Rolex Submariner vs Omega Seamaster Planet Ocean LM

Çeşitli Saat Modellerinin Karşılaştırıldığı Bölüm

Siz Olsanız Hangisini Seçersiniz?

Anket 22 Mar 2011, 00:25 tarihinde bitecek

Rolex Submariner
30
67%
Omega Planet Ocean
15
33%

Toplam oy : 45

Re: Rolex Submariner vs Omega Seamaster Planet Ocean LM

Mesaj Emre » 17 Mar 2011, 21:04

bkarasu yazdı:Aslında sadece rolexin marka üstünlüğü değildi demek istediğim ama tabiki markanında kıyaslamalarda önemli olduğunu düşünüyorum. Tamam ikiside diver ama omega sırf seramik bezel koyup limited üretti diye POnun nasıl bir anda submariner rakibi olduğunu anliyamadım belkide. Rolex semarik bezel kullanmadan önce standart POyu submarinera rakip gören varsa ben yanılmışımdır. Ben POyu çok beğenmeme rağmen farklı bir sınıfta olduğunu düşünüyorum (kullanım amacı olarak değil kalite açısından)

Neye gore kime gore bkarasu? :) Oyle bi bahsetmissiniz ki "Planet Ocean neymis, hayatta rakip olamaz Submariner'a" tarzinda bi cikarim yaptim. Cok acik ve net soylemek gerekirse, yeni Planet Ocean serisine karsi Submariner'in en buyuk avantaji klasiklesmis olmasidir. Onun disinda ikisinin de artilari ve eksileri vardir. Ve evet kesinlikle yeni Planet Ocean serisi Rolex Submariner'in rakibidir. Ustelik fiyat olarak da daha uygundur.

Kalite olarak oyle "rakip olamaz" gibisinden bi fark yoktur hatta kimi noktalarda Planet Ocean Submariner'dan ustundur.

Sunu da unutmamak gerek, Rolex'in de seramik bezel olmayan Submariner'i mevcut ve hali hazirda o da gayet normal Planet Ocean ile rakipler. Simdi suraya yoneltebiliriz soruyu, Rolex Seramik Bezel uretti diye mi bahsetiginiz kadar ustun bi hale geldi?
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Emre » 17 Mar 2011, 21:27

Redliner yazdı:Arkadaşlar ben kimseye sataşmadım yanlış anlaşılma olmasın. Hemen alınmış olmanız beni üzer. Rolex ya da Omega kullanan birisi değilim. Yukarıdaki karşılaştırma kanımca denk değildir bu yüzden böyle bir cümle kurdum. Sataşma kelimesi çirkin ve maksadının dışında ayrıca... :(

Redliner, mesajiniz hic hos degildi ama yine de alinip cevap verme ihtiyaci hissetmedim.

Lakin bu tur mesajlardan sonra ikisi arasinda kalsam Rolex alirim diyen ben, Omega'ya verdigim oyun arkasinda durur hale geldim su anda acikcasi :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Archezia » 17 Mar 2011, 21:56

Resmen hiçbirşey yok ortada ama olay çıkmış. Neyse, Rolex düşmanıyım belki ama kalitesine saygılıyım. Omega'nın ise dizaynı bana göre daha güzel. Ben berabere diyeyim o zaman Sub'a çok oy katmayalım. (: Ama PO yerine başka bir diver olabilirdi diye düşünenlerdenim ben de. Pek dengeli olmamış...
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Emre » 17 Mar 2011, 22:00

Archezia yazdı:Resmen hiçbirşey yok ortada ama olay çıkmış. Neyse, Rolex düşmanıyım belki ama kalitesine saygılıyım. Omega'nın ise dizaynı bana göre daha güzel. Ben berabere diyeyim o zaman Sub'a çok oy katmayalım. (: Ama PO yerine başka bir diver olabilirdi diye düşünenlerdenim ben de. Pek dengeli olmamış...

Olay yok Archezia, saatten konusuyoruz surda :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj bkarasu » 17 Mar 2011, 23:40

emre08 yazdı:
bkarasu yazdı:Aslında sadece rolexin marka üstünlüğü değildi demek istediğim ama tabiki markanında kıyaslamalarda önemli olduğunu düşünüyorum. Tamam ikiside diver ama omega sırf seramik bezel koyup limited üretti diye POnun nasıl bir anda submariner rakibi olduğunu anliyamadım belkide. Rolex semarik bezel kullanmadan önce standart POyu submarinera rakip gören varsa ben yanılmışımdır. Ben POyu çok beğenmeme rağmen farklı bir sınıfta olduğunu düşünüyorum (kullanım amacı olarak değil kalite açısından)

Neye gore kime gore bkarasu? :) Oyle bi bahsetmissiniz ki "Planet Ocean neymis, hayatta rakip olamaz Submariner'a" tarzinda bi cikarim yaptim. Cok acik ve net soylemek gerekirse, yeni Planet Ocean serisine karsi Submariner'in en buyuk avantaji klasiklesmis olmasidir. Onun disinda ikisinin de artilari ve eksileri vardir. Ve evet kesinlikle yeni Planet Ocean serisi Rolex Submariner'in rakibidir. Ustelik fiyat olarak da daha uygundur.

Kalite olarak oyle "rakip olamaz" gibisinden bi fark yoktur hatta kimi noktalarda Planet Ocean Submariner'dan ustundur.

Sunu da unutmamak gerek, Rolex'in de seramik bezel olmayan Submariner'i mevcut ve hali hazirda o da gayet normal Planet Ocean ile rakipler. Simdi suraya yoneltebiliriz soruyu, Rolex Seramik Bezel uretti diye mi bahsetiginiz kadar ustun bi hale geldi?

Öncelikle çok yanlış bir çıkarım yapmış olduğunuzu belirteyim. Planet Ocean neymiş diye düşünüyor olsaydım her mesajımda ne kadar çok beğendiğimi belirtmezdim. Sizde POyu alınca doğru seçimi yaptığınızı düşünmüştüm ( ve sanırım belirtmiştim). Ama diğer taraftan bence gerçekten rakip olamazlar. Neye göre kime göre sorusunun cevabıda burda. Daha önce belirttiğim gibi sadece "bana göre". Ama ben bu kadar kişisel tercihim olduğunu belirtirken siz nasıl evet kesinlikle rakiptirler diyorsunuz anlamadım.
Son cümlenize ise hiç anlam veremedim ben zaten "bana göre" rolexin seramik bezel üretmeden öncede POdan daha üstün bir saat olduğunu düşündüğümü belirtmiştim.Ayrıca rolex bezeli değişti diye fiyatı ikiye katlamadı.
Sonuç olarak standart PO şu andaki fiyatıyla o fiyat sınıfındaki en alınacak saatlerden bir tanesi hatta bence belkide birincisi ama bir saati bezeli hariç iki katı fiyatındaki bir saaatle kıyaslamak hatta onu seçmek tuhaf geldi sebebini merak ettim ve sordum keşke sizde madem böyle düşünüyorsunuz makul bir şekilde POnun mekanizmasının , çeliğinin, camının , tasarımının vs. submarinerdan aşağı kalır bir yanının olmadığını bana anlatsaydınız bence daha faydalı ilerlerdi konu ve bende bilmediğim bir şeyler öğrenirdim belkide. (halen geç değil :) )
Kullanıcı avatarı
bkarasu

Mesaj Emre » 18 Mar 2011, 00:08

Oncelikle cok tesekkurler, o basliga yazmamissiniz ama burada soylemis oldunuz :champ:

bkarasu tabi ki zevkinize ve begeninize saygim sonsuz, sonucta amacim burda biseyi dikte etmek degil lakin bende elestirdiginiz hususta siz de ayni seyi yaptiginiz icin degisik karsiladim. Yani bariz bi sekilde karsilastirma var bu baslikta, ve siz kasadan mekanizmadan hicbiseyden bahsetmeden "vay PO ne zaman rakip olmus Submariner'a?" tarzi bi mesaj atinca, yani olayi garipseyince ben cevap verme ihtiyaci hissettim.

Bir de, dikkat ederseniz PO'i kucumsediginizi yazmadim, PO'ni Submariner karsisinda kucumsediginizi yazdim :) Ve kendi kullandigim saat olmasina ragmen kesinlikle alinganlik hissetmiyorum bu konuda. Butun forumlarda Planet Ocean Submariner ile kiyaslanir. Bu benim kisisel gorusum degil yani. Ikisi de birbirinin ciddi sekilde rakibi. Buyrun ciddi bi Sea Dweller-Planet Ocean kiyaslamasi var burada:

http://forums.watchuseek.com/f67/omega-planet-ocean-vs-rolex-sea-dweller-comparative-review-76917.html

Submariner cok guzel bir saat, ve de diver saatlerinin atasi ama gozumuzde biraz fazla yuksekte tutmuyor muyuz?

Bu arada Planet Ocean Liquid Metal ile (ki bence seramik bezelden daha iyi) 2000 dolar eklediyse Rolex de seramik bezelle helalinden bi 1500 dolar ekledi fiyatina :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj bkarasu » 18 Mar 2011, 00:35

Ben Rolex submariner ve gmtmaster II ye seramik bezel eklerken yıllık klasik zamından daha öte bir fiyat artışına girmediğini sanıyordum ama yanılmış olabirim. (yinede belirtmeden edemiyorum böyleyse bile zam oranları çok farklı bir tanesi yüzde 20 civarında eklerken diğeri yüzde 60 eklemiş nerdeyse)
Dediğiniz gibi bende submarinerı bu kadar üstün görürken keşke daha detaylı belirtseymişim ama bende açık olduğu düşündüğüm için es geçmişim sanırım. Rolexin mekanizmasını daha önde tutmamı makul görürsünüz sanırım çelik olarakta kendimce rolexi nerdeyse rakipsiz görüyorum.Tasarım tamamen kişisel bir durum zaten bende arada kalıyorum özellikle turuncu bezelli ve kauçuk kayışlı PO favorim, Submariner LV olunca öne geçiyor. Prestij konusundada Submariner bir adım daha önde bence.
Danışma bölümündeki başlığınıza fikrimi yazmışım bu arada ;) burda tekrar etmektede fayda görüyorum saatiniz önceden almayı düşündüğünüz Breitlinglerden çok daha güzel bir saat. Hatta o fiyatlarda daha güzel bir saat yok benim için. Ama rakam $6000 seviyesine varınca işler değişiyor.
Kullanıcı avatarı
bkarasu

Mesaj Thevenin » 18 Mar 2011, 00:41

Yine PO dendi, yapmayin kisaltmayin, bana bunu yaptirmayin. Baskasina sozum yok; ama Planet Ocean deyin beyler lutfen :D

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Savaşları - Watch Wars Arena

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners