TSF Yakuza Samurai Ninja / Sadece Japon

Her An Her Yerde Saat Günlüğü

Re: TSF Yakuza Samurai Ninja / Sadece Japon

Mesaj görkemk » 13 Haz 2019, 09:15

Ankthas yazdı:
görkemk yazdı:ever aldım bu ara japon high end quartz takılıyorum , grand seiko diverla beraber baya bi japona kaydım. acaba sbdx035 ile bu saatin incelemesini mi yapsam ?

Görkem hocam sizden bir Citizen - Chronomaster bekliyorum. Perpetuel calendar, süper-titanyum kasa(bilezikle birlikte sadece 88 gram), harika bir kadran ve işçilik, senede +- 5 saniye sapma oranlı mekanizma:

Resim

o bölgeler biraz karışık grand seiko 9f quartzlar ile citizen chronomaster aralarında kapışıyor. grand seikoda bir miktar kadran kasa işçiliği ve mekanizmanın dış ortama kapalı şekilde üretilmiş olması avantajı var (sadece pil değişimi ile 50 sene ömür biçiyorlar). Citizende ise eco drive kullanmasına rağmen (güneş enerjisi paneli kadranın altında saklanmış durumda) kadran işçiliğini grand seikoya yakın tutma avantajı var. Yani 10 - 15 senede bir şarjlı pil değiştirsen yetiyor.
Resim
Resim

zor karar çok para
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj ibrahim223 » 13 Haz 2019, 10:40

Bu çok iyiymiş yanlız.. [emoji36]Resim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj mturann » 13 Haz 2019, 12:08

Ankthas yazdı:
görkemk yazdı:ever aldım bu ara japon high end quartz takılıyorum , grand seiko diverla beraber baya bi japona kaydım. acaba sbdx035 ile bu saatin incelemesini mi yapsam ?

Görkem hocam sizden bir Citizen - Chronomaster bekliyorum. Perpetuel calendar, süper-titanyum kasa(bilezikle birlikte sadece 88 gram), harika bir kadran ve işçilik, senede +- 5 saniye sapma oranlı mekanizma:

Resim

Titanyum bu renkte kalmıyor.
Zamanla grimtrak bir renge dönüyor.
Gri renkli olunca da çelik bir saat gibi görünmüyor.
Titanyum düşünenler bu durumu da düşünsünler bence.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Ankthas » 13 Haz 2019, 14:18

Yalnız Grand Seiko mekanik ve spring drive'lı modellerinde kullandığı GS'ye özgü orjinal kadran motiflerini pilli modellerinde kullanmıyor. Genelde düz sunburst ya da özel üretimli modellerde birsürü GS yazılı kadran oluyor.

Öte yandan GS ve Citizen, farklı coatinglerde titanyumda kararmanın ve matlaşmanın önüne geçiyorlar diye biliyorum. Uzun süre GS ve üst düzey Citizen kullanan arkadaşlardan bilgi almak lazım bu konuda.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj görkemk » 13 Haz 2019, 14:58

Ankthas yazdı:Yalnız Grand Seiko mekanik ve spring drive'lı modellerinde kullandığı GS'ye özgü orjinal kadran motiflerini pilli modellerinde kullanmıyor. Genelde düz sunburst ya da özel üretimli modellerde birsürü GS yazılı kadran oluyor.

Öte yandan GS ve Citizen, farklı coatinglerde titanyumda kararmanın ve matlaşmanın önüne geçiyorlar diye biliyorum. Uzun süre GS ve üst düzey Citizen kullanan arkadaşlardan bilgi almak lazım bu konuda.

grand seiko , casio oceanus ve citizen en üst modelleri grade 5 titayum kaplama kullanıyor. Çelikten çok daha sert ve çizilmeye dayanıklılar. Ayrıca çelik gibi parlatılabiliyorlar. Ancak bu tür kasa ve kordon üretmek için yüklü miktarda yatırım yapmak gerekiyor ve japon firmalar duşında bu yatırımı yapan pek yok o yüzden işvicreli firmalarda grade 5 titanyum işleme falan görmek çok mümün değil
JLC'nin diverlarında filan anca var . Mesela bildiğim kadarıyla modeli yanlış hatırlamıyorsam tudorun pelagosu grade 2 titanyum japonların çok gerisinde yani.

grade 5 titanyum kaplama çizilmeye karşı çok dayanıklı bunu kordon klipslerinde diğer saatlere göre çok daha az çizilme olmasından hemen anlıyorsun zaten birkaç ay sonra ancak bir dejavantaj saati hor kullanan birisisin ve bi 5 sene sonra polisaj yaptırmak istedin bu grade 5 titayum kaplamada çok mümkün değil kaplamayı soyacağından altından mat klasik base titanyum metal ortaya çıkacaktır. O yüzden sadece ana fabrika yani japonyaya saati gönderip full bakım parasını ödeyerek cilalama ve kaplama servisinden faydalanabiliyorsunuz ki bunuda sadece markanın en üst modelleri için yapıyorlar. örneğin seiko astron , casio oceanus , grand seiko , f950 satelite wave vs..

ekleme olarak omega planet ocean da grade 5 kullanıyordu galba, quartz seikolarda limited editionlar dışında motifli işlemeli kadran işçiliği yok doğru mesela yukarıdaki resinde sarı GMT limited edition ve dial işlemesi kabarma desenli filan
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj paffendorf » 26 Haz 2019, 02:55

Resim
Kullanıcı avatarı
paffendorf

Mesaj vysaknc » 29 Haz 2019, 14:47

.Resim

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj sentez42 » 30 Haz 2019, 16:33

Resim
Kullanıcı avatarı
sentez42

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var - Daily Wrist Check

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners