Click To Discover The New Ulyyse Nardin Marine Torpilleur  / Yeni Ulyyse Nardin Marine Torpilleur Modelini Ke┼čfetmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Rolex Submariner vs Omega Seamaster Planet Ocean LM

├çe┼čitli Saat Modellerinin Kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒ld─▒─č─▒ B├Âl├╝m

Siz Olsan─▒z Hangisini Se├žersiniz?

Anket 22 Mar 2011 00:25 tarihinde bitecek

Rolex Submariner
30
67%
Omega Planet Ocean
15
33%

Toplam oy : 45

Re: Rolex Submariner vs Omega Seamaster Planet Ocean LM

Mesaj drk » 19 ┼×ub 2013 18:44

Denedi─činiz saat eski kasa m─▒ yeni kasa m─▒yd─▒? ─░kisi de ka─č─▒t ├╝zerinde 40mm olmas─▒na rapmen g├Ârsel a├ž─▒dan b├╝y├╝kl├╝k olarak olduk├ža farkl─▒lar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Bilgi ve Tasar─▒m Konusu ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Mesaj herofb » 19 ┼×ub 2013 19:03

Drk yazd─▒:Denedi─činiz saat eski kasa m─▒ yeni kasa m─▒yd─▒? ─░kisi de ka─č─▒t ├╝zerinde 40mm olmas─▒na rapmen g├Ârsel a├ž─▒dan b├╝y├╝kl├╝k olarak olduk├ža farkl─▒lar.

hem de ├žok ciddi fark var en son Fatih abi ile beraberken kar┼č─▒la┼čt─▒rd─▒k , yeni kasa insan─▒n g├Âz├╝ne Panerai gibi geliyor
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj vmetin » 19 ┼×ub 2013 19:16

Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vmetin

Ya┼č: 82
Kay─▒t: 13 Ara 2011 17:37

Mesaj Thevenin » 19 ┼×ub 2013 19:22

16610 & 116610 olculeri soyle:

Kasa kalinligi: 12.7 vs 12.7mm
Bezel dis capi: 40 vs 40.25mm
Boynuz uzunluklari: 46.74 vs 50.80mm
Kristal caplari: 29.85 vs 29.85mm

elbette gorsel fark yaratan esas olculer tepe koruyucu ve boynuz kalinliklari.

Ote yandan konuyla alakali tavsan bir caps :thumbup:

Resim
@tole
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 31 Eki 2010 04:30

Mesaj brckk » 19 ┼×ub 2013 22:36

Archimed yazd─▒:Bir s├╝re ├Ânce Erenk├Ây Divan'─▒n kar┼č─▒ ├žapraz─▒nda ikinci el Submariner denedim.

├ľncelikle Submariner'in bile─čime temas─▒ benim i├žin ├žok heyecan verici bir durumdu (ezik├že bir ifade oldu, fark─▒nday─▒m). Di─čer taraftan ilk heyecan ge├žtikten sonra benim bile─čimin kal─▒n olmad─▒─č─▒, hatta ince bile say─▒ld─▒─č─▒ bir anatomime kar┼č─▒n; 40 mm'lik ├žap bana k├╝├ž├╝k geldi. Ger├ži kolumda efsane ye┼čil bir Submariner'e bay─▒l─▒rd─▒m; ama saatin ├žap─▒ 40 mm yerine 42-43 mm olsa sanki daha iyi olurdu. Bir de Submariner'in siyah ve ye┼čil bezeli olanlar─▒ daha kolay ula┼č─▒l─▒r rakamlara sat─▒l─▒rken; mavi bezeli olan beyaz alt─▒n oldu─ču i├žin fiyat─▒ yukar─▒ ├ž─▒k─▒yor. Alt─▒n kasal─▒ olanlardan s├Âz etmiyorum bile.. Tamam; Rolex sahibi olmak ayr─▒cal─▒kt─▒r; Rolex y├╝ksek gelir grubuna hitap eden bir markad─▒r. Di─čer taraftan Submariner'in her y─▒l artan fiyatlar─▒ benim gibi durumu olan (s─▒n─▒rs─▒z veya sorunsuz para harcama durumu olmayan; asl─▒nda imkan─▒ bir ┼čekilde el veren, ama talep edilen rakamlar nedeniyle ├╝r├╝ne uzak duran) t├╝keticileri uzak tutuyor.

Di─čer taraftan Omega PO'lar─▒n siyah d─▒┼č─▒nda f├╝me ve turuncu olan bezel renkleri d─▒┼č─▒nda k─▒rm─▒z─▒, ye┼čil, mavi gibi renkleri de i├žeren bezeli olan modellerin ├╝retilmesi gere─čine inan─▒yorum. Mavi bezel sadece 45,5 mm'lik ├žapl─▒ olan modelde var; ancak bu ebatl─▒ bir saat pek ├žok al─▒c─▒ i├žin olduk├ža b├╝y├╝k oldu─čundan ilgi ├žekmeyebilir.

Bulabilece─čin en bilgisiz, bilin├žsiz ve pahal─▒ sat─▒c─▒y─▒ bulmu┼čsun... Adamlar ├Âv├╝ne ├Âv├╝ne saatleri an─▒nda polisaja ald─▒klar─▒ndan bahsediyorlard─▒ en son.. :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
brckk

Kay─▒t: 05 Eyl 2012 21:20

Mesaj Baran » 19 ┼×ub 2013 22:52

Omega VW Rolex Mercedes.─░kiside kaliteli ama Rolex Rolextir her zaman.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011 23:10

Mesaj Ahmetrefik » 20 ┼×ub 2013 02:11

Rolex diyorum , submariner ba┼čka ger├žek efsane , her saat merakl─▒s─▒n─▒n sahip olmak istedi─či model
zaman o kadar tuhaft─▒r ki; gen├žken, ├žocukken hi├ž ├Ânemi yoktur, sonra g├╝n gelir ka├ž yaz'─▒n─▒n kald─▒─č─▒n─▒ saymaya ba┼člars─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahmetrefik
Limited Edition Club

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 19 Nis 2010 12:04

Mesaj Archimed » 20 ┼×ub 2013 15:31

@Drk; denedi─čim ikinci el olup eski kasalardand─▒.
@Herofb; yeni kasay─▒ denemedim. Bu durumda bahsetti─čim olumsuzluk, yani kasan─▒n baya─č─▒ k├╝├ž├╝k g├Âr├╝nme durumu ortadan kalkm─▒┼č oluyor.
@Brckk; y├╝r├╝y├╝┼č yaparken vitrine bak─▒yordum ve ├Âylesine girdim. A├ž─▒k├žas─▒ adamlar d├╝kkanda zorla duruyorlarm─▒┼č gibi tav─▒rlar─▒ vard─▒. Her ne kadar Submariner listemde de olsa s─▒rada ├Ânce arabay─▒ de─či┼čtirmek var. S─▒ra Submariner'e geldi─činde ya buradaki arkada┼člardan ikinci el al─▒r─▒m veya Suadiye'deki Rhodium'dan al─▒r─▒m diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Ama ba┼čka sat─▒c─▒ ├Ânerin olursa ├žok memnun olurum :thumbup:
@Baran ve @Ahmetrefik; kesinlikle kat─▒l─▒yorum. Her ne kadar mavi Seamaster'─▒m─▒ ├žok sevsem de Submariner bamba┼čka :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011 14:28

Mesaj KorayYil » 05 Haz 2017 15:08

Ger├žekten ikiside g├╝├žl├╝ rakip ama kendi tercihim her zaman OMEGA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
KorayYil

Kay─▒t: 05 Haz 2017 14:55

Mesaj cash » 19 Haz 2017 11:10

rolex cand─▒r omega canand─▒r :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cash

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 25 Haz 2015 18:11

├ľnceki

Bilgi ve Tasar─▒m Konusu ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

D├Ân TSF Saat Sava┼člar─▒ - Watch Wars Arena

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners