Vostok Amphibian Mod. Projesi

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Vostok Amphibian Mod. Projesi

Mesaj Hsnmrycl » 01 Haz 2016, 16:06

Selam arkadaşlar,

Vostok'lara olan ilgim hepinizce malum.
Markayı seviyorum.

İmkansızlıklar içinde, bir amaca yönelik olarak ortaya çıkıp, sovyet donanmasına dalış saatleri üretmeye başlayan markanın tarihi bence kesinlikle panerai tarihinden daha ilgi çekici ve gerçek.

ilk nesil vostok amphibiandan başlamak üzere her nesil ve -neredeyse- her kasa tipinde amphibiana sahibim.
yıllardır biriktirdiğim saatler, zaman içinde daha da konsantre bir hale geldi ve bulunması nispeten zor, iyi kondüsyonda saatlerden oluşan bir koleksiyona sahip oldum.

bu koleksiyon içinde 470 kasa kodlu sekizgen kasalı amphibianların yeri çok ayrı. saatin günümüz için bile son derece kullanılabilir kasa şekli ve ideal oranları bilekte epey zaman geçirebiliyor.

aşağıda güzel örnekleri içeren bir 470 koleksiyonunu görebilirsiniz:
(foto alıntıdır)
Resim

ben, 470 kasa kodlu vostoklar içinde özel olarak "sniper" ya da "aviator" dial olarak adlandırılan kasa/kadran kombinasyonunu çok beğenirim.

Resim

Tam anlamıyla military kimliğe sahip bu saatin tek eksi yönü, diğer tüm sovyet dönemi amphibianlarında olduğu gibi 18mm'lik lug aralığıdır. bu dar aralık nedeniyle hem kullanılabilecek kayış opsiyonları azalıyor; hem de bilekte istenen o military görüntü bir miktar darbe alıyordu.

aslında vostok firması çok sevilen bu kadranı yeni 110 kasalarla tekrar piyasaya sürdü. şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki 470 kasadan daha military, daha tool ve daha kaslı bir kasa 110. dolayısıyla epeyce beğeniyorum. ancak yeni kadranlar, sovyet dönemi kadranları gibi yeşil değil; beyaz indexlerden oluşuyor. Dolayısıyla eski kadranlar kadar yakışıklı değiller. Şöyle ki;

Resim

aslında bir ara special edition olarak yeşil indexli kadran da çıktı ama ne yazık ki onun da kolları berbattı:

Resim

dolayısıyla bu konu hakkında bir şeyler yapmak gerekiyordu :)

elimde bol miktarda olan sniper dial 470 kasalardan, kadranı ve kasası nispeten iyi olmayan bir tanesini verici olarak kullanmaya karar verdim.

Resim

110 kasa, 470 kasadan çıkan organların taşıyıcısı olacaktı. böylece birleşen iki farklı military kimlikle ortaya güzel bir saat çıkarmayı planlıyordum.

470 kasadan çıkan kadran, 2409 kurmalı mekanizma, antimanyetik arka kapak ve asıl arka kapağı kullanarak yeni bir şeyler yapabileceğimi düşündüm. ancak military kimliği taşıyacak bu saatin kollarının, bir dalış saati kolu olması bence uygunsuzdu ve saatin kollarının bir amphibian değil de komandirskieden gelmesinin daha uygun olacağına karar verdim. Elimde bir takım kol vardı ama geçen yıllarla beraber fosforları dökülmüştü. dolayısıyla ilk önce bir "relume" çalışması gerekti.

Resim

ilk denemem olmasına karşın son derece başarılı bir çalışma oldu. Hatta başlamışken, bir sonraki mod çalışması için sakladığım paddle kollardan birini de yeniledim. sonuçtan memnunum.

Resim

sıra kasa ve diğer parçaları toplamaya gelince de düşündüğüm kadar zorlanmadım. zira daha önceden bu işlem için gerekecek her aleti almıştım.

Resim

otomatik mekanizma yerine kurmalı 2409 kullandığım için, rotor nedeniyle şişkin olan orijinal arka kapak yerine daha ince olan sovyet dönemi arka kapağı kullanabildim ve bu ciddi bir yükseklik kazancı sağladı:

Resim

bence ortaya son derece yakışıklı bir saat çıktı.
hatta net olarak söyleyebilirim ki benim Dream Russian Watch'ım işte bu idi!

Resim

Resim

sıra geldi yeni mod çalışmasına...

Resim

ama paypal... :(
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Re: Vostok Amphibian Mod. Projesi

Mesaj Srhtdry » 01 Haz 2016, 16:17

Gercek bir koleksiyonerden ince işçilikli bir mod çalışması olmuş. Okuması keyifliydi. Elinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj taskin » 01 Haz 2016, 16:19

Emre kutlarım mükemmmel olmuş! Aklımdaki diver resmen bu işte.

Şu re-lume konusunda benim Sicura için yardım isteyeceğim senden ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj Anesthesia » 01 Haz 2016, 16:22

Sonuç çok çok iyi, bence bunun tadını çıkarın ve paypal falan moralinizi bozmasın. Gerçekten hayranlık uyandırıcı bir sonuç çıkarmışsınız

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj mlm » 01 Haz 2016, 16:27

Emre gerçekten takdire şayan, ellerine sağlık süper görünüyor :champ:

Relume :super:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj abice » 01 Haz 2016, 16:39

Zalımsın!
Çok çok güzel olmuş. Şu tip paylaşımları daha çok görsek forumda harika olur. Saat cidden inanılmaz olmuş çok beğendim emeğine sağlık :super: :super: :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj Khan » 01 Haz 2016, 16:43

Abi rus saatlerinden çok hoşlanmayan bana bile sevdirdin bu mereti :) cidden çok güzel bir iş çıkarmışsın, çok beğendim. Hayırlı günler dilerim!
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj eraslani » 01 Haz 2016, 16:52

çok başarılı çalışma olmuş,tebrik ederim :thumbup: :super: :champ:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners