1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Rolex Daytona vs Zenith El Primero Striking 10th

Çeşitli Saat Modellerinin Karşılaştırıldığı Bölüm

Sizin Tercihiniz ?

Rolex Daytona
65
38%
Zenith El Primero Striking 10th
107
62%

Toplam oy : 172

Re: Rolex Daytona vs Zenith El Primero Striking 10th

Mesaj SeRxx » 19 Oca 2013, 19:39

Thevenin yazdı:Kalemin kapagi bunda komple yok :D Takamayinca murekkep akiyor, bir de saniye, kadran dengem bozuluyor, yine de aynen dedigim gibi baska dert istemem elbette :D

Bu Zenith LV'nin yanına çok iyi gider dostum :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Thevenin » 19 Oca 2013, 21:18

SeRxx yazdı:Bu Zenith LV'nin yanına çok iyi gider dostum :thumbup:

Bu LV bir harika dostum :D

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj mlm » 19 Oca 2013, 22:05

SeRxx&Thevenin :lol:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj SeRxx » 19 Oca 2013, 22:59

Şahsen bir LV'm olsa gözünün yaşına bakmam alırım bu Zenith'i :D
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Thevenin » 20 Oca 2013, 00:57

El Primero almak degil de yazmak bir harika beyler, demotivational facts no.36,000 :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj razz » 06 Mar 2013, 11:05

Daytona ciddi şekilde geride kalmış sonuçlarda.. :?:
Bu kadar seveni varken, benzer bir modelin sadece bir üyemiz de olması garip..? Ya da değil aslında.. ;)

Optik anlamda, mukayeseye konu Zenith, markanın Nataf sonrası toparlanma dönemi de dahil olmak üzere nadir beğendiğim modellerinden biridir.. 8-) Hatta başlıkta kullanılan görseller özelinde karar vermek gerekirse ben de Zenith derim.. :thumbup:
Lakin iki saati de bilekte deneyip tercih belirtmek daha sağlıklı olur zira Daytona'nın ne derece kusursuz bir dizayn bütünlüğü ( sub dial'ların birbirinden uzaklığı ve kadrandaki genel yerleştirilişi, tarih penceresinin olMAmasının getirdiği uyum, mükemmel çelik işçiliği, kusursuz klips vs. vs. ) sunduğu ancak o şekilde en iyi anlaşılır..

Zenith'in avantajlı olduğu noktaların başında bezeli geliyor bence.. Daytona'nın bezeli dizaynından ötürü çizilmeye oldukça müsait.. :? Kasa/bilezik materyali ile kontrast oluşturabilecek nispette belirgin bir Tachymetric Scale içermediğinden optik anlamda saati olduğundan daha sıradan gösterebiliyor.. :roll: Özellikle ekleyeyim; Bu bahsettiğim durumun en bariz örneği de beyaz kadranlı çelik Daytona..
Zenith yine renkli sub dial dizaynı ile göze hoş gelen bir detay yakalarken kadranda yer alan lüzumsuz tarih penceresi, 1/10 OF A SECOND ibaresi ve sub dial'ların birbirine çok yakın durması gibi benim gözümle hatalı dizayn özellikleriyle (-) puan topluyor..

Teknik özelliklerin/üstünlüklerin güncel hayattaki kullanım alanının lüzumsuzluğunu 10.000,00 USD üzeri fiyata sahip iki saatin tartışıldığı bir başlıkta savunmak ziyadesiyle anlamsız.. :idea: Hack özelliği bulunmayan ve spesifik zamanlarda saatin ana veya krono değerlerinin okunmasını güç kılan bir mevzu varsa bu da bir hatadır benim için.. :!:
Kaldı ki 1969'dan bu yana üretilen bu kalibrenin dayanıklılık/güvenilirlilik ve servis kolaylığı konularında ne derece sıkıntılı olduğu da aşikar.. Konuyla ilgili kapsamlı makaleler mevcut..

Prestij meselesi kişiden kişiye göre değişmez, o değişen mevzu zevktir..
Eğer prestij açısından bir kıyas yapacaksak konunun başlığını "Hangi Daytona..?" şeklinde açıp seçenekleri de çelik, çelik/altın, sarı altın, rose altın, deri kayış vs. olarak düzenlemek daha yerinde olur.. 8-)
" Zenith'in prestiji Rolex'den daha iyidir.. " demek, Çınaraltı'nda " rahmetli başkan Kennedy de Respirator-X takardı.. " diyerek horolojik fıkra malzemesi olmak demektir.. :D
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Baran » 08 Mar 2013, 00:43

Daytona aldıracaksınız bana ;)
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj serdarfb » 08 Mar 2013, 00:44

Once Tt lb. ;)
Kullanıcı avatarı
serdarfb

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Savaşları - Watch Wars Arena

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners