Yazım Gereçleri / Writing Instruments

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Yazım Gereçleri / Writing Instruments

Mesaj raven » 04 Oca 2019, 17:30

khef yazdı:Vintage dolma kalem arayışım sona erdi. Bu süreçte Waterman 52, Pilot Namiki, Kaweco Special, Scrikss ‘85, Sheaffer, Pelikan(M800-400-250-150-125), Parker Vacumatic dahil bir çok denemeye rağmen, iyi bakılmış kalemler açısından, tarihte geriye gittikçe yazım kalitesinin arttığını ve daha önemlisi kaliteli bir kalemin her zaman herkes tarafından rahatça kullanılmasının mümkün olmadığını gördüm. :geek:

Tercihim ise; kullanım alanı ve ergonomi açısından beni en rahat ettiren Pelikan M150(West Germany) oldu. :arrow:

Resim
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğru tercih :thumbup: hayırlı olsun...
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj manil » 04 Oca 2019, 22:52

Pilot Justus 95 Heritage Resim

Sent from my E6633 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj khef » 05 Oca 2019, 11:57

Beş farklı uç tasarımı :arrow:

Resim

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Mandos » 16 Oca 2019, 17:38

Burada soru soruluyor mu bilmiyorum ama bir konuda fikir danışmak istemiştim. Hediye gelen Cross 3502 tükenmez kalemim var ancak tükenmez kalem yerine roller kalemlerin yazışı daha çok ilgimi çekiyor. Şu anda Pilot Pure Liquid Ink kalem kullanıyorum. Günlük sürekli kullanım (not tutma, çalışma) için dolma kalemle rahat edemem diye düşünüyorum o yüzden Lamy Safari ya da Kaweco roller kalem alma düşüncem var. Roller kalemlerin pek tutulmamasının sebebi nedir? Kartuşunun çabuk bitme durumu var mı? Teşekkür ederim. :champ:
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Cruciatus » 16 Oca 2019, 21:09

Mandos yazdı:Burada soru soruluyor mu bilmiyorum ama bir konuda fikir danışmak istemiştim. Hediye gelen Cross 3502 tükenmez kalemim var ancak tükenmez kalem yerine roller kalemlerin yazışı daha çok ilgimi çekiyor. Şu anda Pilot Pure Liquid Ink kalem kullanıyorum. Günlük sürekli kullanım (not tutma, çalışma) için dolma kalemle rahat edemem diye düşünüyorum o yüzden Lamy Safari ya da Kaweco roller kalem alma düşüncem var. Roller kalemlerin pek tutulmamasının sebebi nedir? Kartuşunun çabuk bitme durumu var mı? Teşekkür ederim. :champ:

Roller kalemler bildiğimiz sıvı mürekkep kullandığından daha ıslak ve pürüzsüz bir yazıma sahip. Dolmakalem sevenler rollerball’u daha çok severler aslında.

Bir de ballpoint tükenmezler var. Onlar daha yoğun ve yağ bazlı bir mürekkep kullanır. Ancak ucundaki top sebebiyle sürtünmesi biraz daha fazladır. Bunun artısı daha kontrollü bir yazım ve daha uzun süre gitmesi. Eksisi ise kağıt üzerinde kayar gibi yazamazsınız. Bildiğiniz tükenmez işte, pütürlü bir yazım hissi..

Ben ise ikisini de tercih etmiyorum. Direkt dolmakalemciyim ben.

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Maradona » 16 Oca 2019, 23:22

Mandos yazdı:Burada soru soruluyor mu bilmiyorum ama bir konuda fikir danışmak istemiştim. Hediye gelen Cross 3502 tükenmez kalemim var ancak tükenmez kalem yerine roller kalemlerin yazışı daha çok ilgimi çekiyor. Şu anda Pilot Pure Liquid Ink kalem kullanıyorum. Günlük sürekli kullanım (not tutma, çalışma) için dolma kalemle rahat edemem diye düşünüyorum o yüzden Lamy Safari ya da Kaweco roller kalem alma düşüncem var. Roller kalemlerin pek tutulmamasının sebebi nedir? Kartuşunun çabuk bitme durumu var mı? Teşekkür ederim. :champ:
Ne yapacaksın dolma kalem dururken roller kalemi... M uçlu bir Lamy Safari ya da Al Star da roller kadar akıcı yazar, aşık olursun... [emoji173]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Mandos » 16 Oca 2019, 23:41

Maradona yazdı:
Ne yapacaksın dolma kalem dururken roller kalemi... M uçlu bir Lamy Safari ya da Al Star da roller kadar akıcı yazar, aşık olursun... [emoji173]

Çağatay Abi kursa devam ediyorum da sürekli dolma kalemle yazım hem zor olur hem kalem dayanmaz sürekli yazıma diye düşündüm :)
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Maradona » 16 Oca 2019, 23:56

Mandos yazdı:
Maradona yazdı:

Çağatay Abi kursa devam ediyorum da sürekli dolma kalemle yazım hem zor olur hem kalem dayanmaz sürekli yazıma diye düşündüm :)
O zaman güzel bir versatil kalem... Lamy Scribble, Pentel Kerry ya da Platinum Pro Use... ;-)
Kullanıcı avatarı
Maradona

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 109 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners