Tüm Bisikletçiler Buraya

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Tüm Bisikletçiler Buraya

Mesaj Baran » 20 Tem 2017, 16:23

Yol bisikleti dışarıdan göründüğü gibi birşey değil,gercekten cok sevmek gerekiyor ki sehir bisikletinden sonra rahatlık %60 düşecek bunu göze alarak alın.Ben şimdi cok pismanım dag bisikleti almadıgıma.Ben yolda bindim ondada inanılmaz tedirgin oldum,bizim sürücüler motorsikletleri araçtan saymazken bisikletlilere neler yapıyorlar anlatmama gerek yok sanırım.Yol bisikletleri gercekten bizim memlekete göre değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj sinanarmy » 20 Tem 2017, 16:38

Baran yazdı:Yol bisikleti dışarıdan göründüğü gibi birşey değil,gercekten cok sevmek gerekiyor ki sehir bisikletinden sonra rahatlık %60 düşecek bunu göze alarak alın.Ben şimdi cok pismanım dag bisikleti almadıgıma.Ben yolda bindim ondada inanılmaz tedirgin oldum,bizim sürücüler motorsikletleri araçtan saymazken bisikletlilere neler yapıyorlar anlatmama gerek yok sanırım.Yol bisikletleri gercekten bizim memlekete göre değil.

Aynen katiliyorum. Sacma bi ayrim var suan ulkede bisiklet konusunda kot gomlekle mtb kullaninca lan kac yasina geldin bisiklet mi suruyorsun diyorlar .. yol bisikletine binip full giyinip kask eldiven spd pedal ayakkabinile kask ile cikinca uzayli gibi bakip zengin bebesi oluyorsun en iyisi hollandaya tasinmak [emoji3] saka
Bi yana sizdeki trekten memnunmuydunuz

Kullanıcı avatarı
sinanarmy

Mesaj 2fast4u » 20 Tem 2017, 19:45

Birazda ben yazayim :D oncelikle baran a bisiklet modeli secimi ve alimi konusunda yardimci olan kisi olarak bisiklet sporunu birakmasina uzuldum.Ama sasirmadim cunku cok hizli giris yapti cikisida o kadar hizli oldu .Simdi hizli giristen kasit burada bisiklete yeni baslayanlara ornek olmasi acisindan soylemek gerekir hepsini ayni anda yapma istegi arkadaslar.Baran kardesimizi baz alarak konusmayalim cunku daha hizli ve yuksekten bu spora baslayip daha cabuk bikanlarda var.Ornek vermek gerekirse bir arkadasim dag bisikletinden sonra yine benim yardimimla yaris yol bisikleti almak istedi .Ben giris seviyesi modelleri ona onerirken o gecen sene dolar kuruyla yaklasik 22bin tl lik bir model aldi yetmedi uzerinde carbon pedallar ,Bluetooth km sayaclar sele vs.5000 tl de oyle harcadi .Sonuc kilik kiyafete para yetmeden uzerine esofman disinda bir kiyafetle binemedigi icin keyfini suremedi.Keyif alamadigi icin vakit ayirip binmedi .bisiklet su an satilik.Arkadaslar yol bisikletlerinde kilitli pedal olmazsa olmazdir ama bunu anlamak icin mutlaka normal pedal ve ayakkabiyla performans surusu yapan kalabalik bisiklet gruplariyla surus yapmak gerekir.Cumartesi sabah 6 pazar sabah 6 bostanci kalkis gruplar gunde 100-150 km yol yaparlar .Bunlarin yaninda 2 hafta sonu yol yaptiginiz zaman eksiklerin sadece guc kuvvet olmadigini .pedallarin size ekstra guc kattigini ,pedli taytin para pul san sohret degil prostat dostu oldugunu hava surtunmesi azalttigini anlarsiniz.Carbon masanin veya kaliteli bir kadronun yere guc iletiminde cok fazla etken oldugunu yine iyi bir marka bisiklet alarak anlayabilirsiniz.Netice gunluk kullanimda nasil ki bir hayabusa sadece iki taker diye isini goremiyorsa bir yaris bisikletide ayni sekilde bisiklet yolunda bile binseniz kolayca 40 km yapabilen bu aletler sadece iki taker keyfi degil bela da acar .Bunlara ozel vakit ayirmak gerekir ve merak ister.Suratli seyler ozen ister ama keyfide farklidir.Keyifli surusler .
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj sinanarmy » 20 Tem 2017, 20:36

2fast4u yazdı:Birazda ben yazayim :D oncelikle baran a bisiklet modeli secimi ve alimi konusunda yardimci olan kisi olarak bisiklet sporunu birakmasina uzuldum.Ama sasirmadim cunku cok hizli giris yapti cikisida o kadar hizli oldu .Simdi hizli giristen kasit burada bisiklete yeni baslayanlara ornek olmasi acisindan soylemek gerekir hepsini ayni anda yapma istegi arkadaslar.Baran kardesimizi baz alarak konusmayalim cunku daha hizli ve yuksekten bu spora baslayip daha cabuk bikanlarda var.Ornek vermek gerekirse bir arkadasim dag bisikletinden sonra yine benim yardimimla yaris yol bisikleti almak istedi .Ben giris seviyesi modelleri ona onerirken o gecen sene dolar kuruyla yaklasik 22bin tl lik bir model aldi yetmedi uzerinde carbon pedallar ,Bluetooth km sayaclar sele vs.5000 tl de oyle harcadi .Sonuc kilik kiyafete para yetmeden uzerine esofman disinda bir kiyafetle binemedigi icin keyfini suremedi.Keyif alamadigi icin vakit ayirip binmedi .bisiklet su an satilik.Arkadaslar yol bisikletlerinde kilitli pedal olmazsa olmazdir ama bunu anlamak icin mutlaka normal pedal ve ayakkabiyla performans surusu yapan kalabalik bisiklet gruplariyla surus yapmak gerekir.Cumartesi sabah 6 pazar sabah 6 bostanci kalkis gruplar gunde 100-150 km yol yaparlar .Bunlarin yaninda 2 hafta sonu yol yaptiginiz zaman eksiklerin sadece guc kuvvet olmadigini .pedallarin size ekstra guc kattigini ,pedli taytin para pul san sohret degil prostat dostu oldugunu hava surtunmesi azalttigini anlarsiniz.Carbon masanin veya kaliteli bir kadronun yere guc iletiminde cok fazla etken oldugunu yine iyi bir marka bisiklet alarak anlayabilirsiniz.Netice gunluk kullanimda nasil ki bir hayabusa sadece iki taker diye isini goremiyorsa bir yaris bisikletide ayni sekilde bisiklet yolunda bile binseniz kolayca 40 km yapabilen bu aletler sadece iki taker keyfi degil bela da acar .Bunlara ozel vakit ayirmak gerekir ve merak ister.Suratli seyler ozen ister ama keyfide farklidir.Keyifli surusler .

Benim
Durumum biraz farkli kucukken gencken herkes gibi suruyorduk ozamanki
Bianchi leri sonra biraz ozendik esimle iki tane hafif sayilabilecek
Sehir bisikleti aldik ve 4 5 aydir kullaniyoruz zevk te aliyoruz aydinlatma ve kask haric herhangi bir yukseltme yapmadik cunku yetiyordu bize bu arada sram via aktaricili duz masali nispeten hafif (11kg pedalla) bir cift bisiklet aldik. Daha sonra spor gecmisimizden dolayi kucuk bir mesafede olsa 50 60 km leri zorlanmadan yapabildigimizi gorunce hevesimiz artti gecenlerde duz ruzgarsiz bir yolda surat denemesi yapmak istedim kadro geometrisi bacak kuvvetim duz gidon sebei ruzgar direnci
Vs vs ile 46 47 km leri gecemedim sonra daha rijit esnemesi dusuk gucumu absorbe etmeyecek direk yola
Aktaracak daha ince teker biraz daha hafif bir yol bisikleti istedigimi dusundum ama sadece dusundum acaba pisman olurmuyum bilmiyorum. Ama bisiklet surmeyi seviyorum

Kullanıcı avatarı
sinanarmy

Mesaj Baran » 20 Tem 2017, 21:07

2fast4u yazdı:Birazda ben yazayim :D oncelikle baran a bisiklet modeli secimi ve alimi konusunda yardimci olan kisi olarak bisiklet sporunu birakmasina uzuldum.Ama sasirmadim cunku cok hizli giris yapti cikisida o kadar hizli oldu .Simdi hizli giristen kasit burada bisiklete yeni baslayanlara ornek olmasi acisindan soylemek gerekir hepsini ayni anda yapma istegi arkadaslar.Baran kardesimizi baz alarak konusmayalim cunku daha hizli ve yuksekten bu spora baslayip daha cabuk bikanlarda var.Ornek vermek gerekirse bir arkadasim dag bisikletinden sonra yine benim yardimimla yaris yol bisikleti almak istedi .Ben giris seviyesi modelleri ona onerirken o gecen sene dolar kuruyla yaklasik 22bin tl lik bir model aldi yetmedi uzerinde carbon pedallar ,Bluetooth km sayaclar sele vs.5000 tl de oyle harcadi .Sonuc kilik kiyafete para yetmeden uzerine esofman disinda bir kiyafetle binemedigi icin keyfini suremedi.Keyif alamadigi icin vakit ayirip binmedi .bisiklet su an satilik.Arkadaslar yol bisikletlerinde kilitli pedal olmazsa olmazdir ama bunu anlamak icin mutlaka normal pedal ve ayakkabiyla performans surusu yapan kalabalik bisiklet gruplariyla surus yapmak gerekir.Cumartesi sabah 6 pazar sabah 6 bostanci kalkis gruplar gunde 100-150 km yol yaparlar .Bunlarin yaninda 2 hafta sonu yol yaptiginiz zaman eksiklerin sadece guc kuvvet olmadigini .pedallarin size ekstra guc kattigini ,pedli taytin para pul san sohret degil prostat dostu oldugunu hava surtunmesi azalttigini anlarsiniz.Carbon masanin veya kaliteli bir kadronun yere guc iletiminde cok fazla etken oldugunu yine iyi bir marka bisiklet alarak anlayabilirsiniz.Netice gunluk kullanimda nasil ki bir hayabusa sadece iki taker diye isini goremiyorsa bir yaris bisikletide ayni sekilde bisiklet yolunda bile binseniz kolayca 40 km yapabilen bu aletler sadece iki taker keyfi degil bela da acar .Bunlara ozel vakit ayirmak gerekir ve merak ister.Suratli seyler ozen ister ama keyfide farklidir.Keyifli surusler .

Valla o bisiklet aşamasında kafa karışıklığımı giderip bana bisiklet alma aşamasındaki yardımını unutamam abi ama bence ben bütçemi iyi değerlendirdim ve bir kısmını bisiklete bir kısmını ekipmana harcadım ki olması gereken bu bence..Bu arada o sabahları uzun mesafe koşan bisikletcilere ayak uydurmak neredeyse imkansız.Benim diyen adam 10dk birlikte gidemez.Onlar ne zaman o kondisyona ulaşmış napmış bilemiyorum.Çete gibi 20li 30lu gruplar görüyorum hep onlar nereden tanışıyor ediyor onuda anlamış değilim.Bisiklet forumuna üye oldum ne kadar keko varsa orada toplanmış ama bakıyorum pazar sabahları tanesi 40-50.000 olan bisikletlerden vızır vızır geciyor.Ben kücüklüğünden beri bisiklet üstüne olan biri olarak yol bisikletini sevemedim,ktm falan scott dag bisikleti alıcam ama trek i satmaya bile uğraşasım yok.Yeni başlayanlara tek tavsiyem yol bisikleti almadan 10 kere düşünün mumkunse kullananlarla konuşun hatta kısa bir tur için ödünç alın.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj 2fast4u » 20 Tem 2017, 21:30

baran 1.2 yi satma her zaman guzel bir bisiklet.Gruplar sabit her cumartesi sabah 6 da veya pazar 6 da erenkoy otobus duraginda bulusup akfirat a gidip geliyolar .Bir kac defa takildim benide sarmadi .Benim guzergah pendik git gel sabah 7 sulari .9.30 gibi eve gel sekliydi.Maltepe veledrom da kis aylari turlamakta fena degil veya arada hafta ici sabah 7 de yola cikip sahilden maltepe sapagina sapip narcity yokusuna tirmanip geri gelirken asaga bisikleti salmak ve kadranda 60 I gormek yaptigimiz bos islerden bir kaciydi :D
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj sinanarmy » 20 Tem 2017, 21:35

Vlog yapan saci olmayan bir eleman var asla durma nickli onlarin grubu tarzi gruplara ayak uydurmak icin sanirim yillar gerekiyor mesela gecenlerde strava da bi abinin kayitlarini gorunce de biraz sogudum buyrun
Resim
6 saatte ortalama
Hiz 34km/h [emoji51]
Ama siz erken birakmissiniz sogumussunuz zamanla istanbul gibi bi yerde tanisiklik olurdu sanki biraz antreman tarzi degismeli sanirim nabza dayali antreman programlari oluyor fitnes salonunda bacaklari ekstra calistirmak yetmiyor en azindan benim icin:))
Zaman bakalim
Neyi gostercek. Tesekkur ederim yorumlariniz icin:)

Kullanıcı avatarı
sinanarmy

Mesaj 2fast4u » 20 Tem 2017, 21:57

bisiklet kondisyon idmanlari agir bacak programlari ile ters.Triatlon tarzi bisiklet binicisi degilsen agirlik idmani yapip kalinlasmak yanlis olur.Benim favori bisikletcim Robert foerstemann dir.Salon kapali pist yariscisi.On bacaklarinin iriligi ve guclu olmasi sebebiyle crossfit sampiyonlari ile squat yarisina soktuklari videolari mevcut.fix bike biner kendisi :D Acikcasi Istanbul da once buyuk motor keyfinden soguduk en son vespa almistim.Sonrasinda bisikletide biraktik.cunku tek basina binislerdeozelliklerde dibine kadar sokulan sahilyolu minibusculeri kulak memesinden gecen magirus dikiz aynasi ile basta serinlik yapip keyif verirken sonrasinda kabak tadi vermeye basladi.sonunda komple ulkeye ara vereyim dedim .iste bunlari hatirlayinca bir tebessum olusmuyor degil tabi yuzde ;)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners