Hi-Fi ve Diğer Müzik Sistemleri Hakkında

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Hi-Fi ve Diğer Müzik Sistemleri Hakkında

Mesaj drk » 13 Oca 2011, 18:59

Hi-Fi, high fidelity yani yüksek sadakat. Müziği olabildiğince doğal haliyle, kusursuza yakın dinleyebilmek için gerekli sistemlere verilen isim. Birçok kişi için tutku düzeyinde, hayatın olmazsa olmazlarından biri, müzik. Bildiğim kadarıyla forumda hifi sistemlerle ilgilenenler var. Uzun zamandan beri bende kendime küçük bir hifi sistem almak veya toplamak istiyorum. Bu konu hakkında maalesef pek bilgim yok. İnternetten araştırmalarım sonucunda bilgiye boğuldum ve açıkcası nereden başlamam gerektiğini pek kestiremedim. Baktım olacak gibi değil, o zamanlar taşınabilir sistemler kullanışlılıkları ve fiyatlarıyla çok daha cazip gelmişti, en iyisi kaliteli bir mp3 çalar ve kulaklık alayım dedim.(Hayır iPod değil :) ) Tıpkı saatler gibi bu konuda araştırdıkça daha derinleşen bir konu. Marka ve modellerle, özellikleriyle, tarzlarıyla, fiyatlarıyla bambaşka bir dünya. Umarım bu başlığa katılım olur, sanıyorum konuşacak çok şey var, bir yerinden başlamak lazım ama. :)
Kullanıcı avatarı
drk

Re: Hi-Fi ve Diğer Müzik Sistemleri Hakkında

Mesaj razz » 13 Oca 2011, 19:07

drk; mp3 sıkıştırılmış format içeriği gereği Hi-Fi camiasında pek itibar görmez, ancak mp3 player konusunda kararın kesin ise sana önerebileceğim ürün ( hatta yayınlandığı site ve fiyatı itibarıyla nokta atışı desem yeridir ) linki aşağıda;

http://forum.donanimhaber.com/m_43246932/mpage_1/f_/key_bang//tm.htm
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Clk » 13 Oca 2011, 19:37

Razz, olaya player olarak son noktayi koymus. Benimde ilk tercihim B&O olurdu. Hem muhtesem bir dizayni var hem de sistemi user friendly. Ama, müzik sistemi olarak olaya bakiyorsak ki bu güc ve sesin temizligi demek (her ne kadar dijital müzikte ses temizliginden bahsetmek zor olsada) o zaman kusura bakmayin tek gececegim.... Bose SoundDock 10

Bu muhtesem Dock'u test etmeni tavsiye ederim. Bunu test etmeden hicbirsey alma ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj drk » 13 Oca 2011, 19:41

Haklısın Razz, hifi başlığı altına mp3 yazmak pek doğru değil :) Sanırım cümlem devrik olmuş, mp3 çalar almıştım önceden, cowon d2, şimdilik gayet memnunun, en sevdiğim özelliğide flac formatını desteklemesi böylece olabildiğince az sıkıştırılmış müzik dinleyebiliyorum, tabii şarkının dakikası 10mb olunca haliyle büyük bir hafıza kartı gerekiyor. Kulaklık olarak sennheiser ie8 kullanıyorum, olağanüstü bir performansı var, manuel bass ayarı çok hoşuma giden bir özellik. Ancak artık kulaklıklardan hoparlöre geçme vakti geldi sanırım. :)
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj drk » 13 Oca 2011, 19:57

Clk, eskiden beosound9000'den müzik dinleme fırsatım olmuştu, gerçekten olağanüstüydü :) Bunun da çok iyi olduğuna eminim.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj 2fast4u » 20 Oca 2011, 15:59

bir zamanlar hifi denince earthquake anfi punch subwoofer lar onde tiss ler ortada midler en arkada 85 pioneer ile desteklenmis alpine cd den cikan kaliteli muzik sistemim aklima geldi hey gidi genclik elbette arabada zaten ordan cikmazdim:)))
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj razz » 20 Oca 2011, 16:28

EarthQuake 1000W Amplifier + Rockford Fosgate Punch Sub Bass + JBL Decade 6"X9"+MB Quart Components + Pioneer DEH-9000..
Araç Honda Civic Si HB ;)
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj 2fast4u » 20 Oca 2011, 17:24

razz aynen oyle detaylar simdide aklima kalan son seyler hatta unutuyorum.o donem fulya yokusunda sound station mi neydi adi bir yer acilmisti kampanya seklinde komple tesisat koyuyarlardi corolla hatchback vardi bende 91 model senede 93 falan sanirim hatta bu adamlar millenium diye bir club vardi taksimde oraninda ses sistemleri yapiyorlardi sen hatirlarsin belki ismini.son tesisatimi rav4 aracima okcu da yaptirdim yine hersey dahil bir sistemdi.ve satarken usendigimden almadim oylede gitti bende de piyasaci ruh kalmadi zaten
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners