3602 SERKISOF kurma sorunu

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

3602 SERKISOF kurma sorunu

Mesaj hasan058 » 25 Ara 2017, 19:31

Arkadaşlar MErhaba ... 3602 kalibreye sahip bir Serkısıf markacep SAATİ aldım yaklaşık bir hafta oldu ama aldığım saatçi başka memlekette ... saati bugün elime aldım durmuştu iki gündür kurmuyordum kurarken kurma kolunun baya bir zor döndüğnü farkettim bende kurana dek zorlada olsa zembereği kurdum sonra geri çektim ayarını yapmak için baya zor dönüyordu tam ayarlayamadan kurma tepesi sanırım diş sıyırdı ve elimde kaldı saat beş dk çalıştıktan sonra durdu kendi kendine bu zorlama neden kaynaklanmış olabilir...? şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
hasan058

Re: 3602 SERKISOF kurma sorunu

Mesaj Hsnmrycl » 26 Ara 2017, 00:18

merhaba,

büyük ihtimalle bakımsızlıktan dolayı kuruyan yağlar nedeniyle çarklar zorlanmış ve belki de tarif ettiğiniz gibi bazı dişliler kırılmış olabilir.
lakin böyle olsa bile endişe edilecek bir durum yok.
3602 kalibre ülkemizde belki de her evin bir çekmecesinden çıkabilecek denli çoktur.
dolayısıyla her saatçi yedek parçasına sahiptir ve cüzzi miktarlara tamirini yapar.

bence saatle daha fazla oynamadan mahalle aralarındaki eski saatçilerden birine ya da fazla şişik bir fatura çıkarmayacağına inandığınız bir saatçiye götürün. kim bilir, belki yalnızca yağ bakımı ile bile kendine gelir.
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj kilimanjaro » 26 Ara 2017, 00:40

Müslüm baba haklı :thumbup:
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Hsnmrycl » 26 Ara 2017, 11:31

kilimanjaro yazdı:Müslüm baba haklı :thumbup:

:super: :super: :super:
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj hasan058 » 26 Ara 2017, 20:11

Saat yeni bakımdan çıkmıştı aldığım saatçi öyle söylemişti çokda dakik gidiyordu gayet iyiydi performansı muazzam zaman tutuyordu ..kaldığı oda biraz soğuktu zorlada olsa zembereği kurmaya başladığımda çalışmaya başlamıştı neden durduk yere zorlandı hala anlamıyorum en az bir hafta filan sorunsuz çalıştı sürekli kuruyordum iki gün ellemedim malesef pert oldu daha dokunmam illaki yaptıracam ama hadi kurmada zemberek zorladı diyelim akrep yelkovanı ayarlamak için geri çektiğimde bile çok zor dönüyordu ayar kolu
ger çevirmek istedim vida direkten çıktı ayar vidası dişten ... geri yerinede oturmuyor kurma kolu ... sonra kendi kendine durdu 5 dk sonra
Kullanıcı avatarı
hasan058

Mesaj hasan058 » 20 Oca 2018, 12:32

Arkadaşlar saati tamir ettirdim ;) Saatin yelkovan çarkı değişti...kurma tijini iki parça ekli yapmışlar o değişti.... saat bayağı tamir görmüş dedi ismet ustam ankarada ama komple bakıma girdi yıkama yağlama değişen çarklar ve tij ile beraber yıkama silme yağlama ücreti 50 tl ye yaptırdım şuan mükemmelde zaman tutuyor ...
Kullanıcı avatarı
hasan058

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners