Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Mesaj arkhanson » 17 Oca 2015, 15:34

arkadalar, bu meranom kimdir nedir? (meranom p覺r覺l p覺r覺l m覺d覺r? :D )
daha 繹nce ebay'de zenitar adl覺 kullan覺c覺dan yeni 羹retim bir vostok amphibian alm覺t覺m (420 kasa - kendisini tavsiye ederim bu arada) ancak o dial ya da bezel ile oynama yapm覺yordu, orjinalliinden emindim.
imdi meranom yeni 羹retim vostoklar覺n bezellerini ve kadranlar覺n覺 deitiriyor anlad覺覺m kadar覺yla? sitesinde de amphibian classic ve amphibian se (special edition?) olarak iki se癟enek var.
ad覺 癟ok duyulmu bir site, wus'ta dahi tavsiye edilen biri fark覺nday覺m ama saatin orjinalliiyle oynanmas覺 ne kadar doru ya da ne kadar g羹venebilirim?
Kullan覺c覺 avatar覺
arkhanson

Kay覺t: 15 Tem 2014, 22:18

Mesaj ahmetfcetin » 22 Oca 2015, 13:05

Abiler merhaba, uzun s羹redir gaza getirmeleriniz sonucu 繹nce bi Vostok Komandierski sonra da ikinci el saatler de satan bir saat癟ide uzun s羹redir bakt覺覺m u saati (linkteki ile ayn覺 saat) ald覺m;
http://imageshack.com/a/img540/5211/lhbBod.jpg
http://imageshack.com/a/img661/6573/xtR3f9.jpg
http://imageshack.com/a/img538/5097/YPhefU.jpg
http://imageshack.com/a/img631/27/1hOFzK.jpg
Bileim baya ince olmas覺na ramen saat baya k羹癟羹k m羹 kalm覺 sanki ney, bayan saati gibi kald覺 imdiki b羹y羹k saatlerin yan覺nda, pek de g羹zel saatim ama :oops: :oops: :oops:
Kullan覺c覺 avatar覺
ahmetfcetin

Kay覺t: 30 Ara 2014, 17:00

Mesaj gurcaglar » 04 ub 2015, 08:31

arkhanson yazd覺:arkadalar, bu meranom kimdir nedir? (meranom p覺r覺l p覺r覺l m覺d覺r? :D )
daha 繹nce ebay'de zenitar adl覺 kullan覺c覺dan yeni 羹retim bir vostok amphibian alm覺t覺m (420 kasa - kendisini tavsiye ederim bu arada) ancak o dial ya da bezel ile oynama yapm覺yordu, orjinalliinden emindim.
imdi meranom yeni 羹retim vostoklar覺n bezellerini ve kadranlar覺n覺 deitiriyor anlad覺覺m kadar覺yla? sitesinde de amphibian classic ve amphibian se (special edition?) olarak iki se癟enek var.
ad覺 癟ok duyulmu bir site, wus'ta dahi tavsiye edilen biri fark覺nday覺m ama saatin orjinalliiyle oynanmas覺 ne kadar doru ya da ne kadar g羹venebilirim?

Merhaba,

Meranom Vostok saatlerinin imal edildii istopol kentinde bulunan bir sat覺c覺d覺r. Saatleri dorudan fabrikadan al覺r, babam覺n olu deildir doal olarak, ama 羹yesi olduum WUS rus saatleri forumunda g繹r羹p okuduum kadar覺yla yeteri kadar g羹venilir bir sat覺c覺d覺r. F覺rsat bulduumda ilk saat alaca覺m sat覺c覺lardan biridir. Dieri de Zenitar'd覺r, elektronik k繹rfez adl覺 pazaryerinde sat覺 yapar.

襤yi dileklerle,
G.
nyarg覺lar覺 y覺kmak kaleleri y覺kmaktan zordur...
Kullan覺c覺 avatar覺
gurcaglar

Ya: 59
Kay覺t: 16 May 2010, 01:00

Mesaj mermerta » 04 ub 2015, 12:08

Meranom da sat覺lan SE serisi saatlerin kasas覺, arka kapa覺 ve plexi cam覺 Vostok fabrikas覺nda yap覺lmakta. Kadran, kollar, bezel ve bracelet ler ise in de yap覺l覺p gelmekte. Saatlerin son montaj覺 da Vostok 'un kendi fabrikas覺nda. Yani asl覺nda saatin orijinalliine halel gelmesinden 癟ok Rus/in karmas覺 bir saat tak覺yor olmak var iin ucunda.
Kullan覺c覺 avatar覺
mermerta

Kay覺t: 27 Oca 2014, 23:36

Mesaj zgnclskn » 04 ub 2015, 16:28

Vk 64 mekanizmal覺 saatler hakk覺nda g繹r羹leriniz nedir acaba? Shturmanskinin vk64 kullanan 180 dolar civar覺 saatleri var, benzer tasar覺mlarda 3133 ler daha y羹ksek b羹t癟eli malum. 3133 羹n ayr覺 bir lezzeti olacakt覺r muhakkak ama mekanik kronolar覺n belli avantajlar覺n覺 quartz ile harmanlad覺覺 s繹ylenen vk64 ler de tercih edilebilir mi sizce?
Kullan覺c覺 avatar覺
zgnclskn

Ya: 39
Kay覺t: 07 Oca 2015, 10:33

Mesaj zgnclskn » 04 ub 2015, 16:39

zgnclskn yazd覺:Vk 64 mekanizmal覺 saatler hakk覺nda g繹r羹leriniz nedir acaba? Shturmanskinin vk64 kullanan 180 dolar civar覺 saatleri var, benzer tasar覺mlarda 3133 ler daha y羹ksek b羹t癟eli malum. 3133 羹n ayr覺 bir lezzeti olacakt覺r muhakkak ama mekanik kronolar覺n belli avantajlar覺n覺 quartz ile harmanlad覺覺 s繹ylenen vk64 ler de tercih edilebilir mi sizce?

Tabi bu sorumu rus s覺f覺r saatler 羹zerinden sordum, eski 羹retim 3133 ler i癟in detayl覺 ve uzun soluklu bir s羹rece girmek gerektiinin fark覺nday覺m. Yine de 繹zellikle beendiim modellerin vintagelar覺 y羹ksek fiyatl覺 olacakt覺r gibi g繹r羹nmekte. Velhas覺l bu tip tasar覺mlar覺n keyfini vk64 mekanizmal覺 s覺f覺r saatler ile s羹rmek m羹bah m覺d覺r :D
Kullan覺c覺 avatar覺
zgnclskn

Mesaj mermerta » 04 ub 2015, 17:10

zgnclskn yazd覺:
zgnclskn yazd覺:Vk 64 mekanizmal覺 saatler hakk覺nda g繹r羹leriniz nedir acaba? Shturmanskinin vk64 kullanan 180 dolar civar覺 saatleri var, benzer tasar覺mlarda 3133 ler daha y羹ksek b羹t癟eli malum. 3133 羹n ayr覺 bir lezzeti olacakt覺r muhakkak ama mekanik kronolar覺n belli avantajlar覺n覺 quartz ile harmanlad覺覺 s繹ylenen vk64 ler de tercih edilebilir mi sizce?

Tabi bu sorumu rus s覺f覺r saatler 羹zerinden sordum, eski 羹retim 3133 ler i癟in detayl覺 ve uzun soluklu bir s羹rece girmek gerektiinin fark覺nday覺m. Yine de 繹zellikle beendiim modellerin vintagelar覺 y羹ksek fiyatl覺 olacakt覺r gibi g繹r羹nmekte. Velhas覺l bu tip tasar覺mlar覺n keyfini vk64 mekanizmal覺 s覺f覺r saatler ile s羹rmek m羹bah m覺d覺r :D

3133 l羹 yeni saatler de var. Vk64 tular覺 resetlemesi derken ciddi ciddi mekanik izlenimi veren bir mekanizma. Yine de quartz. Caiz mi deil mi kendiniz karar vereceksiniz :)
Kullan覺c覺 avatar覺
mermerta

Kay覺t: 27 Oca 2014, 23:36

Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Mesaj zgnclskn » 04 ub 2015, 18:04

Horolojik tutkuya hen羹z giri yapm覺 ve ruslarla da yeni tan覺m覺 biri olarak strelaya vuruldum asl覺nda :) konu buradan kaynaklan覺yor, 3133 l羹 traveler var bu fiyatlara panda kadranl覺 onu da beeniyorum asl覺nda ama klasik strela bir baka :) zaten daha 癟ok yeniyim bu alanda, vk64 horolojik keyif a癟覺s覺ndan tats覺z olsa da k繹t羹 bir mekanizma da deil o zaman. Neyse daha ilk otomatik saatim bile elime ulamad覺 :)
Kullan覺c覺 avatar覺
zgnclskn

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners