Tüm Bisikletçiler Buraya

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Tüm Bisikletçiler Buraya

Mesaj drk » 28 May 2011, 14:58

2fast, kullandıkça deneyimlerini aktarırsan seviniriz 29'la ilgili. Birde neden böyle bir karar verdin?(yanlış anlaşılma olmasın yargılamak için değil, merakımdan soruyorum :), bu arada ne diyor bunlar diyenler için 29 ve 26 inch cinsinden jant ebatları.)
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj 2fast4u » 28 May 2011, 15:33

drk.aslında karar bıle veremedım 3 adet bısıklet fırmasını aradım tavsıye uzerıne sırayla delta velespit ve en son arkadasımda gorup begendıgım ve jel selesını cok rahat buldugum salcano yanı yesıl bısıklet fırması ıle tanıstım.Boyum uzun oldugundan telefonda alternatıflerı öğrendım .telefondakı gorusmemde ılk bısıklet ve kendımle ılgılı teknık detayları verınce :)dayanamayıp guney amerıka stılımden de bahsedınce oda elındekı en buyuk jantın 29 oldugunu belırttı.işin sakası bir tarafa bılmıyorum buyuk jant altımda bısıkletın kaybolmaması ıcın onemlı bır ayrıntı dıye dusundum.Ilk ızlenımler yoğun bacak agrısı :lol: manevrada zorluk.29er bugunku ıncelememde fazla tutulan bır model olmadıgı ıcın egzotık bısıkletler ıcınde yerını coktan almıs.Aslında bu noktada dogru karar verdıgımı anladım:)fakat eksılerı fazla ben her zamankı gıbı aldıktan sonra arastırma yaptıgım ıcın ınsallah 2.tercıhımde farklı bır modele yonelırım veya memnunda kalabılırım.dıyorum.Yalnız lastıkler contınental racıng serısı bırde 29er lere ozgu muthıs yol tutusu bırlesınce sıkı gunler benı beklıyor gıbı gozukuyor. :lol: :lol: foto eklerım .
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj drk » 28 May 2011, 16:12

29 jantların konforu ve engelleri aşma kapasitesi 26lara göre daha yüksek ancak kıvraklık gerektiren dar ve hızlı alanlarda biraz zorlayabiliyormuş diye okumuştum. İlk izlenimler süper :lol: Zamanla ağrılar kendini bol adrenaline bırakır umarım ;) Güle güle kullanman dileğiyle :champ: Fotoğrafları bekliyoruz :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj 2fast4u » 30 May 2011, 12:01

The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Acc » 31 May 2011, 00:22

2fast cok etkileyici bir video. Bende arazide bisiklet kullandigimi saniyordum... :lol:
Kullanıcı avatarı
Acc

Mesaj Tolgi06 » 31 May 2011, 02:16

Bu arada bu başlığı yeni gördüğüm için kendimden utandım :oops: .
Şimdi eğer bisikletlere yeni ilgi duymaya başladıysanız ben Trek ,Specialized gibi markalardan önce çok iyi sayılabilecek fiyatlara(Trek ile kıyaslandığında) en iyi donanımı sunan Giant markasına yönelmenizi öneririm.drk'nın da dediği gibi Trek son yıllarda kullanılan parça kalitesini düşürdü.Kadro kalitesi ve hafifliği tartışılmaz(Trek kadrolarına ömür boyu garanti veren bir firmadır.) ama 4500 disc modelinde bile suntour süspansiyon kullanmaya başladı.Fakat profesyonel anlamda ilgiliyseniz bu sporla (ve tabii bütçede el veriyorsa) Trek tavsiye edilir.
Disk fren sisteminde dağ vs gibi ortamlarda şiddetli darbelerde disklerde kırılmalar sık rastlanan bir durum.Fakat standart frenlerde darbelerde jant eğilse bile frenler belli bir süre idare eder gerekli ayarlarla.
@Acc
Ankara'da oturuyorsanız eğer(ya da sık gidiyorsanız) ve arazide bisiklet kullanmak istiyorsanız size Mamak, Kayaş'ta Hüseyin Gazi Dağı'nı öneririm.Eski taş ocakları filan var,gerçekten inişler ve çıkışlar bisiklet için çok uygun ve inanılmaz zevkli oluyor.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj punk » 31 May 2011, 02:42

Asfalt, pardon toprak ağladı be :D
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Clk » 31 May 2011, 08:41

tolgi06 yazdı:@Acc
Ankara'da oturuyorsanız eğer(ya da sık gidiyorsanız) ve arazide bisiklet kullanmak istiyorsanız size Mamak, Kayaş'ta Hüseyin Gazi Dağı'nı öneririm.Eski taş ocakları filan var,gerçekten inişler ve çıkışlar bisiklet için çok uygun ve inanılmaz zevkli oluyor.

Acc icin farketmez, bir kac depo benzin (tek yön) ve bir kac hiz cezasi ile (tek yön) Ankara'ya bisiklet kullanmaya da gider :lol:

Acc :super:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners