Meranom'da ödeme sistemi değişikliği

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Meranom'da ödeme sistemi değişikliği

Mesaj HKara55 » 01 Eyl 2016, 22:35

Merhaba arkadaşlar,

Rus saat ve diğer rus saat aksesuar gereksinimlerimi genellikle meranom.com sitesinden temin etmeye çalışıyorum. Sipariş aşamasında, pay pal bizim ülkemiz için artık söz konusu olmadığı için, kredi kartı bilgilerimi girerken, meranom'un paypal ortağı olarak tanımladığı 2Checkout.com. adlı ödeme sitesini seçiyordum ve ödememi de yine usd olarak yapıyordum. Bu ödemeyi benim kartımın bankası, provizyonu verdiği günün Türkiye'deki kuru ile benim kartıma yansıtıyordu. Buraya kadar normal çünkü en son amphibia 710634 saati de bu sistemde satın aldım. Amazon ve benzeri sitelerde parite 3,13-3,15 aralığında iken benim kartıma yansıyan 2,925 pariteden olmuştu. Buraya kadar normal.

En son bezel siparişi verdim bu siteye. Saatle birlikte alamadım çünkü gümrük vergisi ödeme sınırına geliyordu toplam tutar, kargo ile beraber.

Bezel siparişini verdim ve ödeme kısmına geldiğimde yine, yukarıda bahsettiğim yöntemi seçtim. Ancak karşıma çıkan ekran şaşırmama sebep oldu. Neden derseniz? Bu site de artık Türkiye'den olan siparişleri, direkt olarak TL üzerinden ekrana çıkarmaya başladı. Ve benim bezel alışverişimde de pariteyi kontrol ettiğimde 3,1397 olduğunu gördüm. Yani artık az da diğer sitelerden daha ucuza alış veriş yapılabilen bu sitede, parite artık amazon'un ya da diğer benzeri sitelerin sistemine dönüştürülmüş.

Bu başlığı ve konuyu bilgilendirme amaçlı olarak açtım ancak yönetim gereklilik görmezse, bu başlıkla ilgili ne gerekiyorsa işlem yapabilir.
Kullanıcı avatarı
HKara55

Re: Meranom'da ödeme sistemi değişikliği

Mesaj mlm » 02 Eyl 2016, 00:22

Paylaşım için teşekkürler Hkara55 :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners