Vostok 2809 İnceleme

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Re: Vostok 2809 İnceleme

Mesaj Hsnmrycl » 02 Eki 2012, 15:04

Neden olmasın, var tabii.
Benim de çok beğendiğim modeller var.
Sİzin favoriler hangileri?
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj vmetin » 02 Eki 2012, 15:13

Mesela Thevenin'de olan poljot avitor modeli çok hoş.
Resim
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj Hsnmrycl » 02 Eki 2012, 15:27

Ben de çok beğeniyorum bu saati ama içinde Molnija kalibre olduğu için ikilemde kalıyorum.
Acaba hem içi hem dışı bir olan Poljotlara mı bakmak lazım yoksa harika görünen bu saate mi emin değilim.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj vmetin » 02 Eki 2012, 15:30

Bu saatim kurmalı ve merkezi saniyeli olanı olsa süper olur, modifiyeli Unitas gibi
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj ErsinGS » 02 Eki 2012, 19:51

gagarin, ahpaka teşekkür ederim.

Emre değerlendirmelerin için teşekkür ederim. Gordon un sitesindeki saatle benim saat arasındaki benzerlik ilgimi çekmişti. Kadranında precision yazısı yok. Üretim tarihi aynı .Mekanizma çok benziyor. Gordon her 2809 a precision dememiş. Elinde 10 tane 2809 var bazılarını precision olarak etiketlemiş.Gürçağlar hocanın yazdığı gibi yazı fontunda bile farklılık varmış. Rus forumunda ki precision efsanemi gerçekmi bölümünden biraz okudum ama pek kafam götürmedi. Tabi bu tartışmaların nedeni üretim süreci içerisinde yapılan kural ve uygulama değişiklerinin yanısıra günümüzde orjinal saatlerin farklı parçalarından toplama saat yapılması veya kadrana, kapağa vs sonradan yazı yazılmasıdır.Şu linkte
http://www.ebay.com.au/itm/VOLNA-22J-ca ... 2a235b0282
gördüğünüz saat precision mudur? Talep olması nedeniyle toplama , elden geçmiş veya bazı parçaları sahte üretim saatler var piyasada.
Bu arada e-bay da bende aynı sorunu yaşadığım için ebay.com.au adresinden giriyorum. ' 2809 precision' taramasına 4 saat çıktı ama zannımca hiç birisi precision değil.Bu incelemenin amacı arkadaşlara farklı saatleri gösterebilmek ve gelen değerlendirmelerlede yeni bilgiler edinebilmemdir.Bu arada sayın gürçağlar ın Rus saatleri ile ilgilenme felsefesini ve ilgisinide beğeniyor ve takdir ediyorum. Saatlerimin alınması konusunda yardımları içinde teşekkür ederim.

vmetin kusura bakma. fotoğrafların daaha güzel olması için makinayı fine ayarına getirmiştim. fotolar bende küçük ama sitede büyük. Ne şekilde yükleyebileceğim konusunda yardımcı olursan sevinirim.Bu arada Airking ede hayırlı kısmetler dilerim.

Teşekkürler asymptote. bence sen Emre yi takip et. birlikte alın. Biraz geç olsada güzel bir şey olur.Ayrıca birer tanede 3133 alırsınız :thumbup:
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj drk » 02 Eki 2012, 20:06

İnceleme için teşekkürler, güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj SeRxx » 02 Eki 2012, 22:58

İyi günlerde kullanın, hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Hsnmrycl » 03 Eki 2012, 00:44

ersinbulun yazdı:gagarin, ahpaka teşekkür ederim.

Emre değerlendirmelerin için teşekkür ederim. Gordon un sitesindeki saatle benim saat arasındaki benzerlik ilgimi çekmişti. Kadranında precision yazısı yok. Üretim tarihi aynı .Mekanizma çok benziyor. Gordon her 2809 a precision dememiş. Elinde 10 tane 2809 var bazılarını precision olarak etiketlemiş.Gürçağlar hocanın yazdığı gibi yazı fontunda bile farklılık varmış. Rus forumunda ki precision efsanemi gerçekmi bölümünden biraz okudum ama pek kafam götürmedi. Tabi bu tartışmaların nedeni üretim süreci içerisinde yapılan kural ve uygulama değişiklerinin yanısıra günümüzde orjinal saatlerin farklı parçalarından toplama saat yapılması veya kadrana, kapağa vs sonradan yazı yazılmasıdır.Şu linkte
http://www.ebay.com.au/itm/VOLNA-22J-ca ... 2a235b0282
gördüğünüz saat precision mudur? Talep olması nedeniyle toplama , elden geçmiş veya bazı parçaları sahte üretim saatler var piyasada.
Bu arada e-bay da bende aynı sorunu yaşadığım için ebay.com.au adresinden giriyorum. ' 2809 precision' taramasına 4 saat çıktı ama zannımca hiç birisi precision değil.Bu incelemenin amacı arkadaşlara farklı saatleri gösterebilmek ve gelen değerlendirmelerlede yeni bilgiler edinebilmemdir.Bu arada sayın gürçağlar ın Rus saatleri ile ilgilenme felsefesini ve ilgisinide beğeniyor ve takdir ediyorum. Saatlerimin alınması konusunda yardımları içinde teşekkür ederim.

vmetin kusura bakma. fotoğrafların daaha güzel olması için makinayı fine ayarına getirmiştim. fotolar bende küçük ama sitede büyük. Ne şekilde yükleyebileceğim konusunda yardımcı olursan sevinirim.Bu arada Airking ede hayırlı kısmetler dilerim.

Teşekkürler asymptote. bence sen Emre yi takip et. birlikte alın. Biraz geç olsada güzel bir şey olur.Ayrıca birer tanede 3133 alırsınız :thumbup:

Ersin Hocam, öncelikle ben teşekkür ederim.

Verdiğiniz linki URL kodu içine almamışsınız sanırım. O nedenle çalışmıyor. Şayet düzeltirseniz bakabilirim. Ben de merak ettim saati.

ebay.com.au adresindeki saatlere baktım. Bence, sadece sarı kasalı Volna gerçek. Diğerlerinin tamamı yenilenmiş ya da sahte.

Ayrıca hakikaten isteklerimi yazmışsınız: 2809 ve 3133 :)
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners