Raketa 24 Hour

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Raketa 24 Hour

Mesaj mturann » 26 Eki 2015, 09:30

Yeni aldığım bir saat.
Saatle ilgili daha önce aşağıdaki linkte inceleme yapılmış. Ben de bir iki fotoğraf paylaşacağım.
Üç günde zaman sapması 30 saniye kadar geri kalıyor. Hafif, ince ve şık bir saat.
Bana farklı gelen ise saatin sesli çalışıyor olması. Sessiz bir ortamda 30 metrekarelik bir alanda çok rahat tiktakları duyulabiliyor.

Resim

Resim

Aşağıdaki linkte verilen bilgilerin yanında yorum içeren cümlelere de katılıyorum.

viewtopic.php?f=198&t=8965#axzz3pePWVUQR

"Saat gayet sade bir 24 saatlik kadrandan ve çift yöne dönebilen bir iç bezelden oluşuyor. Saatin akrebi günde tek tur atıyor. Bu saat esas olarak güneşin doğuşu ve batışı ile gün tayini yapılamayacak yerlerde çalışan buzkıran personeli ve hiç gün ışığı görmeyen denizaltı personeli için üretilmiş. Kadranının 24 saatlik olmasıyla am/pm karışıklığının önüne geçilmiş. Bu kadran dizaynı pek çok kişi için alışılmışın dışında olan bir yapı olduğundan okunması zor bulunabilir."
"Saat 8 yönünde görülen ikinci kurma kolu tahmin edeceğiniz gibi iç bezeli çift yönlü olarak döndürmeye yarıyor. Bu kol biraz gevşek olduğu için gün içinde iç bezel yer değiştiriyor. Ama elbette bu önemli bir sorun değil."
"Saat 11mm'lik yüksekliği ile oldukça ince, şık ve kibar."
Kullanıcı avatarı
mturann

Re: Raketa 24 Hour

Mesaj sdr9935 » 26 Eki 2015, 09:57

Güzel bir saat iyi zamanlarda kullanın
Kullanıcı avatarı
sdr9935

Mesaj hozburun » 26 Eki 2015, 10:20

Tebrikler, güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj mermertaş » 26 Eki 2015, 11:04

Kullandığım 3 Big Zero da bir hayli gürültülü saatlerdi. Normaldir.

Çok temiz bulmuşsunuz hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj mturann » 26 Eki 2015, 12:06

Evet temizliğine ben de şaşırdım. Acaba polisaj falan mı yapıldı camı değiştirildi mi diye düşünmüyorum değil. Öyle olsa bile çok da kafaya takılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Uzun yıllar sandıkta beklemiş tertemiz bir saat de olabilir. Ama genel olarak çok temiz ve güzel bir saat zaman tutması da iyi. Sesli çalışmasını da gürültü olarak değerlendirmedim :) Bir saat meraklısı için bence güzel bir özellik. :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj mermertaş » 26 Eki 2015, 13:27

Kasa krom kaplama pirinç olduğundan polisaj yapılamıyor pek, sarı sarı pirinç beliriyor alttan. Cam akrilik olduğundan cila, polisaj gibi şeylerle çizik temizlenir gönül rahatlığıyla, o da çok sıkıntı değil bence.

Hasılı kelam, güzel saat :)
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj mturann » 26 Eki 2015, 13:35

Kasaya polisaj yapılamıyor olmasını öğrendiğim iyi oldu. Demek ki gerçekten çok temiz kalmış bir saat. Eğer kasa bu temizlikte kalmışsa camında da çizik falan olmaması normal. Ben çelik kasa diye düşünmüştüm ondan polisaj yapılmıştır diye tahmin ettim. Bilgi için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Caner1983 » 26 Eki 2015, 14:22

hayırlı olsun
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Sonraki

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 68 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners