Vostok Amphibian Scuba Dude 420 // Kutu a癟覺l覺覺 ve inceleme

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Vostok Amphibian Scuba Dude 420 // Kutu a癟覺l覺覺 ve inceleme

Mesaj Ankthas » 28 Haz 2017, 15:47

Merhabalar,

ncelikle ilk kutu a癟覺l覺覺m olacak, bu y羹zden hatam olursa imdiden affola.

Rus saatlerine olan merak覺m babam覺n 癟ok uzun s羹redir takmad覺覺 pilli Poljot'undan geliyor. Pil takt覺rd覺m ara ara kullan覺yorum. Yak覺n zamanda forumdan arkada覺m覺z Tak覺n'dan bir adet Raketa Copernicus alm覺t覺m. Bunlar覺n yan覺na ancak bir amphibian giderdi diye d羹羹nd羹m. Bu sebepten amphibianlar覺n en ikonii olan scuba dude'u almakta karar k覺ld覺m.

襤lk olarak nas覺l ald覺覺mdan bal覺y覺m, belki almak isteyen arkadalara yard覺m覺m dokunur. Garantici bir adam olduum i癟in Amazondaki "Vostok Chistopol" isimli sat覺c覺dan 80 dolar kar覺l覺覺nda ald覺m. Bu vostok saatlerinin resmi sat覺c覺s覺 zaten. Shipping ve g羹mr羹k vs hi癟bir ey 繹demedim. Chistopol.com ve meranom.com gibi gene official sat覺c覺lardan daha uyguna almak m羹mk羹n ama ben amazon g羹vencesinden amak istemedim. Ayr覺ca sipari ettiim tarihte bu sitelerde stoklarda 羹r羹n yoktu. 15 g羹nde sorunsuz bir ekilde kap覺ma geldi.

Kutumuza ge癟ersek:
Resim
Bu ekilde 羹st羹nde tatl覺 pullarla birlikte geliyor. Gayet g羹zel muhafaza edilmi.

襤癟ini a癟t覺覺m覺zda b繹yle bir manzarayla kar覺la覺yoruz:
Resim
Bak覺n arkadalar ne Patek Philippe'te ne AP'de ne de Breguet'de b繹yle bir hizmetle kar覺laamazs覺n覺z. Adamlar biz k羹lt羹rlenelim diye saati gazeteye sard覺klar覺 yetmedii gibi karn覺m覺z覺n da doymas覺 i癟in bir adet rus 癟ikolatas覺 g繹ndermiler. Bunu hi癟bir isvi癟re markas覺nda bulamazs覺n覺z :)Resim

Kutumuz epey ufak a癟覺nca dalg覺c覺m覺z bize g繹z k覺rp覺yor:
Resim
ResimResim

Kadran ger癟ekten 癟ok tatl覺.
Fotoraflarda ger癟ek rengi yans覺t覺lam覺yor malesef g羹nele ha覺r neir olduunda daha da couyor. Resim

Resim

Resim

G羹nei g繹rd羹kten sonra lume de canland覺. Fosfor konusunda pek beklentim yoktu a癟覺kcas覺 ama beklediimden iyi 癟覺kt覺:
Resim

Saatin teknik 繹zelliklerine 癟ok girmeden basit癟e ge癟iyorum. 200m su ge癟irmezlii var. Hem otomatik hem kurmal覺 2416B model 31 tal覺 mekanizmaya sahip. G羹癟 rezervi pek kuvvetli deil ki kullan覺m k覺lavuzunda 24 saatte bir kurun ya da kolunuzdan asla 癟覺karmay覺n yaz覺yor :(

Tarih g繹stergesi 3 y繹n羹nde ve ger癟ekten 癟ok zor ayarlan覺yor. Saati 繹nce 12'ye sonra 8'e getirmeniz sonra tekrar 12'ye getirmeniz laz覺m. Bu sayede tarih bir g羹n atl覺yor. Her seferinde bu ekilde ileri geri yapman覺z laz覺m. Bu da san覺r覺m saati bir daha asla kolunuzdan 癟覺karmay覺n diye d羹羹n羹lm羹 :(

Ben ahsen Sovyet yap覺m覺 Amphibianlar覺n bezelini daha 癟ok seviyorum bu bezel bana 癟ok parlak ve yepisyeni geliyor. Bulabilirsem eski bir bezelle deitireceim en k覺sa zamanda. Bezel her iki tarafa da d繹nebiliyor, fakat 60 k覺sm覺nda fosfor yok. Hatta dier noktalardan da 癟ok farkl覺 deil a癟覺kcas覺. Dal覺 i癟in hi癟 uygun bir bezel deil k覺saca.

Bilezik ise ger癟ekten dandik duruyor s繹ylenecek pek bir ey yok hakk覺nda. Mesh bilezik ile deitirmeyi d羹羹n羹yorum. 18mm kay覺 kullan覺yor. Kas覺 癟ap覺 ise 40mm. Bu kasaya 420 kasa deniyor. Benim vostoklar i癟inde en sevdiim kasa ekli bu, yusyuvarlak kasa. Baz覺 arkadalar f覺癟覺, silindir veya sekizgen seviyor. Pek 癟ok alternatifi mevcut ayn覺 modelin. Kal覺n bir saat arkadalar 12mm kal覺nl覺覺 var.

Resim

imdilik zaman tutuu ve performans覺yla ilgili bir ey s繹yleyemiyorum. Kulland覺k癟a buray覺 g羹ncellemeye 癟al覺aca覺m, ilgilenen arkadalar i癟in. Yeni bilezik ya da kay覺la da g繹rm羹 olursunuz.

Bu da aile fotoraf覺m覺z, abilerinin yan覺nda(hatta amca diyelim arada 30-40 ya var) tavariler:

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Re: Vostok Amphibian Scuba Dude 420 // Kutu a癟覺l覺覺 ve incel

Mesaj cbmad » 28 Haz 2017, 15:58

Tebrikler 癟ok g羹zel bir kasa ve model, bilezik de kasaya uyumluymus keske biraz kaliteli olsa.. g羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj Cotton » 28 Haz 2017, 16:18

Hay覺rl覺 olsun. Benim Amphia'ya yak覺n bir ada geldi. :D
G羹癟 rezervi tam dolu olarak 40 saat rahat, rahat gider diyebilirim.
ok kullan覺l覺 ve salam bir saat sahibi oldunuz. Kordon i癟in k羹癟羹msemeyin derim, hem hafif hem kullan覺l覺d覺r. Ayr覺ca saatin orijinallii ile oynamadan sadece kordonu kolunuza ayarlay覺p kullan覺n derim. Kulland覺k癟a daha 癟ok seveceksiniz... :thumbup:
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj Cotton » 28 Haz 2017, 16:25

Resim
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj ekdellal » 28 Haz 2017, 17:07

Hay覺rl覺 olsun

T覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmektir (via mobile Tapatalk Pro)
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj Ankthas » 28 Haz 2017, 17:41

Cotton yazd覺:Hay覺rl覺 olsun. Benim Amphia'ya yak覺n bir ada geldi. :D
G羹癟 rezervi tam dolu olarak 40 saat rahat, rahat gider diyebilirim.
ok kullan覺l覺 ve salam bir saat sahibi oldunuz. Kordon i癟in k羹癟羹msemeyin derim, hem hafif hem kullan覺l覺d覺r. Ayr覺ca saatin orijinallii ile oynamadan sadece kordonu kolunuza ayarlay覺p kullan覺n derim. Kulland覺k癟a daha 癟ok seveceksiniz... :thumbup:

ok teekk羹rler. Nasihatinize uyup bir m羹ddet bu ekilde kullan覺cam :)

@cbmad
@ekdellal

Teekk羹rler :champ:
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj vasili1945 » 28 Haz 2017, 22:43

hay覺rl覺 olsun 癟ok g羹zel g羹le g羹le kullan覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
vasili1945

Kay覺t: 19 Haz 2012, 21:58

Mesaj Hsnmrycl » 28 Haz 2017, 23:00

hay覺rl覺 olsun :champ:
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Sonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners