Hi-Fi / Hi-End ile Müzik Dinlemek

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Hi-Fi / Hi-End ile Müzik Dinlemek

Mesaj apesen » 13 Eki 2011, 15:04

Forumu araştırdım ama bu konularda başlık bulamadım, bu kadar zevk sahibi adamın bir araya geldiği yerde, güzel müzik dinlemeye düşkün olanlar mutlaka vardır.

var mı aramızda transistörlü / lambalı savaşı yapacaklar ? :)

ben şahsen lambacıyım, ama hem klasik, hem caz, hem rock vs. dinleyebilmek için, mutlaka kevlar olmayan hoparlörler kullanıyorum. Şu an hoparlörlerim çocukluk zamanından hasta olduğun B&W Serie 500 Bookshelf.

Amfi olarak daha giriş seviyesi bütçelerde olduğumdan Antique Sound Lab AV-8 kullanıyorum, ama lambaları electro-harmonix ile modifiye ettim ve aldığım sonuç bu amfiye göre kesinlikle inanılmaz oldu. AV-8'ler monoblock olduğundan preampli ihtiyacım da oldu, bunun için de yine aynı markanın pasif T-1 modelini seçtim, preampli pasif olduğundan elektrik bağlantısı yok, olduğu gibi aktarıyor.

CD çalar olarak Vintage sayılabilecek 20 yıllık bir NAD kullanıyorum ama açıkçası pek eskisi kadar CD dinlediğim yok, ilk zamanlar (aşağıdaki fotoğraf zamanında) tipik bir dock ile ipod'umu bağlamıştım,ama geçen sene Amerika'dan uzun zamandır istediğim Chordette bluetooth transmitter'i aldım, çok memnunum, evde bluetooth sahibi her kaynaktan müzik aktarıyorum, ki bunun için bir Samsung Galaxy-Pad kullanıyorum, içeriğindeki bütün arşivimi sistemden dinlememe imkan veriyor, şarkı seçimi oturduğun koltuktan uzaktan kumanda kurcalar gibi yapıyorsun, çok şukela :)

tüm bu alet edevat ile kullandığım hoparlör ve sinyal kablolarım Cardas. Sonuç ise, müzik ne tarz olursa olsun sıcak bir ses, yeterli duyum, tabii bunda dinleme odamın 35 m2 olması ve çok düzgün bir şekile sahip olmasının da etkisi var.

sistemin güncel fotografı yok ama 2 sene önce ilk kurmaya başladığım zamanlardan hali ;

Resim

Uploaded with ImageShack.us
Do more of what makes you happy, so buy another new watch ;o)
Kullanıcı avatarı
apesen

Re: Hi-Fi / Hi-End ile Müzik Dinlemek

Mesaj Thevenin » 13 Eki 2011, 15:12

Gerci orada tarifsiz munis anilar girmis araya; ama ben yine hatirlatayim :D :arrow: Hi-Fi ve Diğer Müzik Sistemleri Hakkında
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Clk » 13 Eki 2011, 15:37

Apesen, ilgi var hem de cok. Drk ve Razz konuya mutlaka katki saglayacaklardir.

Ben kendi capinda takilan bir arkadasiniz olarak evde asagida ki sistemleri kullaniyorum.

Sistemler/Componentler
Bang & Olufsen Beocenter 9000
Bang & Olufsen Beocord 7000
Bang & Olufsen Beosound 5500
Bang & Olufsen Beosystem 4500
Harman Kardon AVR 51 Amp.
Harman kardon HD720 CD player
Harman Kardon DVD1 DVD Player

Speakers
Bang & Olufsen Beolab 5000 active
Bang & Olufsen Beolab 4000 active
Bang & Olufsen Red Line 45 Speaker
Bose 2.1 active

Kisacasi bu konuda ben bir klasikciyim ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj 2fast4u » 13 Eki 2011, 15:42

harman kardon u arabada tercıh edıyorum ev ıcın yumatu tercıhım :D bunun yanı sıra .......... :D işin şakası kullanmadıgım mavı ısıklı parlak metalık renk pıkap ı ıcınde pıoneer muzık setım var 80 lerden .bır karıs altın karsılıgı tahtakale esnafında gızlı kapaklı alınmıstı dıye hatırlıyorum.Su an LG home theatre sistem marketlerde rahatca bulunan turunden 4+1 kullanıyorum.Ofiste 3+1 e dusuyor. :D clk klasık falan ama ıyı gömmüşsün ;)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj apesen » 13 Eki 2011, 16:05

Clk, tasarım "hastası" olduğun B&O'lardan bir kez daha belli oluyor, üniversite zamanlarımda ek gelir için bir miktar sermaye yapıp bu tarz cihazlar alıp satmıştım, o dönemde Beocenter 2500 ve 3300 elimden geçti, ses olarak ben çok sevmedim ama tasarım yıllardır tartışılmaz.
Do more of what makes you happy, so buy another new watch ;o)
Kullanıcı avatarı
apesen

Mesaj herofb » 13 Eki 2011, 16:13

bende şu an için maalesef yalnızca 800 Watt Samsung 5+1 kullanıyorum ama bütçe ayırabildiğim gün alt kata bir sinema salonu muadili bir şeyler her zaman planlarımda var
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj asymptote » 13 Eki 2011, 18:11

Bana Creative HQ-1900 Headphone yetiyor :D
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Clk » 13 Eki 2011, 18:22

apesen yazdı:Clk, tasarım "hastası" olduğun B&O'lardan bir kez daha belli oluyor, üniversite zamanlarımda ek gelir için bir miktar sermaye yapıp bu tarz cihazlar alıp satmıştım, o dönemde Beocenter 2500 ve 3300 elimden geçti, ses olarak ben çok sevmedim ama tasarım yıllardır tartışılmaz.

Daha önce bir konu icerisinde teknik anlamda Bose'nin Bang & Olufsen'in önünde oldugunu yazmistim. Ancak konu dizayn, aksesuar ve müzik olarak ele alindiginda B&O rakipsizdir. Active speakerlari da fena sayilmaz ama Bose'nin eline su dökebilecek durumda degildir.

Yine teknik anlamda Nakamichi benim favorilerimdendir.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners