Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Mesaj Ankthas » 11 Ara 2019, 10:43

syndrome23 yazd覺:
ozgtegin yazd覺:Mekanik olan komandirskie ses yapmaz. (sadece sessiz ortamda kula覺n覺za dayarsan覺z 癟al覺ma sesi yani saatin tiklerini duyars覺n覺z) . Mekanizma i癟inde bir vida veya par癟a bota olabilir. Bende hem otomatik hem de mekanik olan覺 var. Siz saati bir ustaya da g繹sterebilirsiniz..

hocam bahsettiim ses zaten 癟al覺ma sesi. sessiz ortamda bana fazla geliyor. dediiniz gibiyse muhtemelen bir anormallik vard覺r, mutlaka g繹steririm. teekk羹rler tekrardan.

Ses yapmaz olur mu hocam tabi ki yapar "t覺kt覺kt覺kt覺k" her kurmal覺 saatin ayr覺 sesi vard覺r, kimisi kula覺n覺za g繹t羹rd羹羹n羹zde duyars覺n覺z anca kimisi sessiz ortamda uzaktan hafif hafif gelir. zellikle vintage sovyet saatlerinde ciddi ses olabiliyor yal覺t覺m az olduu ve mekanizma da g羹r羹lt羹l羹 olduu i癟in. Benim iki tane vintage Raketa'm var odada teksem ve ses yoksa odan覺n k繹esinden duyabilirim.

Bir de Zenith Devlet Demiryollar覺 k繹stekli saatim var ki onu kurduum zaman salondan geliyor sesi odama. Eski saatlerde 癟ok rastlanan bir durumdur telaa gerek yok :thumbup:
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj drakyuz » 16 Ara 2019, 14:14

Vostiky Amphibian 960761ile ilgili tavsiyeler alabilir miyim, 750 TL ye 3 ayl覺k saat buldum,
Kullan覺c覺 avatar覺
drakyuz

Kay覺t: 28 Eyl 2010, 13:46

Mesaj CptOz » 16 Ara 2019, 14:26

Meronom'da stokta yok fakat sat覺 fiyat覺 6500 ruble. Yakla覺k 600 TL eder s覺f覺r覺. Bence o fiyat fazla, kullan覺lm覺 2. el i癟in... Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj CptOz » 16 Ara 2019, 14:28

drakyuz yazd覺:Vostiky Amphibian 960761ile ilgili tavsiyeler alabilir miyim, 750 TL ye 3 ayl覺k saat buldum,
Komandirskie. com sitesinde var. S覺f覺r fiyat覺 daha ucuz, 550 TL yakla覺k. Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Mesaj drakyuz » 16 Ara 2019, 17:09

T羹rkiye ye g繹nderim var m覺 yoksa Rusya da yaayan biriyle mi getirtmek uygun
Kullan覺c覺 avatar覺
drakyuz

Mesaj CptOz » 16 Ara 2019, 17:49

T羹rkiye'ye g繹nderim var. 1 ay gibi bir s羹rede PTT kargo ile gelir. Kredi kart覺 ile al覺veri yap覺l覺r. 襤lem sonras覺 kargo yap覺l覺r. Kargo takip numaras覺 ile de takip edebilirsiniz. Forumun Rus saatleri b繹l羹m羹n羹 inceleyin biraz, g羹zel bilgiler ve tavsiyeler mevcut. (Vostok i癟in Meranom ve komandirskie. com siteleri tavsiye edilir)
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Mesaj drakyuz » 16 Ara 2019, 21:28

hocam bakt覺m epey konulmu ger癟ekten, rusyadan gelecek biri var san覺r覺m onunla getirtirim karar verirsem, bi sorum olacakt覺 1 saattir bak覺yorum ama rus mekanizmalar覺yla ilgili kapsaml覺 bir yaz覺 g繹rmedim, 繹zellikle sizin epey bilginiz var bu konuda, muhtemelen ben bualamad覺m ama tembellik yapmad覺m arad覺m epey... yani hangi mekanizma iyi, 羹st羹nl羹kleri nedir, takviminde b羹y羹te癟 olan amphibian clasic almak istiyorum, komandirke ile ayn覺 maknizma m覺 kullan覺yor...bilmek istiyorum.. bunlar覺 繹renmek isterim.
Kullan覺c覺 avatar覺
drakyuz

Mesaj CptOz » 16 Ara 2019, 22:25

Temelde hepsi ayn覺 mekanizma. (yeni modellerde) 19800 bph yani saniyede 5.5 t覺k ve 38 saat g羹癟 rezervli. 2409,2414 mekanik, 2416 otomatik, 2415 otomatik (tarihsiz), 2431 24 saatlik, 2426, ve 2432 g羹nd羹z gece 癟arkl覺, gmt li gibi.
Belirtilen 10 y覺l kadar bak覺m ihtiyac覺 duymazlar. Basit, salam ve ge癟mii olan mekanizmalard覺r. Otomatiklerin elle kurma imkan覺 var ama saniye durdurma 繹zellii yoktur.
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners