TSF Yabancı Dizi Tavsiyeleri

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Yabancı Dizi Tavsiyeleri

Mesaj gargamell » 07 Ağu 2018, 10:45

Manhunt: Unabomber. Gerçek olaylardan hareketle çekilen bir mini dizi. Ted Reis'in askerleriyiz. Manifestodan alıntı:

"Sanayi Devrimi ve sonuçları insan soyu için bir felaket oldu. Bu sonuçlar, “gelişmiş” ülkelerde yaşayan bizlerin yaşamdan beklentilerimizi oldukça arttırırken toplumun dengesini bozdu, yaşamı anlamsızlaştırdı, insanları aşağılamalara maruz bıraktı, yaygın psikolojik acılara (3. Dünya’da fiziksel acılara da) yol açtı ve doğal dünyayı şiddetli zararlara uğrattı. Teknolojik ilerleyişin devamı durumu daha da kötüleştirecek; insanları daha büyük aşağılamalara maruz bırakıp, doğal yaşamda daha fazla zarara sebep olacak; büyük olasılıkla daha fazla sosyal bozulmaya ve psikolojik acılara yol açacak; belki de “gelişmiş” ülkelerde bile fiziksel acıların artmasına neden olacak."

https://www.imdb.com/title/tt5618256/
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj GordonGekko » 09 Ara 2018, 10:14

2 ay evvel daha fazla dayanamayıp nihayetinde Netflix aldım. Açıkçası başlarda çok büyük beklentilerle aldım ama içerik konusunda beklediğimden daha az zengin bir yapıyla karşılaştım. Ancak yine de çok derin araştırmalar sonucu izleyecek epeyce şey buldum. :D Benim için esas çekici yanı olan Netflix'in belgeselleriydi. Özellikle birkaç belgeseli izlemekten büyük keyif aldım ve izlemeyenlere de şiddetle tavsiye ediyorum.
The Final Yeaar; Obama'nın Amerikan Başkanı olarak son senesinde onu ve dış politika ekibini 21 ülkede yakın takibe alıyorlar ve gözler önüne seriyorlar. Çok beğendiğim bir yapımdı.
Resim
Emmanuel Macron-Yükselişin Öyküsü : Macron'un başkanlık seçimlerine giden yolu ve seçim öncesi -sanırım- 100 gününün ve seçim gününü çok yakından takip altına alınması cidden seçim sürecinin adaylar için ne kadar zor olduğunu, ekibin ne kadar önemli olduğunu göler önüne süren bir yapım.
Resim
Roger Stone: Kirli Oyunlar : Çok uzun yıllar Trump'ın ekibinde etkili bir rol alan Stone'ın yükselişi ve çöküşünü konu alan, siyasetin pis yüzünü gözler önüne seren, izlerken sürekli olarak "vay be!" dedirten bir belgesel. Şiddetle tavsiye edilir.
Resim
Bunlar haricinde benim gibi bir futbol sever için zengin sayılabilecek bir içerik var. İlk Takım Juventus belgeseli de izlenebilir bir belgesel. Misal izledikten sonra gözüme çarpan ilk detay, ülkemizde vasat altı bir futbolcu bile kazandığı az bile olsa hemen kendini aşırı bir yaşamın içerisine atıyorken, Buffon gibi, Pjanic gibi dünya yıldızı insanların sade bir yaşam sürmesi ilk dikkat çeken detaylardan biri. Çok çok ilginç şeyler barındırmıyor ama yine de izlenebilir bir belgesel.
" greed, for the lack of a better word, is good... "
Kullanıcı avatarı
GordonGekko

Mesaj ÜmitYüksel » 09 Ara 2018, 14:24

Ben fantastik olan grim seyrediyorum şu sıralar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj espinosa » 09 Ara 2018, 21:08

Peaky blinders. 1. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere de geçiyor konusu. Şiddetle tavsiye ederim
Kullanıcı avatarı
espinosa

Mesaj emrbl525 » 10 Ara 2018, 20:05

The sopranos ve OZ dizilerini tavsiye ederim. Aşırı gerçekçi yapımlar.
Kullanıcı avatarı
emrbl525

Mesaj buzz » 10 Ara 2018, 21:19

espinosa yazdı:Peaky blinders. 1. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere de geçiyor konusu. Şiddetle tavsiye ederim

Son dönemlerdeki en iyi yapımlardan, mükemmel bir dönem dizisi. :super:
Kullanıcı avatarı
buzz

Mesaj GordonGekko » 24 Ara 2018, 20:45

Netflix'in yeni çıkardığı belgesel olan; Bobby Robson: More Than a Manager.
Sir Bobby Robson'ın hayatını anlatan, özellikle Barcelona dönemlerine değinen mükemmel bir belgesel. Futbolu seven her bireyin izlemesini şiddetle tavsiye ederim. Belgeseli izlerken sürekli içimden; " adamlarda ne arşiv var ya?!" diye geçirmeden de edemiyorum tabii...
Resim
" greed, for the lack of a better word, is good... "
Kullanıcı avatarı
GordonGekko

Mesaj argentum » 26 Ara 2018, 09:55

Escape at Dannemora bu ara seyrettiğim dizi bu ve oyunculuk kalitesi ve konusu bence çok iyi.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
argentum

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners