Vostok Amphibian 710634 Scuba Dude

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Re: Vostok Amphibian 710634 Scuba Dude

Mesaj vns » 18 Eki 2018, 17:54

EFe1343 yazdı:Bu fotoğrafta Zulu kayış da ince şekilde çizgiler oluşturmuş tam kasanın olduğu yerde. Ve ortadaki çizgi de tam ortadaki siyah kare yer yapıyor.

Resim

Bu fotoğrafta içe doğru bir oyuntu var. O kısım lig kısmın da keskinleşiyor. Ve deriye zarar veriyor.

Resim

Bence sorun kasanın altındaki oyuntu yüzünden oluyor.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tamam lug uzun olsaydi zaten kayis kapak acma mekanizmasindan daha uzakta dururdu lug yeterince uzun degil dolayisiyla pim ile kasa arasindaki mesafe ufak kaliyor kayis oradaki centige surtuyor sorun bu kesinlikle
En son vns tarafından 18 Eki 2018, 17:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
vns

Mesaj EFe1343 » 18 Eki 2018, 17:54

vns yazdı:
EFe1343 yazdı:Metal çelik Kordon kısmında haklısınız ama luglar da sıkıntı yok bence. Yeteri kadar uzun kasanın kapak kısmının oturduğu yuva içe doğru girintili yapılmış. Bu da lugların olduğu yerde keskin bir yer oluşturuyor. Zaten her zaman zarar görmüyor. O keskin yeter sürtünce kesiliyor veya zarar görüyor.

O zaman saatin dizayni anlattiginiz sekildedir fakat celik bilezikle kullanilacagi dusunuldugu icin (zaten de bu bir diver saat deri kordon suya dayanikli degildir) deri kordon takinca deforme olabilecegi hesap edilmemistir. En guzeli kaliteli bir celik mesh kullanmak belkide. Ya da mutlaka deri derseniz kasayi farkli bir kasayla degistirin derim
Aynen dediklerinize katılıyorum. Ama bu kasa bildiğim kadarı ile eski bir kasanın üretilip piyasaya sürülmüş hâli değil mi? Bunca zaman kimse dememiş midir? Bir. Hata giderme, düzeltme yapılmamış. Ben biraz teknoloji kafası ile düşünüyorum galiba. Saatlerde böyle bir şey yok mu?

Orijinal kasaya hep bağlı mi kalınmış. Bir de bu kasanın SE şekilinde modifiye edilmiş ve geliştirilmiş bir versiyonu var. Onda da kasa aynı galiba. Bezelde, kurma kolunda alt kapakda, kadranda, kollarda değişiklikler var. Ama kasa aynı.

Galiba ben biraz teknolojik kafa ile düşünüyorum. Ben de bir sıkıntı var gibi.

Kullanıcı avatarı
EFe1343

Mesaj vns » 18 Eki 2018, 18:04

EFe1343 yazdı:
vns yazdı:
EFe1343 yazdı:Metal çelik Kordon kısmında haklısınız ama luglar da sıkıntı yok bence. Yeteri kadar uzun kasanın kapak kısmının oturduğu yuva içe doğru girintili yapılmış. Bu da lugların olduğu yerde keskin bir yer oluşturuyor. Zaten her zaman zarar görmüyor. O keskin yeter sürtünce kesiliyor veya zarar görüyor.

O zaman saatin dizayni anlattiginiz sekildedir fakat celik bilezikle kullanilacagi dusunuldugu icin (zaten de bu bir diver saat deri kordon suya dayanikli degildir) deri kordon takinca deforme olabilecegi hesap edilmemistir. En guzeli kaliteli bir celik mesh kullanmak belkide. Ya da mutlaka deri derseniz kasayi farkli bir kasayla degistirin derim
Aynen dediklerinize katılıyorum. Ama bu kasa bildiğim kadarı ile eski bir kasanın üretilip piyasaya sürülmüş hâli değil mi? Bunca zaman kimse dememiş midir? Bir. Hata giderme, düzeltme yapılmamış. Ben biraz teknoloji kafası ile düşünüyorum galiba. Saatlerde böyle bir şey yok mu?

Orijinal kasaya hep bağlı mi kalınmış. Bir de bu kasanın SE şekilinde modifiye edilmiş ve geliştirilmiş bir versiyonu var. Onda da kasa aynı galiba. Bezelde, kurma kolunda alt kapakda, kadranda, kollarda değişiklikler var. Ama kasa aynı.

Galiba ben biraz teknolojik kafa ile düşünüyorum. Ben de bir sıkıntı var gibi.

Yani ruslarin o konuyu nasil ele aldiklarini bilemiyorum. Fakat vostok camiasi genellikle nato kayis kullaniyor. Natolar daha ince oldugu icin muhtemelen sorun cikartmaz cunku o centige surtmesi icin kordonun kalin da olmasi lazim. Fotolarda oyle gorunuyor. Amphibia modellerinde deri kordon kullananlar cok az. Bu sorunu birilerinin onemseyip vostoka bildirdigini sanmiyorum bildiren olduysa da birkac kisi olmustur birkac kisi icin mevcut kasada oynama yapmazlar gibime geliyor
Kullanıcı avatarı
vns

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners