Seiko Sumo SDBC003 vs Orient M-Force EL06001D

Çeşitli Saat Modellerinin Karşılaştırıldığı Bölüm

Sizin Tercihiniz?

Orient M-Force EL06001D
13
50%
Seiko Sumo SDBC003
13
50%

Toplam oy : 26

Seiko Sumo SDBC003 vs Orient M-Force EL06001D

Mesaj Tolgi06 » 14 Oca 2017, 15:17

Yeni bir karşılaşma ile merhaba :champ:
Doların alıp başını gittiği şu günlerde biraz da göreceli olarak daha affordable saatlere değinmek adına, yeni karşılaştırmayı mavi köşede Seiko Blue Sumo ya da moda adıyla Blumo ile kırmızı köşede Orient M-Force Blue ya da namıdiğer Beast ile yapacağız :super:

Resim
Resim
KKarakuş'un objektifinden

Marka&Model : Seiko Prospex Scuba SDBC003 Blue Sumo/Blumo
Kadran : Mavi kadran, saat 3 yönünde tarih penceresi
Mekanizma : Seiko 6R15 23 taşlı otomatik mekanizma. Elle kurma ve hacking seconds özellikli. 50 saat güç rezervi
Kasa&Kordon : Paslanmaz çelik kasa ve kordon
Cam : Hardlex mineral kristal cam
Su Geçirmezlik : 200m/20 bar basınca dayanıklılık
Kasa Çapı : 44mm
Fiyat : 600$

Resim
Resim
MaLi'nin objektifinden

Marka&Model : Orient M-Force Blue EL06001D/Blue Beast
Kadran : Mavi kadran, saat 6 yönünde güç rezerv göstergesi ve 3 yönünde tarih penceresi
Mekanizma : Orient otomatik 40N5A 22 taşlı mekanizma. Güç rezerv göstergeli, Elle kurma ve hacking seconds özellikli. 40 saat güç rezervi
Kasa&Kordon : Paslanmaz çelik kasa ve kordon
Cam : AR kaplamalı safir cam
Su Geçirmezlik : 200m su geçirmezlik
Kasa Çapı : 47mm
Fiyat : 795$
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Re: Seiko Sumo SDBC003 vs Orient M-Force EL06001D

Mesaj Khan » 14 Oca 2017, 15:30

Kağıt üstünde Orient daha iyi gibi görünüyor ama ben Sumodan da memnun olmayanı görmedim.

Oyumu Orient'e kullanarak yarışı sertleştireyim :) :champ:
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj fortis » 14 Oca 2017, 16:00

Kurma kolunun terste oluşunu saymazsak Orient her alanda avantajlı. Ben de oyumu Orient'ten yana kullanıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj TSayiR » 14 Oca 2017, 16:24

Sumo kullanmis biri olarak, Kullanim amacina gore degerlendireceksek eger kesinlikle mforce derim; ama gorunumu, ikinci el degeri, nato kombini gibi durumlari gozonune alinca sumo derim. Bu arada M-forcelar hakkinda birkac bilgi aktarayim. Su anda amazonda m-forcelarin bayagi bir modelinde kampanya var 250-300$ arasinda degisiyor. Tr ye gonderim aktif. Vergisi ve su anki kur artislarini ekleseniz bile tr fiyatlarindan daha ucuza geliyor. Ayrica M-forcelardan duydugum kullanici sikayeti, bezelindeki rakamlardakinrenklendirmenin zamanla ciktigi, yapilan renklendirme isleminin zamanla attigi yonde. Sirf bu yuzden vazgecmistim. Sumo hakkinda ise olumsuz hic bir sey duymadim ve özledim. Onceliklerinizi belirleyin, yazilanlari dikkate alin, iyice arastirin ve tetigi cekin derim. Bu arada sbdc033 003den daha uygun fiyatli ve su anda tr de abtsaatte satiliyor.
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj mlm » 14 Oca 2017, 16:44

Her iki saati de kullandım, ikisinin kalitesi, işçiliği ve diğer detayları birbiriyle yarışır seviyede.

Çok iyi konumladırılmış ve kadranda sırıtmayan güç rezervi göstergesi ve AR kaplama safir camı Orient'i bir adım daha öne taşımış gibi görünse de yine de güç rezervi göstergesinin kişiye göre diver bir saatte gerekliliği sorgulanabilir. Kasa çapının büyüklüğü ve çelik bilezikle birlikte artan ağırlığı sebebiyle konforunun her bilekte istenilen düzeyde olmayacağını düşünüyorum. Bileziğin bileği sarışı muhteşem ama.

Sumo ise her seferinde keşke safir camın oleydi dedirtmekle birlikte, marka imajı, kasa çapının daha uygun oluşu ve tasarımıyla Orient'in bir adım önüne geçiyor. Bileziğin kasa çapına nazaran en itibariyle ince oluşu(20 mm) ilk bakışta bir eksiklik gibi görünse de boynuzların yapısı sebebiyle bence gayet iyi görünüyor ve bileziğin ince oluşu konforu artırmış.

Bu arada hepimizi yakından ilgilendiren ikinci el değeri konusuna gelirsek, Orient'in liste fiyatı yüksek görünse de ikinci elde Sumo'nun nispeten daha yüksek rakamlara alıcı bulduğu ve değer kaybının az olduğu hepimizin malumu.

İki saat arasında kalsaydım tercihim Sumo olurdu :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Tolgi06 » 15 Oca 2017, 11:46

Ben de her iki modeli de kullandım.
Bu konuda Sumo'ya eleştirilerim var: Bu saate o klips gerçekten saate haksızlık. Ayrıca safir cam olmaması büyük eksiklik. 20 mm lug aralığı saate gerçekten uyumsuz. Tüm kordon tiplerini denedim Sumo'da istisnasız hepsinde de metale döndüm onda da klips problemi var dediğim gibi. Sumo anca modifiye edilince M-Force'u geçebilir kanımca. Safir cam ve MM300 klipsi ile derde deva olabilir.
En son Tolgi06 tarafından 15 Oca 2017, 23:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj mlm » 15 Oca 2017, 16:12

Çelik bilezik harici diğer kayışlar pek olmuyor haklısın Tolga :thumbup:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Efernal » 16 Ara 2017, 02:40

Orientin bi şapon havası var hissettiriyo kendini
Kullanıcı avatarı
Efernal

Dön TSF Saat Savaşları - Watch Wars Arena

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners