Vostok Amphibian 710634 Scuba Dude

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Vostok Amphibian 710634 Scuba Dude

Mesaj EFe1343 » 05 Mar 2018, 13:20

Merhabalar; ilk otomatik saatimi almış bulunmaktayım ve ayrıca bir Rus saati

Kutu açılışına gerek var mıdır? Bilmiyorum. Ben aşama aşama fotoğraflarını çekmiştim. Saati Meranom üzerinden aldım.

Resim

Saatin paketi ve kutusu bu şekilde geldi. Plastik bir kutusu var.

Resim

Saatin fotoğrafları sade ve kolumda. Bileziği biraz bol ama bakla çıkarmaya pek gerek yok. Benim kol biraz kalın olduğu için. Alttaki toka ayar yerini iki tane kaydırınca hafif bol oldu ama oldu.

Resim

Arka ve ön tarafından fotoğrafları...

Resim

Kendim derici olduğum ve kayış denemeleri yaptığım için. Ve bileziği biraz kötü olduğu için söktüm.

Yukarıda çap ölçülerini de çektim.

Bu arada Bezeli biraz sürünüyor gibiydi ya da bana öyle geldi. Ben de bir söküp bakayım dedim. Ne yaptıysam çıkaramadım.

Bu arada deri kayış için Meranom dan toka sordum. Sadece toka satışı yokmuş. Ben saatin orijinal tokası ile kayış kullanmayı seviyorum. Onun için markalama lazer ile elimde bulunan tokalara Boctok logosu bastırmaya gittim.

Tarih ayarını sitedeki kullanma kılavuzunda okudum. Ama anlamadım. Onu da lazerci abim ile YouTube da izlediğimiz video ile çözdük.

Saatin tarihini ayarlamak için. Bir gün atıncaya kadar. Döndürüp 12 ye getiriyoruz. Sonra da 8 e gelip 12 ye tekrardan çıkıyoruz. Bu şekilde gidip gelirken tarih teker teker atıyor. Bu olaya hâlâ şaşkınım ama çözdüğüm için sevindim.

Birde saati ayarlamak için kurma kolunun vidasını açıyoruz. Sonra da iki tık çekiyoruz. Ama nedense bende saati ayarlar iken bazen visa boşa dönüyordu veya kapanıyordu. Onunda basit bir yolu varmış. Yine aynı video da kolu dışarı doğru çekip çevirin diyormuş. Bu benim gibi bir acemi için farklı bir durum. Belki başkalarına da yararlı olur.

Bu arada tanıdığım bir saatçi vardı. Ulus da tarihi ayarlayamadım. Demiştim. Sonra ayarladım dedim. Yine de gel dedi. Gittim ve Bezeli ben sökemedim dedim. Sökülmez dedi. Bodoslama daldı. Araya beyaz naylon filan köy demeden. Biraz zorladı ve çıktı. Sonra geri takayım dedim. Tamamını dedim. Ben bilmem sen evde uğraş dedi. E o zaman neden söktün diye sorunca. Sen dedin ben denileni yaparım diye cevap verdi. Eee o zaman neden çıkarırsın ki!

Daha sonra Kızılay doğru giderken baktım ki yayı yamulmuş. Başka bir saatçi ye gittim. Yayı yamulmuş olabilir dedim. Biraz kurcaladık. Olmadı. Yayı söküp baktık. Sonra da pense ile biraz düzelttik. Taktık. Önceden sürtünüyor diyordum. Şimdi biraz daha sürtünüyor. Ulustaki bazı saatçiler o çıktı ise el ile takılmaz dedi. Pres filan dediler. Ama yaydanmış.

Resim

Markalama kaderde logo yazdırdığım tokalarda böyle oldu.

Şuanda üzerinde hazır bir kayış var ve delikleri küçük. Onun için takamadım.

Bir şeyler sormak istiyorum.

Birinci sorum. Ben en son Meranom üzerinden siyah Bezel ve yedek yağlarından aldım.

Bunu kendim mi takmaya çalışmalıyım. Yoksa sağlam bir tamirci mi bulmalıyım?
Ankara'da bildiğiniz Rus saatlerinden anlayan bir saat tamircisi var mıdır?

İkinci sorum da yaptığım kayışın derisini inceltmedim. Çünkü saatin pim yerindeki boşluğu geniş. Uzun kısmını yaptım. Denemek için taktım. Kısa olanını yapmadan. Baktım ki deri de yırtılma var. Deri katlanırken çatladı sandım. Ama başka bir kayış vardı onu deniledim. Onadl da zarar verdi. Anladım ki saati. Alt kısmındaki metal deriyi kesiyor. Bu kısmı nasıl düzeltebilirim.

Ne gibi bir uygulama yapmam lazım.

İlk otomatik ve Rus saati alış veriş ve denemelerim bu şekilde oldu.

İnşaallah sıkmamışımdır. Otomatik saat konusunda daha çok soru soracağım gibi geliyor.

Görüşmek üzere.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EFe1343

Re: Vostok Amphibian 710634 Scuba Dude

Mesaj azizkaya » 05 Mar 2018, 21:46

Güzel günlerde kullanın.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj Kakefe » 05 Mar 2018, 22:38

Cok kolay oldugunu soyleyemem ama yeni bezeli kendin takabilirsin.. yuzlerce bezel taktim cikardim.. yaptikca alisiliyor. Eski bezeldeki teli kullanmani tavsiye ederim eger formu cok bozulmadi ise.. Bezeli cevirerek takmak en ideali.. Youtube da gerekli videolar var.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj 74sdemircan » 05 Mar 2018, 23:46

Hayırlı olsun

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
74sdemircan

Mesaj Caner1983 » 06 Mar 2018, 07:34

Tebrikler :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj EFe1343 » 06 Mar 2018, 08:09

@azizkaya, @74sdemircan, @Caner1983 teşekkürler...

@Kakefe Bezel yayı çok deforme olmuş gibi dün tekrar çıkardım. Takana kadar bayağı zorlandım. Siyah bezel yanında yay da aldım. 5 adet satılıyormuş en az...

Teşekkür ederim bilgilendirme için ...
Kullanıcı avatarı
EFe1343

Mesaj EFe1343 » 06 Mar 2018, 08:44

Tekrardan merhaba.

Resim

Dediğim derinin kesilmesi zarar görmesi. Bu şekilde. Oluyor. Alt tarafındaki keskin yere sürtünüyor ve çiziliyor Zarar veriyor.

Resim

Kayış ve logo yazdığım toka da bu şekilde. Araç içinde çektiğim için pek iyi çıkmadı.

Bu konuda da yorumlarınızı alabilir miyim? Özellikle deri soyulması hakkında. Alttaki metal kısma nasıl bir işlem yapmalıyım. O kısmı biraz pahlayabilir miyim?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EFe1343

Mesaj slhgzl » 06 Mar 2018, 11:20

Hayırlı olsun
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners