Vostok Classica

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Re: Vostok Classica

Mesaj rtalhaustun » 26 Kas 2017, 20:40

Ankthas yazdı:Evet biliyorum Timex - Marlin, tükenmesinin yanında bir de 34mm'lik boyutu her ne kadar orjinaline sağdık da olsa bana çok küçük geldi. Tekrar stoğa girse bile almam diye düşünüyorum. Fakat bu reissue olayı ne kadar yaygınlaştı değil mi?
Denenebilecek tüm yakışıklı kadranlar denenmiş olduğu için olabilir belki, sadece malzeme ve çapı geliştiriyorlar. İlginç hakikaten.
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj Hsnmrycl » 27 Kas 2017, 11:55

Kakefe yazdı:Yogun programim sebebi ile ancak vakit bulabildim.
Kisaca bilgi veriim. Seri 4 versiyonla cikti. Su anda mavi ve beyaz kadran celik olanlar tukendi. Sari kaplama olanlar var. Ben mavi/ celik ve sari/ beyaz modelinden edindim.
Celik beyaz kadran almadim kontrast zayif oldugu icin. Sari kaplama ionize kaplama diye belirtilmis ama kaplama teknolojileri konusunda bilgim yeterli degil. mavi kadran olan 4 gundur kolumda ve cok iltifat aldi.
Tum modellerde kasalar brushed bezeller polished. Sari kaplamada bezelde brushed olsaydi keske. Vintage disinda Sari saat aliskanligim hic yok. Bundaki vintage havasi hosuma gitti belki bezeli fircalarim ama kaplama olmasi beni korkutuyor.
2409a manual winding mekanizma kullanilmis. 2409 un origini raketa dir. Vostok tarafindan kullanilmaya baslaninca yanima bir A almistir. Kopru yapilari olarak bazi ufak detay farkliklari mevcut ama 74 lerden beri kullanildigini soyleyebilirim . Bazi kaynaklara gore 2409 a vostok tarafindan modifiye edilmis ve rezerv sureside 46 saate cikarilmis.
birkac foto
Resim

Resim

Resim

instagram @watchcolony

abi bilgiler için çok teşekkürler.
ben saati çok beğendim.
kesinlikle alacağım.
keşke ilk partiye yetişseydim.

yalnız son 2 foto çalışmıyor :(
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj Kakefe » 27 Kas 2017, 19:18

Hsnmrycl yazdı:
Kakefe yazdı:Yogun programim sebebi ile ancak vakit bulabildim.
Kisaca bilgi veriim. Seri 4 versiyonla cikti. Su anda mavi ve beyaz kadran celik olanlar tukendi. Sari kaplama olanlar var. Ben mavi/ celik ve sari/ beyaz modelinden edindim.
Celik beyaz kadran almadim kontrast zayif oldugu icin. Sari kaplama ionize kaplama diye belirtilmis ama kaplama teknolojileri konusunda bilgim yeterli degil. mavi kadran olan 4 gundur kolumda ve cok iltifat aldi.
Tum modellerde kasalar brushed bezeller polished. Sari kaplamada bezelde brushed olsaydi keske. Vintage disinda Sari saat aliskanligim hic yok. Bundaki vintage havasi hosuma gitti belki bezeli fircalarim ama kaplama olmasi beni korkutuyor.
2409a manual winding mekanizma kullanilmis. 2409 un origini raketa dir. Vostok tarafindan kullanilmaya baslaninca yanima bir A almistir. Kopru yapilari olarak bazi ufak detay farkliklari mevcut ama 74 lerden beri kullanildigini soyleyebilirim . Bazi kaynaklara gore 2409 a vostok tarafindan modifiye edilmis ve rezerv sureside 46 saate cikarilmis.
birkac foto
Resim

Resim

Resim

instagram @watchcolony

abi bilgiler için çok teşekkürler.
ben saati çok beğendim.
kesinlikle alacağım.
keşke ilk partiye yetişseydim.

yalnız son 2 foto çalışmıyor :(

fotolarda bende sorun gorunmuyor tekrar yukliyeyim...Bu arada pre order olarak mavi kadran satista su anda...

Resim
Resim

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj Kakefe » 27 Kas 2017, 19:18

Resim

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj SeiKinetic » 28 Kas 2017, 00:46

Koray bey :champ:
Çok güzel, çok şık.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj Ankthas » 21 Ara 2017, 14:09

Classica ailesi genişlemiş bayaa. Bugün instagramda koyu gri sunburst modelini gördüm. Bunun yanında sitede yeşil kadranlı bir model de şu an satışta:

[url]https://meranom.com/en/vostok/vostok-classica/?mfp=stock_status[5,7][/url]
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Hsnmrycl » 21 Ara 2017, 21:18

ille çıldırtıcak beni meranom.
tam mavisini sipariş verdiğim gün yeşili çıktı.
daha ona üzülmem bitmemişti ki benim asıl aradığım sun-burst gri kadran çelik kasa kombinasyonunu çıkardı.

oysa almadan önce de sormuştum bu kombinasyon çıkacak mı diye.

KANDIRILDIM!!!!!1!1!!1!
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj castilla » 21 Ara 2017, 21:47

Bu model çok güzelmiş gerçekten :) Sarı kasa beyaz kadran olan çok asil duruyor ama benim tarzıma uymaz..Gri kadran olan güzelmiş yanlız sormak istediğim 160 dolarlık saat gümrükte sıkıntı çıkartır mı ?
Kullanıcı avatarı
castilla

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners