TSF Rolex Only Crown Club / Sadece Rolex

Rolex Saatler İle İlgili Tüm Konuları Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Rolex Only Crown Club / Sadece Rolex

Mesaj Hellhound » 20 Ara 2017, 12:01

Tgm yazdı:
Caner1983 yazdı:
Tgm yazdı:Caner niye jubilee kadro dışı? Ben tam olarak vakıf değilim aslında senin fikirlerinin şu an ne yönde olduğuna. Datejust'da fluted+jubilee kombinasyonundan daha bir kombinasyon bilmem. Yukardaki 41mm gri kadran jubilee+fluted ya da bu 41mm mavi jubilee+fluted.. Denedin mi bunları bileğinde?

Resim

Kardeş şöyle bir durum var kesinlikle bileziği sıkı kullanıyorum jubilede sıkı kullandığında boynuzdan sonra bir yamulma oluyor(rolex veya seiko jubileesi olsun yinede oluyor) bu durum görselini bozuyor ikincisi ise spor durmuyor gibi geliyor bana ????? Bilekte denemeler yapmam lazım :champ:
Tolga yalnız maviyide iyi kafaya sokan bir foto koymuşsun :champ:

Caner açıkçası jubilee'nin sıkı kullanımda yamulma yaptığını duymamıştım. Bileğin ince hatırladığım kadarıyla. 36mm de uygun olacaktır. Peki batman hiç geçti mi aklından? Biliyorum hem daha zor bulunuyor, hem de pazarlığı çok kısıtlı ama bence tam olarak aradığın saat :thumbup:

Eski üretimler (içi boş olanlar) zamanla kendini salıyor ama yeni Jubilee'lerin kendini bıraktığını henüz ben de duymadım Tolga.

Caner hocam, DJ'ı Sub gibi düşünmemek gereliyor. Bileği kavrama ve bilezik dengesi açısından tamamen farklı bir saat. Sub'ın kasa arkası kalınlığı fazla olduğu ve boynuzları bileği kavramadığı için ben de sıkı kullanıyorum ancak arkadaşımdan ödünç aldığım DJ'ı (bir önceki kasa) oyster bilezikli olduğu halde daha bol kullanmıştım ve Sub'dan rahat etmiştim.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Caner1983 » 20 Ara 2017, 13:09

Tgm yazdı:
Caner1983 yazdı:
Tgm yazdı:Caner niye jubilee kadro dışı? Ben tam olarak vakıf değilim aslında senin fikirlerinin şu an ne yönde olduğuna. Datejust'da fluted+jubilee kombinasyonundan daha bir kombinasyon bilmem. Yukardaki 41mm gri kadran jubilee+fluted ya da bu 41mm mavi jubilee+fluted.. Denedin mi bunları bileğinde?

Resim

Kardeş şöyle bir durum var kesinlikle bileziği sıkı kullanıyorum jubilede sıkı kullandığında boynuzdan sonra bir yamulma oluyor(rolex veya seiko jubileesi olsun yinede oluyor) bu durum görselini bozuyor ikincisi ise spor durmuyor gibi geliyor bana ????? Bilekte denemeler yapmam lazım :champ:

Caner açıkçası jubilee'nin sıkı kullanımda yamulma yaptığını duymamıştım. Bileğin ince hatırladığım kadarıyla. 36mm de uygun olacaktır. Peki batman hiç geçti mi aklından? Biliyorum hem daha zor bulunuyor, hem de pazarlığı çok kısıtlı ama bence tam olarak aradığın saat :thumbup:

Gerçekte yamulma değil baklalar ince olduğu için bileğin şeklini alıyor göze yamuk duruyor hissi veriyor görsel bişey yani
Batman denemek lazım ama şehir değişikliği deneme turlarını kısıtlıyor
Yorum için :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Caner1983 » 20 Ara 2017, 17:36

Hellhound yazdı:
Tgm yazdı:
Caner1983 yazdı:

Resim

Eski üretimler (içi boş olanlar) zamanla kendini salıyor ama yeni Jubilee'lerin kendini bıraktığını henüz ben de duymadım Tolga.

Caner hocam, DJ'ı Sub gibi düşünmemek gereliyor. Bileği kavrama ve bilezik dengesi açısından tamamen farklı bir saat. Sub'ın kasa arkası kalınlığı fazla olduğu ve boynuzları bileği kavramadığı için ben de sıkı kullanıyorum ancak arkadaşımdan ödünç aldığım DJ'ı (bir önceki kasa) oyster bilezikli olduğu halde daha bol kullanmıştım ve Sub'dan rahat etmiştim.

Resim
Demek istediğim çizdiğim yer belki insanlara saçma gelebilir oyster bileziktede oluyordur veya asimetri manyağı diyebilirsiniz bilemedim ????
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Hellhound » 20 Ara 2017, 18:09

Anladım. Bilezikteki geçme sayısı ne kadar fazla ise kemik çıkıntısından da o kadar etkileniyor bilezikler. Jubilee de SKX kadar olmasa da rahatsızlık verebilir bu durumda.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj bdilek » 20 Ara 2017, 18:58

mitvaa yazdı:Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok şık Güle güle kullanın

Kullanıcı avatarı
bdilek

Mesaj mitvaa » 20 Ara 2017, 21:41

bdilek yazdı:
mitvaa yazdı:Resim

Çok şık Güle güle kullanın

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
mitvaa

Mesaj afl » 27 Ara 2017, 09:40

Resim
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Orhanbalu » 13 Oca 2018, 10:17

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
balu
Kullanıcı avatarı
Orhanbalu

ÖncekiSonraki

Dön TSF Rolex Crown Club

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners