500 TL Bütçeli Rus Saati Öneri

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

500 TL Bütçeli Rus Saati Öneri

Mesaj Boz » 16 Oca 2017, 03:49

Merhaba foruma yeni üye oldum bu zamana kadar pilli saatlerden yaşamıma devam ediyordum ancak bütün saatlerim sevgili ev hırsızım sayesinde gittikten sonra biraz boyut değiştirmeye karar verdim ve benimle yaşayacak saatlere yönelmeyi düsündüm Poljot Vostok gibi ancak su an için düsük bütceliyim (500tl altı) cocukluktan beri aslında rus saatlerine ilgim var (sanırım soguk savas yıllarında cocuk olmamla bi ilgisi vardı)otomatik min 42mm (bendeki kol kol değil o yüzden) bir saat arayısındayım görsele nispeten takıntılıyım ve sonrasında amacım daha organik görünümlü el emeği göz nuru bir kayışla saati taclandırmak. Su anda neyi nereden takip edeceğimi de aslında cok bilmiyorum ve bilgi olarak desteklerimizi rica ediyorum. Şimdiden teswkkür ederim
Kullanıcı avatarı
Boz

Re: 500 TL Bütçeli Rus Saati Öneri

Mesaj Boz » 16 Oca 2017, 22:57

Ops kimse yokmu :)
Kullanıcı avatarı
Boz

Mesaj Başaran » 16 Oca 2017, 23:31

Merhaba.Aramıza hoşgeldiniz.Ayırmış olduğunuz bütçe ile bir vostok sahibi olabilirsiniz.Forumda şu aralar satılık bir kaç tane vostok var.Diğer seçenekleri söylemek gerekirse bir başlangıç klasiği diyebileceğimiz Seiko 5, özellikle military modelleri yada Orient saatlerdende güzel bir mako tercih edebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Başaran

Mesaj Boz » 17 Oca 2017, 19:11

Merhaba yanıtınıza cok tesekkürler bugün itibari ile bir tane vostok saat online satın aldım bir kac gün icinde elime gececegini umuyorum kondisyon olarak resimlerde oldukca iyi görünüyor sonrasında seiko 5 sport gözüme kestirdim bile (ama 500 tl üzeri )orient saatler hakkında forumdan biraz okudum mako xl modelini daha cok begendim sanırım mekanik saat bir takıntı olacak gibi görünüyor saatim geldikten sonra bir süre orjinal kayışla kullandıktan sonra yeni kayış arayışlarına gireceğim
Kullanıcı avatarı
Boz

Mesaj rtalhaustun » 17 Oca 2017, 20:30

Şimdiden iyi günlerde kullanın. Vostok başlangıç için iyi bir saat.
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj Boz » 19 Oca 2017, 04:18

Saatimi teslim aldım aldığım saat 2.el olmasına rağmen çil kondisyonda diyebilirim (herhangi bir aksamında çizik dahi yok) kasa çapı olark normal şartlrda cok tercih etmediğim bir ebat ama otomatik saate bir sekilde benim gözümde değerli bi parçayla bir ruski ile giriş yaptım (250 tl satın aldım umarım cok yüksek bir rakam değildir) bir süre orjinal metal kordonu ile kullanıp kayıs konusunda arayışa geçecegim. Aşağıdaki linkte saati görebilirsiniz fotıgraf kalitesi çok iyi değil :(

Resim
Kullanıcı avatarı
Boz

Mesaj Boz » 19 Oca 2017, 04:22

Sonrasında arayışa geçeceğim saat kayışı ise aşağıdaki gibi birşey olacak hazır fossil kayışlar mı yada el yapımı mı tam olarak karar veremedim ancak araştırmalarım devam edecek

Resim
Kullanıcı avatarı
Boz

Mesaj Kakefe » 19 Oca 2017, 23:51

Hayirli olsun. 420 kasa en klasik vostok kasasidir. bilgi icin kaliteli celik bilezik dusunurseniz meranom da bu kasa ya uygun var 18 mm.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Sonraki

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners