Hi-Fi / Hi-End ile Müzik Dinlemek

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Hi-Fi / Hi-End ile Müzik Dinlemek

Mesaj postaciceku » 01 Oca 2019, 20:00

iste sanirim beni ceken Hi-Fi de sonu gelmeyen konular ve derinligi, DIY isi baska, oda akustigi baska, guc baska, sebeke elektrigi baska. istediginiz her hangi bir kolda hayatlarini adamis insanlar mevcut. Bunlarin en onemlisi ise kendi kulaginiz ama ne alinir ne satilir. Yakin zamanda ani isitme kaybi yasayip tam zamaninda tedavi oldum da bu illetten kurtulmayi basardim. Hic bir sey basa gelmeden bilinmiyor neyazik ki.

Asil sinir WAFla baslar wafla biter sanirim.=) baya bir yol katettik kendisiyle saolsun...
Kullanıcı avatarı
postaciceku

Mesaj asymptote » 26 Oca 2019, 19:14

PC'ye kaliteli bir ses kartı almak istiyorum. Genelde kulaklıkla müzik dinlerim. Bu konuda öneri sunabilecek ya da aşağıdaki kartı yorumlayabilecek kimse var mıdır? ;)

https://www.asus.com/tr/Sound-Cards/Essence_STX_II_71/
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj asymptote » 27 Oca 2019, 03:27

Öneri için teşekkürler Oktyk. :thumbup: Forumlara baktım, herkes harici DAC/AMP önermiş. Yalnız Asus'un bu ses kartı da çok olumlu yorumlar almış. Liste fiyatından biraz daha uyguna alma şansım var. Kulağım da öyle mükemmel bir kulak değil. Kalite farkını bir noktadan sonra hiisedemeyebilirim diye düşünüyorum. Kulaklığım Audio-Technica ATH-M50x. Kafam karıştı biraz.. Peki, aşağıdaki ürün hakkında ne düşünürsünüz? Türkiye fiyatı sizin önerdiklerinizle aşağı yukarı aynı..
http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB1138/NFB1138EN.htm

Bir de şu var, biraz daha uygun fiyata:
https://www.jdslabs.com/products/48/objective2-odac-combo-revb/
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Oktyk » 27 Oca 2019, 16:12

Ben olsam M50 yi değiştirmeyeceksem Audioquest DragonFiy Red alır geçerdim. Ama ileride yüksek çözünürlüklü bir kulaklık alacağım derseniz Mojo veya iFi Dac/Amplilerinden birini seçin. iFi Türkiye'de satılıyor ve fiyat performansı baktıklarınızdan çok daha yüksek... Yukarıdaki model pahalı derseniz https://dukkanhifi.com/p-4995-iFi-Audio-Nano-iDSD-LE.html Nano modeline bakabilirsiniz. DragonFly Red ile aynı fiyata geliyor...
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj asymptote » 27 Oca 2019, 17:31

Kasada şu anda Creative Sound Blaster ZX ses kartı takılı durumda. Onboard'dan bu ses kartına geçince ses kalitesi gece ve gündüz gibi fark etti. Ama arzular durmuyor işte.. :) DragonFly Red alırsam sizce Creative SB ZX'e göre ses kalitesinde yine hissedilir bir artış yaşar mıyım? Ses kartında biraz takılı kalmamın nedeni aslında ara sıra oyun da oynuyor olmam. Bildiğiniz gibi ses kartları oyunlarda biraz daha performanslılar. Ama dert değil, çok iyi bir müzik deneyimi yaşatacaksa oyun zevkinden pekala feragat edebilirim.. 8-)
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj SemsalGS » 27 Oca 2019, 17:54

Çok uzun yıllar hifi ile haşır neşir olmuş biri olarak; imkansız denen bir çok hareketin sistemleri nereden nerelere getirmiş olduğu tecrübesini yaşadıktan sonra, bu hobide herşeye inanır oldum. Yakın dostum Oben belki tanırsınız obi'nin cicileri başlıklı efsane bir konusu vardı.
Kendisi bir blok yaptı tweakhane diye çok faydalı. Google aratırsanız hemen çıkıyor. İyi günler.
Kullanıcı avatarı
SemsalGS

Mesaj asymptote » 15 Mar 2019, 23:07

Op amp değişimi ses kalitesinde inanılmaz değişim yaratıyormuş.. Asus STX II ses kartına Sparkoslab SS3602 Dual Op Amp taktım, bambaşka bir deneyim yaşıyorum şimdi.. :D Bu kadarını beklemiyordum.. Özellikle sahne derinliği inanılmaz arttı.. Muhtemelen değiştirilebilir op amp özelliği sunan daha kaliteli bir amfide çok daha iyi sonuç verecektir..
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners