TSF Omega Master Club / Sadece Omega

Her An Her Yerde Saat Günlüğü

Re: TSF Omega Master Club / Sadece Omega

Mesaj Baran » 27 Eyl 2017, 17:08

Seamaster Ploprof

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Baran » 03 Eki 2017, 12:34

Ploprof’dan devam

Resim

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj darksilence » 03 Eki 2017, 23:08

Baran, bileğindeki saati seviyor musun? :D
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

TSF Omega Master Club / Sadece Omega

Mesaj Baran » 04 Eki 2017, 05:34

Bu soruyu sorduguna göre incelememi ve dönem testimi okumamışsın derdim ama okuyanlardansın,ayrıca sen bunu rakı sofrasında takaslarsın dediğinide hatırlıyorum ama aylar sonra en kalıcı en cok bileğimde vakit geçiren saatim oldu diyebilirim.[emoji3] Bu saati senelerdir denememiş,canlı görüp incelememiş biri olarak cok beğeniyordum,kalitesi ve tarihi hakkındada oldukca bilgi sahibiydim.Aldıgımdan beri bu zamana kadar neden almadıgım konusunda pişmanlık yaşıyorum.

Toolwatch için ölüp biten bizlerin arasında bu saatin cok popüler olmamasının sebebinin amacı için üretilirken dizaynının bile önemsenmeden üretilecek kadar tool olmasına,piyasada çok nadiren denk gelmesine ve bir Omega için oldukça pahalı olmasına bağlıyorum.

Dizaynı estetik olmasada,bu zamana kadar kullandığım 200’e yakın saat içinde çevremde günlük hayatta en çok övgü alan saatim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bunların büyük cogunluğu her yaştan kadın [emoji3] Koskoca forumda bu saat 1 kişide Aladağlı’da,Aziz abide vardı ki bu saati ondan aldım şimdi kendine yenisini sipariş ediyor bildigim kadarıyla.Hoş ben 3 kere Rolex Deepsea aldım halada en sevdiğim 3 Rolex modelinden biridir,o modelde cok tutulmayan bir modeldir ki daha tool saatler düşünemiyorum.

Cevabım anlaşılmıştır sanırım darksilence [emoji3]

Resim

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj darksilence » 04 Eki 2017, 22:49

Baran yazdı:Bu soruyu sorduguna göre incelememi ve dönem testimi okumamışsın derdim ama okuyanlardansın,ayrıca sen bunu rakı sofrasında takaslarsın dediğinide hatırlıyorum ama aylar sonra en kalıcı en cok bileğimde vakit geçiren saatim oldu diyebilirim.[emoji3] Bu saati senelerdir denememiş,canlı görüp incelememiş biri olarak cok beğeniyordum,kalitesi ve tarihi hakkındada oldukca bilgi sahibiydim.Aldıgımdan beri bu zamana kadar neden almadıgım konusunda pişmanlık yaşıyorum.

Toolwatch için ölüp biten bizlerin arasında bu saatin cok popüler olmamasının sebebinin amacı için üretilirken dizaynının bile önemsenmeden üretilecek kadar tool olmasına,piyasada çok nadiren denk gelmesine ve bir Omega için oldukça pahalı olmasına bağlıyorum.

Dizaynı estetik olmasada,bu zamana kadar kullandığım 200’e yakın saat içinde çevremde günlük hayatta en çok övgü alan saatim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bunların büyük cogunluğu her yaştan kadın [emoji3] Koskoca forumda bu saat 1 kişide Aladağlı’da,Aziz abide vardı ki bu saati ondan aldım şimdi kendine yenisini sipariş ediyor bildigim kadarıyla.Hoş ben 3 kere Rolex Deepsea aldım halada en sevdiğim 3 Rolex modelinden biridir,o modelde cok tutulmayan bir modeldir ki daha tool saatler düşünemiyorum.

Cevabım anlaşılmıştır sanırım darksilence [emoji3]

Resim

Fazlasıyla... :)

Seni Oris ile ilk tanıdığım günlere gidiyor aklım da, Omegaya karşı bir antipatisi olan bir adamın kolunda sıkça bu saati görmek şaşırtıyor beni ne yalan söyleyim.. :D Bu durumdan şikayetçi miyim? Aslaa.. :thumbup: Demekki şunu anlıyorum; İnsanlar değişiyor...

Ha bu arada rakı sofrasında takas olayını bu saat için mi demiştim ben hatırlayamadım Alla Alla... :roll:
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj Baran » 05 Eki 2017, 02:30

Omegaya marka olarak mesafem ve düşüncem devam ediyor.Bana Omega hissiz duygusuz geliyor,otomobil özgecmişim sebebiylede Audi ile özdeşleştiriyorum.Ben BMW Mercedesciyimdir Subarucuyumdur.Ama markadan bağımsız RS6 en begendiğim otomobillerin başında gelir.Ploprofta aynı şekilde :) Benim gözümde Audi hiçbirzaman Mercedes olamayacağı gibi Omegada hiçbirzaman bir Rolex olamaz.Zaten bu düşüncelerimi incelememdede yazmıştım.Ploprof cok güzel bir saat ama ince işçilikte bir Deepsea değil.Son olarak Orisi hala seviyorum :)

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Tgm » 05 Eki 2017, 07:25

Valla ana vatanı Almanya dahil Avrupa'da gördüğüm ülkelerin hemen hepsinde açık ara en fazla kullanılan marka Audi :thumbup: gozlerimle şahitim buna. Bir mercedes eder mi etmez mi tartışılır ama benim Audi'ye saygım iki kat daha arttı buna şahit olduktan sonra :)

Ploprof :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj SemsalGS » 06 Eki 2017, 07:03

Boynuz kulağı geçmiştir. Audi de en yakın rakiplerini bence.
Ne kadar bmw marka fanatikliği yapsamda bende kabullenmeye başladım.
Omegaya saygım da son master chronemeter ve metas testi ile zirve yaptı.
Kullanıcı avatarı
SemsalGS

ÖncekiSonraki

Dön TSF Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var - Daily Wrist Check

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners