Gözlük Tercihleriniz

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Gözlük Tercihleriniz

Mesaj drk » 10 Ara 2013, 21:20

Çok sağolun :champ: Şimdi gözlüğe bu kadar inceleme yapıyoruz, saate ne yapacağız? :D
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj zfr » 10 Ara 2013, 22:05

Cengiz teşekkürler :champ:
Drk yeni gözlüğün hayırlı olsun :champ: kemik modelleri ben de denedim ama bi türlü alışamadım. Başkalarında görünce çok hoşuma giden modeller oluyor ama kendi yüzümde bir garip hissediyorum. İnceleme ve fotoğraflara diyecek söz yok, ahşap kutu çok hoşuma gitti.
Cam meselesine gelince gerçekten çok farkettiğini ben de yeni gözlüğümde anladım. Kaliteli cam, çerçeveden daha önemli. Yalnız almadan önce fiyat araştırması yapmakta fayda var aynı marka ve özellikteki camlara çok farklı fiyatlar verebiliyorlar. :thumbup:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj watchswatchs » 23 Ara 2013, 03:07

Drk eline sağlık güzel paylaşım olmuş. Dostum Türkiye'de nereden almıştın saati, göremedim de yazın içerisinde, Kadir.
Kullanıcı avatarı
watchswatchs

Mesaj drk » 23 Ara 2013, 03:16

Kentoptikte satılıyor, teşekkürler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj watchswatchs » 25 Ara 2013, 15:44

Kentoptiğin online sitesinde göremedim siz mağazadan mı bakmıştınız acaba Drk? Bir de mağazası Ankara'da var mı acaba Kentoptiğin? Sağolasın şimdiden bilgilendirme için...
Kullanıcı avatarı
watchswatchs

Mesaj drk » 25 Ara 2013, 21:35

Ankara kentparktaki kentoptikten aldım, diğer mağazalarında da olmalı.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj SeRxx » 26 Ara 2013, 22:03

Drk hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj drk » 28 Şub 2014, 01:13

Drk yazdı:Altı üstü gözlük diyenler olabilir ancak hayat standartına inanılmaz katkıda bulunan bu iki parça tel için biraz daha özenli davranıyorum. Enteresan bir gözlük aldım belki birinin işine yarayabillir yazacaklarım :D

Yıllar içinde birçok farklı marka ve modelden çeşit çeşit gözlük kullandım. Son olarak edindiğim tag heuer reflex serisi gözlükten oldukça memnundum ancak gözlüğün bir dezavantajı var((mış) ben de yeni öğrendim :)) Gözlüğün sapları yumuşak kauçuk benzeri bir malzemeyle kaplı. Bu malzeme gözlüğün konforunu artırıyor ve kafadan düşmesini engelliyor ancak sapların kafa derisiyle temas eden kısımları zamanla teri emmeye başlıyor. Artık daha fazla ter ememeyeceğini anladığında da o zamana kadar biriktirdiğini berbat kokular eşliğinde geri kusmaya başlıyor :D Yeterince midenizi bulandırdım sanırım :D

Yeni bir gözlüğe ihtiyacım vardı. Önce hipster akımından etkilenip kemik çerçeve gözlüklere baktım. Kaç model denedim hatırlamıyorum ancak bir türlü istediğim gibi oturmadı.(daha önce davincinin paylaştığı ahşap çerçeve yapan bir link vardı, bütün ekipmanları buldum, bir ara kendim deneyeceğim onu :D) Eski gözlüğümün formundan oldukça memnundum ama dediğim sebepten ötürü tekrar almak istemiyorum. İnternette bakarken tesadüfen üst mesajda linkini verdiğim gözlüğü buldum. Deli gibi saat bakıyorum internetten, gözlük niye bakmamışım o zamana kadar hayret ettim kendime :lol:

Sanırım ilk olarak 2008 yılında çıkmış, bilmemne ödülünü almış bir gözlük. Sapları karbonfiberden, geri kalan bağlantı kısımları ise titanyumdan imal edilmiş. Gözlüğün camsız ağırlığı 3,9 gram. Mekanizma Swiss otomatik, tourbillon :lol:

Şimdi saplara karbon fiber demiş ama hakkaten öyle mi acaba diye bir şüphe vardı içimde :D Tabi asıl soru nasıl test edeceğim? Neyse taktım gözlüğü baktım saplar epey açık duruyor, normalde katlanmıyor zaten ama bu haliyle suratımdan düşecek gibi. Oradaki çalışandan rica ettim biraz daraltması için. Yanında da başka bir çalışan kız var. İşleme başladıktan sonra gelen sesler sırasıyla "çıt" ve "ay" :lol: Sonuç olarak sap kırıldı, baktım ettim, gerçekten karbonfibermiş, fazla zorlamamak gerekiyormuş :lol:

Camlar yeni gözlüğe geçirildi vs. :D İnanılmaz rahat ve hafif bir gözlük, fiyatı muadillerinin yaklaşık iki katı ama sonuna kadar hakediyor diyebilirim. Yakınlarda gözlük almayı düşünen varsa ve gözlüğün suratında olduğunu pek hissetmek istemiyorsa kesinlikle tavsiye ederim :thumbup: (Sapları fazla zorlamayın :D)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bu arada aldıktan sonra farkettim :D Porsche Design da muhteşem tasarımlar var, hani onlara da mutlaka bir göz atın derim ;)

Yaklaşık 2 sene önce bu yazıyı yazmıştım. Şimdi diyeceğim kesinlikle bu gözlüğü almayın! Saplar lif lif ayrıldı ve daha sonra kırıldı, yedek parçadan gelen 3 :!: çift sap daha montaj aşamasında kırıldı ve gözlüğü başka bir modelle değiştirmek zorunda kaldım. Yine Tag Heuer aldım ama bu sefer katlanır saplı modellerden. Uzun lafın kısası macera aramaya gerek yok :)
Kullanıcı avatarı
drk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners