Poljot Hakkında

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Poljot Hakkında

Mesaj hasanli » 17 Mar 2018, 10:18

Merhaba arkadaşlar.

Forumda bir kaç konuda sorular yazdım, hiç birisine cevap yazılmadı. Soruların bir parçası da benim Poljot saatimle ilgili idi. Kendim internette araştırma yaptım, bazı bilgiler edindim. Sizlerle de paylaşıyorum.

Benim saatim:
Resim

Saatin bir hikayesi yok. Kardeşim sovyet eşyalarına olan tutkumu bildiğinden bana hediye etdi. Ama çalışmıyordu. Tamir etdirdim.

Saatin modeli beni terettudde bıraktı. 813233 ve 813242. İki model aynı gibi. Benimki tam olarak, hangisi oluyor, pek anlamadım. :super:

Resim

Poljot modelleri: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot

Sovyet saatleri hakkında faydalı site: http://www.2209watchmovement.com/

Daha bir güzel site: http://www.birthofsovietwatchmaking.com/

Saatim hakkında yeni bilgiler bulsam, ilave edicem.
Kullanıcı avatarı
hasanli

Re: Poljot Hakkında

Mesaj Kakefe » 17 Mar 2018, 14:51

Saatiniz 813233 ,digeri beyaz kadranli . canli gormuslugum var..

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj hasanli » 17 Mar 2018, 22:20

Kakefe yazdı:Saatiniz 813233 ,digeri beyaz kadranli . canli gormuslugum var..

instagram @watchcolony

yanıtınız için teşekkür :champ:

siyah beyaz resimdi diye seçemedim ben. benim saatim hakkında başka bilgileri nereden bula bilirim? içinin de resmi var, ben kendim baktım, ama birşey anlamadım. sadece 2609, 17 kamney yazımış rusça. içi değiştirilmiş ola bilirmi? ve saat tamircisi bana saatin camını değiştirmeyi tavsiye etti. ben orijinal olsun diye değiştirmedim.
Kullanıcı avatarı
hasanli

Mesaj eray6878 » 18 Mar 2018, 01:19

Hasanlı bey sovyet saatlerine olan ilginiz çok sevindirici birşey oldukça hızlı şekilde yükselen bir koleksiyon akımının içine sizde giriş yapmısınız.
Saatinize gelince fazla birşey söylemek mümkün deyil çünkü saatiniz Shturmanskie yada Strela modeleri gibi tarihsel olaylarla bağıdaştırılamıyor
ayrıca en sık bulunan rus saati modelerinden buda sizin saati koleksyon listelerinde çok aşağılara itiyor. Saatiniz yetmişlerin ortaları seksenlerin başlarında görülen dönemin dress watclarından altın kaplama muhtemelen 10 mikron (20 de olabilir) mekanizma 17 taşlı 2609 kalibre merkezii saniye kollu ve ayrıcada darbe dayanıklı balansı var. Saatin camını değiştirmek saatinizin orjınaliğini bozmaz hata mümkünse kasa cilalansın ve kadranda restorasyon görsün. Ümarım merakınız biraz giderilmiştir iyi günler diliyorum.
Kullanıcı avatarı
eray6878

Mesaj hasanli » 18 Mar 2018, 01:36

eray6878 yazdı:Hasanlı bey sovyet saatlerine olan ilginiz çok sevindirici birşey oldukça hızlı şekilde yükselen bir koleksiyon akımının içine sizde giriş yapmısınız.
Saatinize gelince fazla birşey söylemek mümkün deyil çünkü saatiniz Shturmanskie yada Strela modeleri gibi tarihsel olaylarla bağıdaştırılamıyor
ayrıca en sık bulunan rus saati modelerinden buda sizin saati koleksyon listelerinde çok aşağılara itiyor. Saatiniz yetmişlerin ortaları seksenlerin başlarında görülen dönemin dress watclarından altın kaplama muhtemelen 10 mikron (20 de olabilir) mekanizma 17 taşlı 2609 kalibre merkezii saniye kollu ve ayrıcada darbe dayanıklı balansı var. Saatin camını değiştirmek saatinizin orjınaliğini bozmaz hata mümkünse kasa cilalansın ve kadranda restorasyon görsün. Ümarım merakınız biraz giderilmiştir iyi günler diliyorum.

Eray bey, teşekkür ederim. Evet, internet aramalarım ve sizlerin sayesinde az çok malumat ala bildim. En sık bulunan saat, ama google aramasında pek bir şey çıkmıyor, hatta resimlerde bile bulunmuyor. Kadranda restorasyon derken yeni kadran almalıyım mı yani?

Bundan başka, bir de dedemin saati var. Aile yadigarı. Aslında tüm merakım ondan başladı. Sekonda 21 jewels. Ne yazık ki, Sekonda ile ilgili çox fazla bilgi bulamadım. Yabancı sitelerde bazı yerlerde Sekondanın diğer Sovyet markalarnın export adı olduğu, bazılarında tüm markaların aslında Sekondadan oluştuğu yazılmış. İnşallah bir gün onun da resmini paylaşırım.

Artık yeni Sovyet saatleri ile tanışmışım. Planımda 3 saat almak var.

Ve bir nacizane ricam var. Bunlar rus saati değil, Sovyet saati. Sovyet yalnızca rusların ülkesi değildi. :champ:

:arrow: Türkçem hatalıysa, kusura bakmayın, lütfen.
Kullanıcı avatarı
hasanli

Mesaj Kakefe » 18 Mar 2018, 08:17

Cam da kirik yoksa degistirmeyin.. camdaki cizikleri gidermek icin polywatch kullanabilirsiniz. Kasayi da parlatabilirsiniz biraz dilerseniz. Boyle de guzel bence..

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj hasanli » 18 Mar 2018, 19:33

Kakefe yazdı:Cam da kirik yoksa degistirmeyin.. camdaki cizikleri gidermek icin polywatch kullanabilirsiniz. Kasayi da parlatabilirsiniz biraz dilerseniz. Boyle de guzel bence..

instagram @watchcolony

polywatch nereden ala bilirim? kasayı parlatmayı tamirci tavsiye etmedi
Kullanıcı avatarı
hasanli

Mesaj eray6878 » 19 Mar 2018, 01:33

Hasan bey siteminizi anlıyorum sovyet saatlerine genelde rus saati dendiği için bende böyle söylüyorum saatin restorasyon olayına gelince kadran çok zor yenilenen bir parça çeşitli kimyasallarla temizlenip parlatılıyor falan filan yada tamamıyla deyiştiriliyor sizinkinde 17 jewels yazısının boyası düşmüş bu nasıl tamir olur bilmiyorum bir saatin koleksiyon deyerinin olması için iyi durumda olması gerekir.
Kullanıcı avatarı
eray6878

Sonraki

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners