Dövme Önerisi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Dövme Önerisi

Mesaj SeRxx » 31 Ağu 2012, 16:54

Çevremdeki dövme yaptıran herkes önce küçük bir dövme yaptırmış fakat zamanla farklı bölgelere farklı şekiller yaptırma isteği doğuyormuş, buna engel olamıyorlarmış.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj razz » 31 Ağu 2012, 16:59

sedir yazdı:Israr ettikçe ortaya çıkan durum şu: Senin dövme isteğinin minik Kaan ile hiç bir ilgisi yok. Tamamen kendi zevkin için istiyor, bu durumdan habersiz Kaan'ı da sebep gösteriyorsun. :idea:

Beyler, herojd11 heves etmiş, kendince bu hevesini de bahsettiği tema ile bir nevi rasyonalizasyon yoluna gitmiş ( resmen psikoloji konuşuyorum, hale bak.. :? ).. Yaptırsın gitsin yahu, bu kadar menfi durmaya gerek yok bence ;) , en nihayetinde "sırtıma Bruce Lee çizdireceğim, *aşağıdaki gençlerle ortama akacağım.." :!: demiyor ki.. :thumbup:

*
Resim
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj avsu07 » 31 Ağu 2012, 17:44

Herocd11'i bu düşüncesi nedeniyle destekliyorum. İki kızım ve eşimin isimlerini sağ omuz başı altına yazdırmış, sol koluna ise vaktiyle dövme yaptırmış biriyim. İlk kızım dünyaya geldiğinde dövme ile işim olmamasına rağmen müthiş heveslenmiştim. Ancak yaptırmamış içimde ukde olarak kalmasına neden olmuşum. İkinci kızım doğunca fazla beklemeden projeyi hayata geçirdim. İçimde ukde kalan ilk dövmeyi yaptırdım sonra eşim ve ikinci kızımın adlarını da altlarına ekledim.

Tamam yüreğimize yazıyoruz. Hangimiz çocuğumuzu dünyanın en değerli varlığı olarak kabul etmiyoruz ki. Benim 9 yaşındaki kızım benim kendisini ne kadar sevdiğimi davranışlarımdan rahatlıkla çıkarabiliyor. Akşamları uyutmak için yanına uzandığım 10 dakikalık zaman diliminde bile defalarca öpücük verip, sıkı sıkı sarılarak benim ona olan sevgimi de bir anlamda açığa çıkarıyor. Okulda arkadaşları ile konuşup aile yaşantıları ve bireylerin birbirine yaklaşımlarını öğrenip eve geldiğinde bana sarılarak "sen çok güzel bir babasın" deyişi halen kulaklarımdadır. Benim kendisine adil ve doğru yaklaştığımı bu sözleri ile göstermiştir. Ancak dövme olarak adını yazdırdığımı gördüğü gün hissettiği sevinci anlatamam. Çıldırmıştı mutluluktan.

Sırf o mutluluğu görmek için bin kez daha dövme yaptırılırdı hani. Allah bağışlasın herojd11'in çocuğu büyüyüp babasının kolunda ismini görünce çok daha mutlu bir çocuk olacaktır.
Kullanıcı avatarı
avsu07

Mesaj herofb » 31 Ağu 2012, 17:50

Razz teşekkürler :champ:

tabiki dövme yaptırma isteğim kendimle alakalı yoksa Kaan baba demeden önce Dövme demeyi öğrenmedi belkide büyüyünce ne gerek vardı diyecek ama özetlemek gerekirse kendim için dövme yaptırmak istiyorum ama bu dövmenin de benim için anlamı Bruce Lee , çiçek böcek , akrepten daha fazla olan oğlumun adını ya da onunla alakalı gelebilecek güzel bir öneriyi yaptırmayı düşünüyorum.

bu arada karşı çıkanların da sosyal,dini ya da gereklilik gibi son derece geçerli düşünceleri olduğunu biliyorum ve eleştirmiyorum ama sanırım çok çarpıcı bir neden ortaya konmadığı sürece vazgeçmeyeceğim gibi duruyor :)
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj herofb » 31 Ağu 2012, 17:53

avsu07 yorumunu şimdi gördüm teşekkür ederim , Allah bağışlasın kız çocukları da ayrı güzel oluyordur ve çok sevinmişlerdir belki benim kereta büyüyünce özellikle ergenlikte kapat şunu bile diyebilir :)
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj 2fast4u » 31 Ağu 2012, 22:13

Razz yakuza dan konuya dalmissin hal boyle olunca konuya istahim artti:)bana gore kimse icin dovme yapilmaz kendin icin yapilir ikincisi dovme gizlenecekse manasi olmaz ucuncusu dovme insanin kendini ifade bicimidir sozlere gerek olmadan ....(son cumle brotherhood grup liderinin omurboyu ceza almis sekilde california hapishanesinde kendisiyle yapilan soylesiden alintidir.haliyle elemanda bos yer yoktu yani konusma oku diyor:)))
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Archezia » 01 Eyl 2012, 11:40

herojd11 yazdı:Razz teşekkürler :champ:

tabiki dövme yaptırma isteğim kendimle alakalı yoksa Kaan baba demeden önce Dövme demeyi öğrenmedi belkide büyüyünce ne gerek vardı diyecek ama özetlemek gerekirse kendim için dövme yaptırmak istiyorum ama bu dövmenin de benim için anlamı Bruce Lee , çiçek böcek , akrepten daha fazla olan oğlumun adını ya da onunla alakalı gelebilecek güzel bir öneriyi yaptırmayı düşünüyorum.

bu arada karşı çıkanların da sosyal,dini ya da gereklilik gibi son derece geçerli düşünceleri olduğunu biliyorum ve eleştirmiyorum ama sanırım çok çarpıcı bir neden ortaya konmadığı sürece vazgeçmeyeceğim gibi duruyor :)

Herojd o zaman benden izin çıkar :D Kendin istediğin için yapıyorsan afilli bir "Kaan" yazdırabilirsin cidden. Ama bence 8-10 cm büyük dövmeye giriyor sanki. Afro-Amerikan kardeşlerimizi referans alırsan küçük kalıyor ama Türkiye'de bence baya büyük. 5cm yeterli olacaktır zaten oğlunun ismi de kısa 5cm iyi (: Hayırlısı olsun diyorum şimdiden...
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Önceki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners