TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Saatlerimiz: Toplu Aile Fotoğrafı

Her An Her Yerde Saat Günlüğü

Re: Saatlerimiz: Toplu Aile Fotoğrafı

Mesaj ÜmitYüksel » 25 Haz 2018, 00:56

byakrep yazdı:
asuspc yazdı:
byakrep yazdı:Hep merak etmişimdir bir aile yaratılırken nelere dikkat ediliyor ?
Şimdi bakıyorum adamın elinde bir birinin benzeri 4 farklı marka Diver, 5 tane farklı marka Dress, 3 tane farklı marka Pilot, 4 tane farklı marka Dijital vs vs 20'ye yakın saat var. Bir haftada 7 gün olduğuna göre saatlere sıra nasıl geliyor ? Bende de 8 saat vardı çok fazla olduğunu ve sıra gelmediğini düşünerek 5 taneye düşürdüm. Şöyle düşündüğümde saatlerimin hiç biri birbirine benzemiyor hiçte benzemedi. Nedir bu işin püf noktası bir ailede ideal saat sayısı kaç olmalı?

Günde 2 ayrı saat takıyorum [emoji51]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gününü dolu dolu yaşayanlar ve Ekonomik anlamda iyi durumda olduğunu bildiğim bir kaç abimde aynı şekilde kullanıyor. Sabah işe gidiyor akşam çıkıp eve gidiyor üst baş değişiyor koldaki saatte değişiyor. Yada öğlen sonra giyimle birlikte saati değiştirende var. Bizimkisi daha sıradan ve rutin ev iş arası olduğu için eve girdinmi olay bitiyor :D Tabi evden dışarıya çıkarsam üst başı değiştirdikten sonra saatide değişiyorum tabi bu sık bir durum değil. Peki siz nasıl yapıyorsunuz ?

Benim çantada her daim yedek bir saat olur.Bir kaçtanede büroda çekmecede duruyor (Büro çekmecesinde genellikle yıllar önce aldığım moda marka saatler ) ve herdaim arabamda bir Outdoor saat bulundurum. Gün içerisinde bazen sıkılınca saat değiştiririm.Akşam eve geldiğimde ertesi gün takacağım saati takarım yada dışarı çıkacaksam ve çıkacağım yere göre yine saat değiştiririm.

Mesela bugün pazar olduğundan sabah Garmin Fenix 3 saatimi takmıştım.Arkadaşlarla ufak bir outdoor aktivitesi yaptık yağmur olduğu için hemen Casio saatle değiştirdim.Akşam eve geldiğimde Casio yu çıkarttım sildim çantaya koydum ve Breitling'i taktım. :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj HknDrsn » 25 Haz 2018, 09:02

asuspc yazdı:
byakrep yazdı:
asuspc yazdı:
byakrep yazdı:Hep merak etmişimdir bir aile yaratılırken nelere dikkat ediliyor ?
Şimdi bakıyorum adamın elinde bir birinin benzeri 4 farklı marka Diver, 5 tane farklı marka Dress, 3 tane farklı marka Pilot, 4 tane farklı marka Dijital vs vs 20'ye yakın saat var. Bir haftada 7 gün olduğuna göre saatlere sıra nasıl geliyor ? Bende de 8 saat vardı çok fazla olduğunu ve sıra gelmediğini düşünerek 5 taneye düşürdüm. Şöyle düşündüğümde saatlerimin hiç biri birbirine benzemiyor hiçte benzemedi. Nedir bu işin püf noktası bir ailede ideal saat sayısı kaç olmalı?

Günde 2 ayrı saat takıyorum [emoji51]

Gününü dolu dolu yaşayanlar ve Ekonomik anlamda iyi durumda olduğunu bildiğim bir kaç abimde aynı şekilde kullanıyor. Sabah işe gidiyor akşam çıkıp eve gidiyor üst baş değişiyor koldaki saatte değişiyor. Yada öğlen sonra giyimle birlikte saati değiştirende var. Bizimkisi daha sıradan ve rutin ev iş arası olduğu için eve girdinmi olay bitiyor :D Tabi evden dışarıya çıkarsam üst başı değiştirdikten sonra saatide değişiyorum tabi bu sık bir durum değil. Peki siz nasıl yapıyorsunuz ?

Benim çantada her daim yedek bir saat olur.Bir kaçtanede büroda çekmecede duruyor (Büro çekmecesinde genellikle yıllar önce aldığım moda marka saatler ) ve herdaim arabamda bir Outdoor saat bulundurum. Gün içerisinde bazen sıkılınca saat değiştiririm.Akşam eve geldiğimde ertesi gün takacağım saati takarım yada dışarı çıkacaksam ve çıkacağım yere göre yine saat değiştiririm.

Mesela bugün pazar olduğundan sabah Garmin Fenix 3 saatimi takmıştım.Arkadaşlarla ufak bir outdoor aktivitesi yaptık yağmur olduğu için hemen Casio saatle değiştirdim.Akşam eve geldiğimde Casio yu çıkarttım sildim çantaya koydum ve Breitling'i taktım. :lol: :lol:

Hay maşşallah :D Mutluysan diyecek birşey yok tabi :lol: :lol:
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj KaraSinek » 25 Haz 2018, 10:19

özellikle iş koleksiyon seviyesine geçince işin suyu çıkıyor.

dolmakalem koleksiyonu biri olarak benden tavsiye isteyen birine hep güzel bir 3lü deri taşıma kılıfı içinde 3 güzel kalemin olsun 4.ye ihtiyacın yok derim. gelin görün ki bu mikrobu kapan yakın bir arkadaşım ancak 9 kaleme düşebildi. ona göre hepsi birbirinden farklı ve kullanım yerleri farklı. ben ise 400 kalemi geçtim ve bence hepsi birbirinden farklı.

bu durumu saate de benzeştirebilriz. bir de bir aksesuar, giyimin tamamlayıcı bir parçası olarak düşünürsek tek saat ile tatmin olabileceğimizi sanmıyorum. özellikle bu forum ile bir araya gelen bizler için...

saat sahibi olurken de bu işin bir standartı olabilceğini düşünmüyorum. bir diver, bir pilot, bir dress, bir chrono bir bilmemne diyip check atılacak bir iş değil bu. örneğin benim giyim tarzım ve kişisel zevklerimden diver saatleri seviyorum. ve skx ile başlayan macera turtle ve samurai de katarak devam etti. bana sorarsanız 3ü de tamamen farklı 3 saat (silikon,deri,çelik kordonla) ama saat sayımı çok arttırmak istemediğimden kendimi zorlayarak skxi yeni bir saat almak isteyen yakın bir arkadaşıma sattım. çünkü sahip olduğum saatleri kullanmak için aldım. ve sayı çok arttıkça bilek zamanı çok düşüyor ve bu durum beni rahatsız ediyor.
https://www.instagram.com/karasinek666/
Kullanıcı avatarı
KaraSinek

Mesaj HknDrsn » 25 Haz 2018, 20:24

KaraSinek yazdı:özellikle iş koleksiyon seviyesine geçince işin suyu çıkıyor.

Çok uzundu sayfa kalabalık yapmasın diye sildim. :D Kalemde ayrı bir hastalık bende de var ama her çeşit kurşundan tut tükenmezine dolma kalemine vs vs çeşit çeşit.
Kalemle ne kadar işim var dersen günde bir kaç kez elime ya alırım ya almam. Ayrıca kalem taşıyan birini hep karakteristik yazdığını düşünürüm niyedir bilmiyorum :D Saat konusunda bende aynı fikirdeyim fakat adet çoğalınca sıra gelmiyor az olsun öz olsun kanısındayım o yüzden merakım ideali nedir ve ailede olmazsa olmaz nedir bir dress bir diver bir crono bir pilot bir dijital derken başka ne alınabilir. Artı işin içine birde kadran rengi ve kayış girince dahada çeşitleniyor önünü alamıyorsun bu seferde fazlalık oluyor :lol:
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj Moccstudio » 29 Haz 2018, 22:22

ResimResim

Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Mesaj hlkshnr » 01 Tem 2018, 15:01

Bir toplu fotoğraf da ben paylaşayım. Yorumlarınızı rica ederim.

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Mandos » 01 Tem 2018, 15:19

hlkshnr yazdı:Bir toplu fotoğraf da ben paylaşayım. Yorumlarınızı rica ederim.

Resim

Resim

Longines ve Tisell çok şık :champ: Sanki 1-2 tane diver iyi olabilir bu aileye.

Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj hlkshnr » 01 Tem 2018, 15:45

Bütçeme uygun beğendiğim diver çıkarsa karşıma alacağım. Fakat bir iki saat satılmalı takmaya sıra gelmez.

Mandos yazdı:
hlkshnr yazdı:Bir toplu fotoğraf da ben paylaşayım. Yorumlarınızı rica ederim.

Resim

Resim

Longines ve Tisell çok şık :champ: Sanki 1-2 tane diver iyi olabilir bu aileye.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

ÖncekiSonraki

Dön TSF Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var - Daily Wrist Check

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: cihanmert, Google [Bot] ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners