Sizi En Çok Etkileyen Filmler?

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Sizi En Çok Etkileyen Filmler?

Mesaj Ahmed » 21 Nis 2012, 01:06

İzledikleriniz arasında sizi en etkileyen filmler hangileriydi?

Benim liste:

Shindler's List
Papillion (Steve McQueen favori aktörüm)
The Fly
Apocalypse Now
En son Ahmed tarafından 21 Nis 2012, 01:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ahmed

Re: Sizi en çok etkileyen filmler?

Mesaj asymptote » 21 Nis 2012, 01:19

İsim olarak hatırlamıyorum ama 5-6 yaşlarında izlediğim bir film vardı, beyin nakli gerçekleşen bir hasta beynini aldığı kişinin kanlısını bulup baltayla öldürüyordu. 6 yaşında bir çocuğun 16+ olması gereken bir filmi izleyince etkilenmesi doğal tabi, TRT (o zamanlar TV1) sağolsun :)

Bir de uzay yolunu severdim çok. Hayalimde Jubiter'e gider gelirdim.. :)

The Red Balloon isminde içinde hiç diyalog geçmeyen bir kısa film vardı yine çocukluğumda izlediğim.

Ahmet Özhan'ın rol aldığı aşk temalı bir dizi vardı, TV1 de oynamıştı bir dönem. Dizi Osmanlı döneminde geçiyordu, kızın babası zalim bir adamdı vesselam :)

Supermen filmleri de beni etkilemiştir..

Bu filmler hep çocukluk dönemime ait, yetişkin dönemimde beni etkilen bir film yada dizi yok gibi, tuhaf..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Ahmed » 21 Nis 2012, 01:27

[color=#FF4040][size=150]
asymptote yazdı:İsim olarak hatırlamıyorum ama 5-6 yaşlarında izlediğim bir film vardı, beyin nakli gerçekleşen bir hasta beynini aldığı kişinin kanlısını bulup baltayla öldürüyordu. 6 yaşında bir çocuğun 16+ olması gereken bir filmi izleyince etkilenmesi doğal tabi, TRT (o zamanlar TV1) sağolsun :)

Bir de uzay yolunu severdim çok. Hayalimde Jubiter'e gider gelirdim.. :)

The Red Balloon isminde içinde hiç diyalog geçmeyen bir kısa film vardı yine çocukluğumda izlediğim.

Ahmet Özhan'ın rol aldığı aşk temalı bir dizi vardı, TV1 de oynamıştı bir dönem. Dizi Osmanlı döneminde geçiyordu, kızın babası zalim bir adamdı vesselam :)

Supermen filmleri de beni etkilemiştir..

Bu filmler hep çocukluk dönemime ait, yetişkin dönemimde beni etkilen bir film yada dizi yok gibi, tuhaf..

Evet o filmi '' aslında film değil diziydi '' bende hatırlıyorum Ahmet Mekin başroldeydi hatta beyin nakli olduktan sonra donörün kişiliğine bürünüyordu adam.şimdi yayınlanan aptalca senaryolu dizilere nazaran çok daha iyi bir diziydi.
Kullanıcı avatarı
Ahmed

Mesaj asymptote » 21 Nis 2012, 01:30

Dizi değil, film olarak hatırlıyorum ama ben. Acaba farklı şeyleri mi hatırlıyoruz? :) Benim izlediğim film Necip Fazıl Kısakürek'in bir kitabından uyarlanmaydı galiba.. Biraz araştırsam bulacağım ama filmin adını bile hatırlamak istemiyorum düşün :D
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Ahmed » 21 Nis 2012, 01:34

Şimdi baktım da benim dediğim dizinin ismi KAVANOZDAKİ ADAM dı.Ama Necip Fazıl dan uyarlamamı bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Ahmed

Mesaj asymptote » 21 Nis 2012, 01:37

Evet, kavanozdaki adam :) Sanırım ben tek bölümünü izlemişim (en kanlı olanını) ve 4 bölümlük diziyi film sanmşım. İyi ki de öyle olmuş :)
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Ahmed » 21 Nis 2012, 01:38

asymptote yazdı:Evet, kavanozdaki adam :) Sanırım ben tek bölümünü izlemişim (en kanlı olanını) ve 4 bölümlük diziyi film sanmşım. İyi ki de öyle olmuş :)

:D

Bende çocukken The Fly'ı izlemiştim (Bilmeden) hemde sinemada Allahtan fazla bir hasara yol açmadı :D
En son Ahmed tarafından 21 Nis 2012, 02:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ahmed

Mesaj mrbars » 21 Nis 2012, 01:38

Equilibrium
Memento
Lord of the Flies (aslen kitabında dumurdum)
Kullanıcı avatarı
mrbars

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners