Sevdiğimiz Ya Da Beğendiğimiz Lezzetler / Mekanlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Sevdiğimiz Ya Da Beğendiğimiz Lezzetler / Mekanlar

Mesaj davinci » 14 Ağu 2012, 17:24

Millet olarak yemeğe meraklıyız , bende herkes kadar kaliteli güzel yemeği sever ve ararım kaliteli yemeğinde aslında evde piştiğine inanırım. Beğendiğimiz ve sevdiğimiz lezzetler derken, beğendiğimiz bir resturant yada menudeki bir yemek sevdiğimiz bir sokak lezzeti, evde yada dışarda yeyipde unutamadığımız bir lezzet, seyahatde yurtiçi yada dışında beğendiğimiz bir yemek, en iyiler listemiz olabilir. Memleketin değişik yerlerinden foruma katılıyoruz eminim çok paylaşım gelecektir
Kullanıcı avatarı
davinci

Re: Sevdiğimiz yada Beğendiğimiz Lezzetler

Mesaj davinci » 14 Ağu 2012, 18:18

Günün ilk öğünü kahvaltıdan başlayalım ;)

Yazın İsatanbul boğazda bana göre en iyi kahvaltı mekanı;

1-Aşk cafe, biraz adı falso ama kahvaltısı güzel yeri mükemmel fiyatlarıda normal, pazarları kuyruk var ondan geçen biraz atıştım, kaliteli güzel bir yer
2- Lokma, Saray (Topbaş'ın oğlu) ve Sütiş'in oğlu ortak açtı, manzara süper, sıcak lavaş var!
3-Kale, lokma'nın yanı eskiden çok sık gidiyordum sıcak lavaşı o sırada ilk yapan yer fiyatları iyi, daha çok gençler gider, biraz kıç kıça oturuyorsun

Seyahatlerimde yurt dışında güzel kahvaltı yok içerde Bozcaada'da yaptığım kahvaltıları unutamam yer önemli değil orta karar herhangi bir yerde kahvaltı yapılabilinir adamlar reçelin dibine vurmuş hayatımda görmediğim reçelleri var

Bodrumda yaşadığım bir kahvaltı deneyimini ayrı yazmalıyım, hanım tutturdu bir yer varmış kahvaltısı süpermiş oraya gidelim adıda Havva ananın yeri bilmem ne köyünde, zaten Bodrum'u çok bilmiyorum araba kiralık çıktık otelden sabah sabah iki saat yeri aradık neyse bulduk, bir köy evi girdik içeri saat 11 falan 6-7 masa var içerde kimse yok, Havva ana ocağın başında ekmek yapıyor bir kocası bir kendi başka kimse yok, ulan nereye geldik biz derken, kadın göğsünden kıvrılmış bi kağıt parçası çıkardı sizin rezervasyonunuz vamı bakem dedi şiveyle :D zaten daha uyanmamışım, höö ne rezervasyonu kimse yokki burda, burdadamı rezervasyon lazım dedim, yerimiz yok dedi döndü arkasını, yalvar yakar ya ana yapma uzakdan geldik açız falan dedim sen dedi şu ağacın altında bi masa var onu bi al gel bakem dedi masa dediği pislik içinde tahta parçası ulan dedim sabah sabah bi kahvaltı yapacağız çektiğime bak neyse girdik çalılara koyduk masayı ortaya oturduk, birazdan o ufacık yer bir doldu hiç yer kalmadı, kahvaltı çok enteresan değildi açıkcası ekmeği elleri ile bölüp veriyor, şehirli köy görmemişlere enteresan geliyor tabi, aaaay çok orjinal ;) bizim gibi köy görmüşler çok etkilenmez tabi ;) ama değişik bir deneyim bir kere gidilir.

Bodrumda Gümüşlük'de Limon'nun kahvaltısıda güzel ayrıca bir akşam güneşi kesin Limon'da batırmak lazım muhteşem, mezeleride güzel, yemek için oturmak şart değil barda takılıp bir kaç mezede alınabilinir, yemek için rez. şart ama günbatımını ordan süper görünüyor
Kullanıcı avatarı
davinci

Mesaj vmetin » 14 Ağu 2012, 18:22

Teşekkürler abi, dediklerinden bir kaleye, bir de gümüşlük e gittim.
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj vmetin » 14 Ağu 2012, 18:23

Bu arada abi abi deyip duruyorum ama yasını bilmiyorum. Neyse patek filan dediğine göre benden buyuksundur
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj davinci » 14 Ağu 2012, 18:28

dur yaşı hatırlatma ;)

Patek'e kitlendik Iwc, Rolex, Ro vs.. kesmez artık
Kullanıcı avatarı
davinci

Mesaj Miriel » 14 Ağu 2012, 19:01

Resim
Resim

Kale kahvaltı için gerçekten güzeldir. :thumbup:
NOBLESSE OBLIGE!
Kullanıcı avatarı
Miriel

Mesaj Baran » 14 Ağu 2012, 19:06

Yemek içmek keyif yapmak benlik bir iş olduğundan haftanın en az 2 akşamı dışarıda yediğimden ötürü sanırım bu konuda memnun kaldığım mekanları sıralayabilirim.Hepsinin mutfagına giren etlerini nereden aldıklarını bildiğimden ötürü acık acık yazabilirim.

ANADOLU YAKASI KEBAP

1-Suadiye SAHAN___Mezeleri kebapları beyfendi garsonları ve kaliteli etiyle kebapta favorimdir.Garsonundan mutfagına en temiz işletmedir bizim yakada.Fiyatları normaldir.Bol meze seceneği mevcuttur.Kışın sigara içilmez benım gözümde tek falsosu budur.

2-Maltepe Ocakbaşı___Cok insanın bilmediği fakat et olarak en guzel etleri yiyebileceğiniz mekanlardan biridir.Mezeleri tazedir garsonlar kibardır sahibi her akşam rakısını alır bir masaya oturur.Genelde hep aynı aileler gelir.Cuma ve Cumartesi akşamları fasıl vardır.Yazın balkonunda oturup rakı yudumlamak en buyuk zevklerimden biridir.Fiyatları piyasaya göre oldukca makuldur.Kışında kapalıda sigara puro serbesttir.Otoparkı mevcuttur.Tek dezavantajı gelir düzeyi yuksek müşteride gelir ortanın altıda.Lüks sosyetik biryer değil ama kesinlikle 2.favorimdir.

3-Fenerbahçe KAZANCILAR___Etleri orta seviye olsada yenmiyecek gibi değil mezeleri lezzetli yazın akşam 8den sonra en üst kat terasta nefis manzara eşliğinde rakı tokuşturmak gibisi yok.Tatlıları muthiş.Servis cok iyi garsonlar ilgili.Fiyat biraz fazla bana göre ama gidilmiyecek kadar değil.Kışın sigara puro serbest.

4-Kalamış DEVELİ___Etleri mezeleri garsonları servis vs hersey muthiş,yazın marinaya karşı içip sohbet etmek tarif edilemez fakat fiyatlar bence kebapcıya göre lüzumsuz yuksek bu yuzden nadiren ve yaz aylarında tercih ediyorum.Kışın sigara içilmiyor.

Bunlar dışında Işıkhan kebap,Göztepe kebap Kolcuoğlu kebap vs gitmediğim yer kalmadı ama hepsinde bir enayilik yakaladım gitmeyi bıraktım.

ANADOLU YAKASI BALIK

1-Maltepe POYRAZ Balık____Kesinlikle lezzetli ve taze balığı kibar ve ilgili garsonları temiz mutfağı ve beyfendi şefiyle lezzetli mezeleri ve muhteşem manzarasıyla kesinlikle uğrak mekanım.Fiyatlar balıkcıya göre gayet normal.Kışın kapalıda sigara puro serbest.Otopark vale düzgün.

2-Maltepe LAKERDA____Bu sene gitmeye başladığım ve cok memnun kaldığım,mezeleri servisi balığı benden tam puan alan bir balıkcı.Fiyatlar poyrazdan daha yuksek fakat lezzet olarak kafa kafaya ikisi.Balık kokoreci tek geciyorum.Kışında sigara serbest.Tek dezavantajı manzara yok bahcede otoparka bakıyorsunuz.

Balığa düşkün olmadığımdan ötürü balıkcı seceneğim az.Kışında sigara içiren, alkollu, fiyatları kabul edilebilir seviyede olan balıkcı kebapcı tavsiyeleri değerlendirilir :D
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Sevdiğimiz Ya Da Beğendiğimiz Lezzetler

Mesaj Scubat » 15 Ağu 2012, 00:42

Çok kısa ben de yazacağım,

Steak : Nusret (Etiler)
Balık : Park Fora Kuruçeşme (lüks), Tuzla Balıkçısı (salaş)
Döner : Uludağ Et Lokantası (Florya)
Kebap : Beyti (Yeşilköy)
Köfte : Esentepe (Tuzla)
Sulu Yemek : Kanaat (Üsküdar), Çiya (Kadıköy)
Gurme : Mikla (Tepebaşı)
Pide : Lider (Ümraniye)
İtalyan : Da Mario (Etiler)
Kullanıcı avatarı
Scubat

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners