Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Mesaj syndrome23 » 02 Tem 2020, 11:19

SafacanAltnz yazd覺:Herkese merhabalar. Aran覺za yeni kat覺ld覺m ve s覺f覺r otomatik Vostok ar覺yorum. Elinde olan birisi varsa benimle iletiime ge癟erse sevinirim. Umuyorum bu yapt覺覺m kurallara ayk覺r覺 deildir, malum forum ser羹venimiz balamadan bitmesin :) zel bir g羹n hediyesi olarak d羹羹nd羹羹m i癟in, Meranom, Komandirskie.com gibi sitelerden al覺veri yapacak zaman覺m kalmad覺, okuduum kadar覺yla kargolar gecikiyormu. Yard覺m覺 dokunan ve dokunacak olan herkese imdiden teekk羹r ediyorum. Herkese iyi forumlar.

Maalesef kimsenin elinde s覺f覺r olduunu sanm覺yorum, s覺f覺ra yak覺n par癟alar elbette bulunabilir forumda. Eer aceleniz varsa Amazon'dan, Amazon'un kendi deposundan sat覺t覺 羹r羹nlere bakabilrisiniz. 5-6 g羹nde ABD'den geliyor kargo genelde. Yaln覺z Meranom'a g繹re daha fazla para 繹dersiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Kay覺t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj SafacanAltnz » 02 Tem 2020, 17:20

syndrome23 yazd覺:
SafacanAltnz yazd覺:Herkese merhabalar. Aran覺za yeni kat覺ld覺m ve s覺f覺r otomatik Vostok ar覺yorum. Elinde olan birisi varsa benimle iletiime ge癟erse sevinirim. Umuyorum bu yapt覺覺m kurallara ayk覺r覺 deildir, malum forum ser羹venimiz balamadan bitmesin :) zel bir g羹n hediyesi olarak d羹羹nd羹羹m i癟in, Meranom, Komandirskie.com gibi sitelerden al覺veri yapacak zaman覺m kalmad覺, okuduum kadar覺yla kargolar gecikiyormu. Yard覺m覺 dokunan ve dokunacak olan herkese imdiden teekk羹r ediyorum. Herkese iyi forumlar.

Maalesef kimsenin elinde s覺f覺r olduunu sanm覺yorum, s覺f覺ra yak覺n par癟alar elbette bulunabilir forumda. Eer aceleniz varsa Amazon'dan, Amazon'un kendi deposundan sat覺t覺 羹r羹nlere bakabilrisiniz. 5-6 g羹nde ABD'den geliyor kargo genelde. Yaln覺z Meranom'a g繹re daha fazla para 繹dersiniz.

ncelikle cevab覺n覺z i癟in teekk羹r ederim. Bu d繹nemde 5-6 g羹nde geleceini d羹羹nm羹yorum ama siz daha iyi biliyor olabilirsiniz. Fiyat konusunda daha fazla demenizin nedeni san覺r覺m g繹nderim maliyetleri 癟羹nk羹 bak覺ld覺覺nda 羹r羹n fiyat覺 baz覺nda 癟ok farkl覺l覺k bulunmamakta. Tabii topland覺覺nda Meranom gibi sitelerden pahal覺ya geliyor. Bir de g羹mr羹k konusunda Amerika'dan korkuyorum nedense sanki her an bir aksilik 癟覺kacakm覺 gibi oluyor, belki yanl覺 d羹羹n羹yorum onu bilemiyorum :)
Kullan覺c覺 avatar覺
SafacanAltnz

Kay覺t: 02 Tem 2020, 03:30

Mesaj syndrome23 » 03 Tem 2020, 09:44

Yok hocam geliyor yine i癟iniz rahat olsun. Ben Amazon global'den hem i gerei hem de saat malzemeleri i癟in 癟ok s覺k al覺veri yap覺yorum. En son saat ald覺覺mda ABD g羹nde yakla覺k 40 bin vaka 癟覺kar覺yordu, zaten 繹demeyi onaylamadan 繹nce bir kere daha soruyor salg覺ndan 繹t羹r羹 geciktirebiliriz emin misin diye. Ona ramen tam 8 g羹nde gelmiti DHL ile.

Amazon Aramex ya da DHL ile yolluyor. Priority shipping ile gelirse 3-4 g羹n i癟erisinde gelir kesin. Standard shipping ile gecikme olabilir de olmayabilir de. Amazon vergiyi kendi 繹dedii i癟in g羹mr羹kte beklemiyor saat hi癟. Muhtemelen anlamalar覺 falan var devletle 羹r羹n羹 incelemeden al覺yorlar vergiyi, g羹mr羹k muyenesi olmadan yani. Bana gelen 羹r羹nler a癟覺lmam覺 geliyor 癟羹nk羹, genelde de DHL veya Aramex ile geliyor.

Ama tabi bu dediim Amazon'un kendi da覺t覺m merkezinden kargolad覺覺 prime shipping'e sahip 羹r羹nler i癟in ge癟erli. Eer herhangi bir sat覺c覺覺dan al覺rsan覺z (mesela Ru.Store diye bi sat覺c覺 var hep kar覺ma 癟覺k覺yor). Onlar覺n 2-3 ay s羹rebilir zaten bilgilerde de 繹yle yaz覺yor.

Fiyat konusunda ise, Ruble cinsinden 繹deme yaparsan覺z 400 - 450 tl aras覺 bir fiyat覺 var Amphibian'lar覺n Meranom'Da. Amazon ise 600-650 civar覺na geliyor kura g繹re. Dolar olarak bak覺nca iki taraf da ayn覺 olabilir ama rubleye d繹n羹nce Meranom daha ucuz kesinlikle. Ben de forumdan 繹renmitim bunu.

Buna ek olarak meranom ve komandirskie vergiyi az 繹demenize de yard覺mc覺 oluyorlar ve dediiniz gibi kargolar覺 da d羹羹k. Toplamda neredeyse yar覺 yar覺ya fark oluyor.

G羹mr羹k konusunda ise ABD'ye sonsuz g羹venebilirsiniz. Kafalar覺na atom bombas覺 falan at覺lmad覺覺 s羹rece asla aksilik yaatmazlar oradan 癟覺k覺ta. 2015'te Rus jeti d羹t羹羹nde bir ton sorun yaam覺t覺k biz hem 羹r羹nleri 癟覺kar覺rken Rusya'ya, hem oradan buraya getirirken. ABD ile benzer sorunlar覺 hi癟 yaamad覺m
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Mesaj SafacanAltnz » 04 Tem 2020, 01:31

Verdiiniz bilgiler i癟in 癟ok teekk羹r ederim. Yazd覺klar覺n覺z覺 saklamak i癟in ekran g繹r羹nt羹s羹n羹 bile ald覺m inan覺 :) Dediklerinizi harfiyen uygulayaca覺m. Ancak sizin 8 g羹nde geldi dediiniz kargonuz, Priority Shipping mi yoksa Standart Shipping miydi ?
Kullan覺c覺 avatar覺
SafacanAltnz

Kay覺t: 02 Tem 2020, 03:30

Mesaj syndrome23 » 04 Tem 2020, 07:55

Standard shipping ile geldi. Ancak dediiniz kadar aceleniz riske demez bence.

Hem fazla para 繹deyip, hem amaca ulaamama riski var sonunda :)

Bu arada Perembe gecesi Timex Peanuts serisinden bir saat i癟in de sipari verdim, d羹n kargoland覺 bakal覺m ne zaman ulaacak. 28 temmuz son tarih diyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Mesaj syndrome23 » 12 Au 2020, 21:05

24h kadranl覺 bir eyler almay覺 d羹羹n羹yorum bu aralar, u modelden baka bulamad覺m:

https://meranom.com/en/komandirskie-cla ... 50541.html

Vostok ya da harici markada bundan baka 24 saat kadranl覺 saat 繹neriniz var m覺? denk getiremedim bir t羹rl羹 ikinci el, s覺f覺rda da bulamad覺m baka model
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Mesaj CptOz » 12 Au 2020, 21:28

syndrome23 yazd覺:24h kadranl覺 bir eyler almay覺 d羹羹n羹yorum bu aralar, u modelden baka bulamad覺m:

https://meranom.com/en/komandirskie-cla ... 50541.html

Vostok ya da harici markada bundan baka 24 saat kadranl覺 saat 繹neriniz var m覺? denk getiremedim bir t羹rl羹 ikinci el, s覺f覺rda da bulamad覺m baka model
Vostok zaman zaman 癟覺kar覺yor. Takip edip denk getirmek laz覺m. Su an sat覺taki saati ben de alm覺t覺m. Modlad覺m ve 癟ok memnunum...
ResimResimResimResimResim
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj syndrome23 » 13 Au 2020, 00:09

Yapt覺覺n覺z modlama ile g羹zel durmu saat. Ben de al覺p benzer bir modlama yapabilriim normal halini beenmedim diye s覺cak bakmam覺t覺m 癟羹nk羹. Teekk羹r ederim
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners