Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Mesaj drakyuz » 16 Ara 2019, 21:28

hocam bakt覺m epey konulmu ger癟ekten, rusyadan gelecek biri var san覺r覺m onunla getirtirim karar verirsem, bi sorum olacakt覺 1 saattir bak覺yorum ama rus mekanizmalar覺yla ilgili kapsaml覺 bir yaz覺 g繹rmedim, 繹zellikle sizin epey bilginiz var bu konuda, muhtemelen ben bualamad覺m ama tembellik yapmad覺m arad覺m epey... yani hangi mekanizma iyi, 羹st羹nl羹kleri nedir, takviminde b羹y羹te癟 olan amphibian clasic almak istiyorum, komandirke ile ayn覺 maknizma m覺 kullan覺yor...bilmek istiyorum.. bunlar覺 繹renmek isterim.
Kullan覺c覺 avatar覺
drakyuz

Kay覺t: 28 Eyl 2010, 13:46

Mesaj CptOz » 16 Ara 2019, 22:25

Temelde hepsi ayn覺 mekanizma. (yeni modellerde) 19800 bph yani saniyede 5.5 t覺k ve 38 saat g羹癟 rezervli. 2409,2414 mekanik, 2416 otomatik, 2415 otomatik (tarihsiz), 2431 24 saatlik, 2426, ve 2432 g羹nd羹z gece 癟arkl覺, gmt li gibi.
Belirtilen 10 y覺l kadar bak覺m ihtiyac覺 duymazlar. Basit, salam ve ge癟mii olan mekanizmalard覺r. Otomatiklerin elle kurma imkan覺 var ama saniye durdurma 繹zellii yoktur.
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj drakyuz » 16 Ara 2019, 22:32

bahsettiim Vostok Watch Amphibian Classic 960760, 2416 mekanizmaym覺.. tipi houma gitmese de benim i癟in b羹y羹te癟li takvim 繹nemli ...yak覺nda rusyadan gelecek arada olacak... 105 dolar fena rakam deil diye d羹羹n羹yorum bu saat i癟in
Kullan覺c覺 avatar覺
drakyuz

Mesaj drakyuz » 16 Ara 2019, 22:49

baka 繹neriniz olursa alabilirim
Kullan覺c覺 avatar覺
drakyuz

Mesaj syndrome23 » 18 Ara 2019, 19:06

Ankthas yazd覺:
syndrome23 yazd覺:
ozgtegin yazd覺:Mekanik olan komandirskie ses yapmaz. (sadece sessiz ortamda kula覺n覺za dayarsan覺z 癟al覺ma sesi yani saatin tiklerini duyars覺n覺z) . Mekanizma i癟inde bir vida veya par癟a bota olabilir. Bende hem otomatik hem de mekanik olan覺 var. Siz saati bir ustaya da g繹sterebilirsiniz..

hocam bahsettiim ses zaten 癟al覺ma sesi. sessiz ortamda bana fazla geliyor. dediiniz gibiyse muhtemelen bir anormallik vard覺r, mutlaka g繹steririm. teekk羹rler tekrardan.

Ses yapmaz olur mu hocam tabi ki yapar "t覺kt覺kt覺kt覺k" her kurmal覺 saatin ayr覺 sesi vard覺r, kimisi kula覺n覺za g繹t羹rd羹羹n羹zde duyars覺n覺z anca kimisi sessiz ortamda uzaktan hafif hafif gelir. zellikle vintage sovyet saatlerinde ciddi ses olabiliyor yal覺t覺m az olduu ve mekanizma da g羹r羹lt羹l羹 olduu i癟in. Benim iki tane vintage Raketa'm var odada teksem ve ses yoksa odan覺n k繹esinden duyabilirim.

Bir de Zenith Devlet Demiryollar覺 k繹stekli saatim var ki onu kurduum zaman salondan geliyor sesi odama. Eski saatlerde 癟ok rastlanan bir durumdur telaa gerek yok :thumbup:

Hocam yeni g繹rd羹m. ok teekk羹r ederim, sevindim, ben mi k繹t羹 kulland覺m acaba demitim :D Kulaklar覺m biraz fazla hassas san覺r覺m. Zaten buraya yazd覺ktan sonra bi daha sesi hi癟 duymad覺m. Hatta ge癟enlerde a覺r覺p bu niye ses yapm覺yor diye kulama yaklat覺r覺p dinledim :D
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Kay覺t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj GokhanDemirci » 10 Mar 2020, 00:09

Arkadalar 癟ok geriye gidip okuyamad覺m.
Vostok komandirskie paratrooper 431021 model bir saat ald覺m. G羹nde ka癟 tur 癟evirmem gerekiyor saate bakt覺覺mda durmu bir kadran g繹rmek istemiyorum. Gereksiz yere a覺r覺 kurmak ta istemiyorum. Yard覺mc覺 olursan覺z sevinirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
GokhanDemirci

Kay覺t: 06 ub 2020, 01:10

Mesaj Junshi » 10 Mar 2020, 17:09

GokhanDemirci yazd覺:Arkadalar 癟ok geriye gidip okuyamad覺m.
Vostok komandirskie paratrooper 431021 model bir saat ald覺m. G羹nde ka癟 tur 癟evirmem gerekiyor saate bakt覺覺mda durmu bir kadran g繹rmek istemiyorum. Gereksiz yere a覺r覺 kurmak ta istemiyorum. Yard覺mc覺 olursan覺z sevinirim.

Saatinizde 2414A mekanizma var ve 38 saat g羹癟 rezervine sahip. Tam kurulmada 38 saat 癟al覺abiliyor.
Her g羹n bir saat belirleyip o saatte kurabilirsiniz.
Aa覺 yukar覺 15-16 tur 癟evirirseniz kurmu olursunuz, bunu kurma kolunun sertlemesinden anlayabilirsiniz. Zemberek dolduu halde, yani kurma kolu sertleince 癟evirmeye devam ederseniz saate zarar verebilirsiniz. Zamanla eliniz al覺覺r :D

Bende al覺kanl覺k olmu. Her g羹n ie gitmeden 繹nce kurup 繹yle tak覺yorum. :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Junshi

Ya: 26
Kay覺t: 22 May 2018, 13:21

Mesaj GokhanDemirci » 10 Mar 2020, 22:32

Junshi yazd覺:
GokhanDemirci yazd覺:Arkadalar 癟ok geriye gidip okuyamad覺m.

Saatinizde 2414A mekanizma var ve 38 saat g羹癟 rezervine sahip. Tam kurulmada 38 saat 癟al覺abiliyor.
Her g羹n bir saat belirleyip o saatte kurabilirsiniz.
Aa覺 yukar覺 15-16 tur 癟evirirseniz kurmu olursunuz, bunu kurma kolunun sertlemesinden anlayabilirsiniz. Zemberek dolduu halde, yani kurma kolu sertleince 癟evirmeye devam ederseniz saate zarar verebilirsiniz. Zamanla eliniz al覺覺r :D

Bende al覺kanl覺k olmu. Her g羹n ie gitmeden 繹nce kurup 繹yle tak覺yorum. :D

Cevab覺n覺z i癟in teekk羹r ederim. D羹nden bug羹ne yakla覺k 15 sn sapma yapt覺 normal midir bu?
Kullan覺c覺 avatar覺
GokhanDemirci

Kay覺t: 06 ub 2020, 01:10

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners