TSF Omega Master Club / Sadece Omega

Her An Her Yerde Saat Günlüğü

Re: TSF Omega Master Club / Sadece Omega

Mesaj Heesh » 23 Eki 2022, 13:23

Bana mantıklı geldi çünkü fiyatlar aşırı pahalı ben bile rado longines filan almak için uzun süre birikim yapmak zorun da kalıyorum ki alamadım hala. 3 yıl önce 10 K olan saatler şuan 35-40 K bandında belki durumu iyi olan saat sever dostlar fazla bir fark göremiyordum ama fiyatlar pahalı .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj muratcan87 » 23 Eki 2022, 20:48

Fiyatların pahalı olması ile şirketin stratejisi arasında her zaman doğru orantı olmuyor. Swatch Group’un Türkiye’deki yapılanmasında genel merkez, Omega butikleri ve Swatch butikleri var. Longines, Rado, Blancpain, Breguet v.s. gibi markalar zaten yetkili satıcılarda satılıyor sadece. Omega butikleri karlılıktan uzak olabilir zira artık şu anki fiyatlarla satışların oldukça düşük olduğu bir gerçek, ancak en azından Swatch markası ve butikleri hala karlıdır diye tahmin ediyorum. Olmasa yeni bir butik açılmazdı. Yine ülkeden çıkacak firma yeni bir mağaza neden açar, onu da bağlamlandıramıyorum. Kaldı ki son anda acil bir karar alacak bir firma da değil bence Swatch Group. Omega özelinde koskoca Türkiye'de bir tek Nişantaşı ve İstanbul Havalimanı'nda butik var. Yani çok büyük bir yatırım da yok. Genel merkez ise tüm markalar için bir iletişim bürosu işlevi görüyor. Dünyanın en büyük saat grubu için bu ofisin de yine maliyeti önemsiz olmalı. Bu anlamda böyle bir kararın gerçekliği konusunda şüpheli yaklaşıyorum resmi açıklama yapılana kadar.

Fiyatlar konusunda ise haklısınız. Maalesef bu yüzden satışlar da çok düştü, karlılık da çok azaldı. Zaten olmayan saat kültürü ise iyice geriye gidiyor. Apple Watch bu bağlamda bence artık saat dünyasının Türkiye'de en dominant markası oldu bile.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj Heesh » 23 Eki 2022, 22:28

muratcan87 yazdı:Fiyatların pahalı olması ile şirketin stratejisi arasında her zaman doğru orantı olmuyor. Swatch Group’un Türkiye’deki yapılanmasında genel merkez, Omega butikleri ve Swatch butikleri var. Longines, Rado, Blancpain, Breguet v.s. gibi markalar zaten yetkili satıcılarda satılıyor sadece. Omega butikleri karlılıktan uzak olabilir zira artık şu anki fiyatlarla satışların oldukça düşük olduğu bir gerçek, ancak en azından Swatch markası ve butikleri hala karlıdır diye tahmin ediyorum. Olmasa yeni bir butik açılmazdı. Yine ülkeden çıkacak firma yeni bir mağaza neden açar, onu da bağlamlandıramıyorum. Kaldı ki son anda acil bir karar alacak bir firma da değil bence Swatch Group. Omega özelinde koskoca Türkiye'de bir tek Nişantaşı ve İstanbul Havalimanı'nda butik var. Yani çok büyük bir yatırım da yok. Genel merkez ise tüm markalar için bir iletişim bürosu işlevi görüyor. Dünyanın en büyük saat grubu için bu ofisin de yine maliyeti önemsiz olmalı. Bu anlamda böyle bir kararın gerçekliği konusunda şüpheli yaklaşıyorum resmi açıklama yapılana kadar.

Fiyatlar konusunda ise haklısınız. Maalesef bu yüzden satışlar da çok düştü, karlılık da çok azaldı. Zaten olmayan saat kültürü ise iyice geriye gidiyor. Apple Watch bu bağlamda bence artık saat dünyasının Türkiye'de en dominant markası oldu bile.
Valla swatch ta bile 1500 lira üstü saatler 180 liraya aldığım saati dün 1650 TL ye satışta gördüm vay dedim :) kaldıki orta bant markalar artık fiyat dolayısı ile üste uçtu yapıcak birşey yok. Apple Watch bile artık pahalı ben akıllı saat sevmiyorum benim için saat olarak bir görevi de yok . İzleyip görücez. Zaten son 1 ayda hangi mağazaya gitsem saat bakmaya abi zam gelicek diyorlar aldın aldın .

Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj muratcan87 » 23 Eki 2022, 23:11

Heesh yazdı:
muratcan87 yazdı:Fiyatların pahalı olması ile şirketin stratejisi arasında her zaman doğru orantı olmuyor. Swatch Group’un Türkiye’deki yapılanmasında genel merkez, Omega butikleri ve Swatch butikleri var. Longines, Rado, Blancpain, Breguet v.s. gibi markalar zaten yetkili satıcılarda satılıyor sadece. Omega butikleri karlılıktan uzak olabilir zira artık şu anki fiyatlarla satışların oldukça düşük olduğu bir gerçek, ancak en azından Swatch markası ve butikleri hala karlıdır diye tahmin ediyorum. Olmasa yeni bir butik açılmazdı. Yine ülkeden çıkacak firma yeni bir mağaza neden açar, onu da bağlamlandıramıyorum. Kaldı ki son anda acil bir karar alacak bir firma da değil bence Swatch Group. Omega özelinde koskoca Türkiye'de bir tek Nişantaşı ve İstanbul Havalimanı'nda butik var. Yani çok büyük bir yatırım da yok. Genel merkez ise tüm markalar için bir iletişim bürosu işlevi görüyor. Dünyanın en büyük saat grubu için bu ofisin de yine maliyeti önemsiz olmalı. Bu anlamda böyle bir kararın gerçekliği konusunda şüpheli yaklaşıyorum resmi açıklama yapılana kadar.

Valla swatch ta bile 1500 lira üstü saatler 180 liraya aldığım saati dün 1650 TL ye satışta gördüm vay dedim :) kaldıki orta bant markalar artık fiyat dolayısı ile üste uçtu yapıcak birşey yok. Apple Watch bile artık pahalı ben akıllı saat sevmiyorum benim için saat olarak bir görevi de yok . İzleyip görücez. Zaten son 1 ayda hangi mağazaya gitsem saat bakmaya abi zam gelicek diyorlar aldın aldın .

Maalesef fiyatlara diyecek bir şey yok. Ancak tüm markaların fiyatları arttı, sadece Swatch’un değil. Moonswatch ve son Dragon Ball serisi yeniden çok ilgi çekti. Turistik satışlar dahi oldukça yeterli çoğu zaman. Velhasıl daha çok yakın süre önce yeni şube yatırımı yapmış, bu senenin saat dünyasında en çok ses getiren ürününü çıkarmış en büyük firmanın bir anda çekilmesi bana olası gelmiyor. Bu anlamda ciddi bir haber de bulamadım. Omega butikleri kapanıyor olsa söylenti daha mantıklı gelirdi ama sizin de saydığınız nedenlerden dolayı. Neyse sonuçta yaşayıp göreceğiz :)
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj BatuhanKLC » 24 Eki 2022, 08:47

Çok sevdiğim ama daha alamadığım bir marka Omega , eğer Türkiye piyasasından çekilirse üzülürüm .
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Mesaj muratcan87 » 24 Eki 2022, 11:29

BatuhanKLC yazdı:Çok sevdiğim ama daha alamadığım bir marka Omega , eğer Türkiye piyasasından çekilirse üzülürüm .

Satışları asla bitmez, yetkili satıcılar tarafından mutlaka satılır. Kendisinin ve grup şirketinin burada olmasının ise ürün ve yedek parça bulunabilirliği konusunda özellikle avantajı oluyor ve distribütör dışında bir muhattap bulma konusunda daha iyi oluyor. Onun dışında orijinal servis bakımları için zaten ürünler İsviçre'ye gönderiliyor. Bir sıkıntı yaşasanız genel merkez müdahil oluyor vs. çok da bir sorun olmaz yani almak istediğinizde.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj muratcan87 » 08 Oca 2023, 20:19

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj gozdentunay » 09 Oca 2023, 00:50

Resim

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

ÖncekiSonraki

Dön TSF Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var - Daily Wrist Check

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners