik, ikonik ve anlam覺 olan bir kadran tercihi olur...
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj slhgzl » 28 Ara 2019, 21:19

Sn ozgtegin verdiiniz bilgiler i癟in teekk羹r ederim.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj slhgzl » 28 Ara 2019, 21:24

Ufuk bey ben ruble olarak al覺yorum 癟ok daha uyguna geliyor.3610 ruble yakla覺k 350 Tl ye geliyor bu saat 繹zelinde
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Mesaj Ufkynl » 28 Ara 2019, 22:22

salguz yazd覺:Ufuk bey ben ruble olarak al覺yorum 癟ok daha uyguna geliyor.3610 ruble yakla覺k 350 Tl ye geliyor bu saat 繹zelinde
Ooo meranom site dili rusca olunca 3610 ruble. Ingil覺zce olunca 75 usd. 3610 ruble 58 dolar.
Hi癟 yak覺t覺ramad覺m dimitri. sana laflar haz覺rlad覺m :D

Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj slhgzl » 29 Ara 2019, 10:59

Ufuk bey dili ingilizce se癟ip para birimini ruble olarak se癟ebilirsiniz.Dimitry iyidir ya.Bir de bir ey sormak istiyorum.Birka癟 g羹n 繹nce 170862 kodlu (mavi gmt kollu tarihli) bir saat ald覺m meranomdan.u an bu saat out of stock.Zaten k覺sa surede bitti.Ertesi g羹n siteye girip bakt覺覺mda saatin kodu 170863(beyaz gmt kollu tarihsiz ve dalg覺癟 fig羹rl羹) olarak deimiti halen de 繹yle.Komandirskie sitesinde de bu saatler benim dediim kodlarla belirtiliyor ve out of stock.Dimitry le yaz覺t覺k mail atmam覺 s繹yledi.Mail att覺m rus癟a bireyler yazm覺lard覺 rus癟a bilmediimi ingilizce yazmalar覺n覺 istedim.Hen羹z bir cevap gelmedi.Dimitry tekrar yazd覺m sipariimle ilgili bir s覺k覺nt覺 olmad覺覺n覺 yazd覺.Ama ben bu referans nolar覺n覺n niye de覺tiini anlamad覺m insaallah yanl覺 saat gelmez(saat hen羹z kargolanmad覺).
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Mesaj Ufkynl » 29 Ara 2019, 11:20

salguz yazd覺:Ufuk bey dili ingilizce se癟ip para birimini ruble olarak se癟ebilirsiniz.Dimitry iyidir ya.Bir de bir ey sormak istiyorum.Birka癟 g羹n 繹nce 170862 kodlu (mavi gmt kollu tarihli) bir saat ald覺m meranomdan.u an bu saat out of stock.Zaten k覺sa surede bitti.Ertesi g羹n siteye girip bakt覺覺mda saatin kodu 170863(beyaz gmt kollu tarihsiz ve dalg覺癟 fig羹rl羹) olarak deimiti halen de 繹yle.Komandirskie sitesinde de bu saatler benim dediim kodlarla belirtiliyor ve out of stock.Dimitry le yaz覺t覺k mail atmam覺 s繹yledi.Mail att覺m rus癟a bireyler yazm覺lard覺 rus癟a bilmediimi ingilizce yazmalar覺n覺 istedim.Hen羹z bir cevap gelmedi.Dimitry tekrar yazd覺m sipariimle ilgili bir s覺k覺nt覺 olmad覺覺n覺 yazd覺.Ama ben bu referans nolar覺n覺n niye de覺tiini anlamad覺m insaallah yanl覺 saat gelmez(saat hen羹z kargolanmad覺).
Mail ii uzun surer. Whatsapp tan yaz覺n bence. Komandirski deki yetkili arkadala anlamak biraz zor olsada bi ekilde 癟繹z羹l羹yor. Benim sipariim ek par癟alar ve montaj i癟eren bi sipari oldu. Kargolamadan once son halinin fotosunu istedim hata olma ihtimaline karsi. Yollafi saolsun.3 g羹n i癟inde kargoya verdiler montaj yapip. u an tr g羹mr羹羹nde. Hafta i癟i gelir diye dusunuyorum. Yani 20 g羹n diyebiliriz.
Bahsettiiniz siparsi meselesini tam anlamad8m. Sipari listenizde ismarladiginiz saat g繹r羹nm羹yor mu? Dimitri neden mail at dedi? Beyaz kadran hi癟 g繹r羹nm羹yor uan sitede.
Bu arada g羹zel model se癟misiniz :) hay覺rl覺 olsun.Resim

Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj CptOz » 29 Ara 2019, 12:00

Sn salguz; 170862 ile 癟ok g羹zel bir saat se癟misiniz. Kadran da pek g繹r羹lmeyen orijinal bir model. Ah bir de u kesik 9 olmasayd覺 iyiydi. Vostok model numaralar覺nda ilk 羹癟 rakam kadran model kodu, son 3 rakam ise kadran kodudur. 862 se癟tiiniz mavi kadran beyaz olsayd覺 kodu farkl覺 olurdu.
Dimitri ile iletiim i癟in sipari kodunu yazarak konuyu basit 襤ngilizce ile belirtiniz derim. Kargo yola 癟覺kt覺ktan sonra hata varsa birey yapamaz ama bir sonraki kargoda d羹zeltme yapar.
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj slhgzl » 29 Ara 2019, 12:13

Ufuk ve ozgtegin bey ben galiba durumu anlatamad覺m.Benim ald覺覺m saat amphibian classic bal覺覺nda 170 kasa koduyla girdiinizde uan 170863 referans nosuyla g繹r羹n羹yor.Ama ben ald覺覺mda referans kodu 170862 idi.Simdi ise 170862 dier saatin (dalg覺癟 fig羹r羹 olan) kodu olarak g繹r羹n羹yor yani benim s覺k覺nt覺m yanl覺 saat g繹nderirler mi acaba?Mesela komandirskie sitesine girin saatin doru referanslar覺 orada var.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners